350 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Kategoriler

ARAMA

Markalar

Stok Durumu

Fiyat Aralığı

Uçucu ve Sabit Yağlar

Kekik Yağı 20 ml
DÜKKAN KURYESİ
Portakal Kabuğu Yağı 10 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Zerdeçal Yağı 10 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Çay Ağacı Yağı 10 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Argan Yağı 10 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Nane Yağı 10 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Lavanta Yağı 10 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Sarı Kantaron Yağı 100 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Çuha Tohumu Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Karabaş Otu Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Ardıç Tohumu Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Mersin Yaprağı Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Misk Adaçayı Yağı 10 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Sarımsak Yağı 50 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Üzüm Çekirdeği Yağı 30 Ml
DÜKKAN KURYESİ
İncir Çekirdeği Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Portakal Kabuğu Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Çam Terebentin Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Hint Yağı 50 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Kırkkilit Otu Yağı 50 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Hodan Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Defne Yaprağı Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ

Uçucu Yağlar

Uçucu yağlar ya da sabit yağlar adı verilen bu ürünler, organik hidrosol, bitki veya çiçek özsuları ile damıtma işlemiyle su içeren sağlığa faydalı bir üründür. Uçucu yağlar, orgnaik hidroller ve organik tarım uygulunarak yetiştirilmiş olan bitkilerle, kısacası organik sertifikalı bitkilerden elde edilmektedir.

Çeşitli bitkilerde, ağaçlarda ve turunçgillerde bulunan uçucu sıvılar, çiçek ve bitkilere has kokularını verir. Bilinen en eski doğal sağlık ürünlerinden biri olan uçucu sabit yağlar, binlerce yıldır insanların kullandığı bir yöntemdir. Buhat damıtma, soğuk presleme gibi özütleme yöntemleriyle ortaya çıkan bu yağların pek çok faydası bulunmaktadır.

Uçucu yağların faydaları

Ateltik performansı arttırma özelliği bile bulunan bu yağların pek çok faydası bulunuyor. Günlük alımdan 10 gün sonra kadar akciğer kapasitesi, kan laktatının artması gibi etkiler göstermeye başlar. Karbonhidrat metabolizmasını düzenleyerek, kas dokusunda enerji üretiminde bir artış olduğu görülür. Ayrıca egzersiz yapanlara da faydalı gelen uçucu yağlar, kalp atış hızını da düzenler.

Soluma yoluyla alındığında ize azalan mil koşu süresi, arttırılmış şınav yeteneği ve bununla birlikte kavrama gücü görülür. Gastrointestinal sağlığını iyileştirmekle birlikte sindirim sisteminde de etkili olur. Düz kasları gevşeterek karın ağrısını hafiflettiği görülür. Kendi içinde birçok çeşiti bulunan uçucu yağları OrganikGurmem'den gönül rahatlığı ile satın alabilir ve kullanabilirsiniz.

Esansiyel yağlar, aromaterapi uygulamalarında en çok kullanılan ürünlerden birisidir. Vücudunuzla çeşitli şekillerde etkileşime girebilen esansiyeller, beyninizin duygu, davranı, koku alma duyusunun bir parçası olan limbik sistem alanlarını uyarır. Limnik sistem ise solunum, kalp atış hızı ve kan basıncı gibi birçok fizyolojik işlevi kontrol etmenize yardımcı olur.

Uçucu yağ fiyatları

Her birinin kendine özgü koku ve potansiyel sağlık yararları bulunan uçucu yağların fiyatları, çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir.

OrganikGurmem bünyesinde bulunan kekik yağı, udi hindi yağı, hodan yağı ve benzeri gibi pek çok popüler uçucu yağ çeşiti bulunmaktadır. Web sitemiz üzerinden fiyatlarını ve faydalarını inceleyerek sepetinize ekleyebilirsiniz.

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5