250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Makaleler » Organik Blog » Sinameki Otu Kabızlık Sorunlarını Çözmeye Birebir

Sinameki Otu Kabızlık Sorunlarını Çözmeye Birebir

0 Yorum Organik Blog | 23 Ocak, 2021

Çağımızın en kronik sağlık sorunlarından biri olarak bilinen kabızlık, az su veya sıvı tüketimi sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Sağlığa faydalarıyla bilinen sinameki otu kabızlık sorununu çözmeye yarıyor.


Sinameki Otu Kabızlık Sorunlarını Çözmeye Birebir

Yaşam kalitesini oldukça ciddi etkileyen kabızlık, her yaşta kişinin başına gelebilen bir sağlık sorunudur. Şişkinlik ve ağrıların yanı sıra bu sorunun en büyük sebeplerinden birisi az su tüketimi ve beslenme biçimi olarak biliniyor. Geleneksel yöntemlerden önce beslenme listesinde değişiklik yapmak ilk adım olmalı. Yüksek lif içeren ürünler tüketmek çok yararlı olacaktır. Özellikle bu sorun yüzünden hastaneye başvuranlar, çoğu zaman müshil veya ona benzeyen ilaçlarla tedavi edilmektedir. Bu noktada devreye giren sinameki otu kabızlık sorununuzu hızlıca çözmek adına en iyi çözümlerden birisi olacaktır.

Yıllar boyunca ilaç sanayinin en önemli bitkilerinden biri olarak bilinen sinameki, insan sağlığına faydalarıyla bilinmektedir. Özellikle sinameki otunu kabızlık sorunları için tercih eden kişiler, böylesine yaşam kalitesini ciddi yönde etkileyen bir sağlık sorununu daha rahat atlatıyor.

Sinemaki Otu Kabızlık

Kabızlığın doğal ilacı olarak bilinen sinameki otu, hemoroid tedavisinde de kullanılmaktadır. Düzenli olarak tüketilmesi halinde kabızlık sorunu ve hemoroid problemlerinin zaman içinde giderildiği biliniyor.

Aynı zamanda kilo vermeyi de hızlandırdığı bilinen sinameki yaprağını sadece bu sebeple kullanmak çok yanlış olur. Doktorlar sadece bu konu için kullanılmaması gerektiğine dair uyarıyor.

Sinameki kullanırken dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken bazı önemli konular mevcut. Bağırsakları temizleme özelliğiyle bilinen sinameki, bir yandan da gerekli vitamin ve mineralleri kaybetmenize sebep olmaktadır. Zorunlu olmadıkça kullanılmaması konusunda uyaran uzmanlar, aile hekimlerine danışmadan kullanılmamasını öneriyor. Kullanmadan evvel öncelikle beslenme listesinin düzeltilmesi ile birlikte su kullanımında da artış olması gerekmektedir. Günde 2-3 litre su tüketmesi gereken kabız sorunu yaşayan kişiler, mecbur kalmadıkça sinameki tüketmemeye özen göstermeli. Tüketmesi gerektiği zaman ise mutlaka doktora danışmalı.

Sinameki Yaprağından Kabızlık İçin Tarif

Tüm uyarıları dikkate aldıktan ve doktora danışarak aşağıdaki tarifi uygulayarak kullanabilirsiniz. Aşağıdaki tarif 1 fincan için geçerlidir.

Malzemeler

Suyu kaynattıktan sonra ocaktan alın ve 1-2 dakika kadar bekletin. Ardından içine rezene, sinameki ve sarı kantaron ekleyin. Kapalı bir kap içinde 7 dakika kadar demlenmeye bırakın. Süzdükten hemen sonra çayınızı sıcak veya ılık bir şekilde tüketebilirsiniz. Eğer dilerseniz içine pekmez, bal veya limon ekleyebilirsiniz. Bir süre sonra bağırsaklarınızın harekete geçtiğini fark edeceksiniz.

Yan Etkilerine Dikkat

Sinameki, faydalı olduğu kadar yan etkilere de sahiptir. Karın ağrısına sebep olabilen sinameki bununla birlikte şiddetli ishal, vücutta su kaybı, mide bulantısı veya baygınlığa sebep olabilir. Bu yüzden doktorunuza danışarak doğru bir şekilde kullanmalısınız.

İçerikte Yer Alan Ürünler

Sarı Kantaron Yağı

Hemen İncele

sarı kantaron yağı

Rezene

Hemen İncele

rezene

Sinameki Yaprağı

Hemen İncele

sinameki otu kabızlık

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilç seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır