250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Çimlendirmelik Sarı Buğday 800 GR

  • OG natural
  • Ürün Kodu: 8682792200688
22.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Hiçbir ısıl işlemden geçirilmemiş olmak ile birlikte atalık tohumlardan üretilmiş sarı buğdaydan geleneksel tarım yöntemi ile temin edilmiş çimlendirmelik sarı buğday ürünüdür.

 

Sarı Buğday

Besin, insanın en temel ihtiyacı olmakla birlikte insan her zaman tükettiği gıdaya dikkat etmeli ve doğru gıdaları seçmeyi bilmelidir. Tarih boyunca insanlar beslenme sırasında buğday gibi tahıllara çok fazla önem vermiş ve doğru şekilde yetiştirerek doğru şekilde tüketmek istemiştir. Sonrasında gelişen teknoloji ile birlikte bu özen gider kaybolurken, günümüzde yeniden kazanılmaktadır. Bu bağlamda da bugün birçok kişi özenli beslenme açısından çimlendirmelik sarı buğday gibi ürünleri kullanmaya dikkat etmektedir.

Çimlendirmelik sarı buğday ev ortamında dahi yapılacak biçimlendirme işlemi sonucunda önemli bir besin elde etmenizi sağlayabilir. Yaptığınız bu çimlendirme işlemi sonrasında elde edilen buğday çimi, çok yüksek vitamin ve mineral ihtiyacını karşılama yapısı sağladığı gibi klorofil açısından da çok zengindir. Klasik bildiğiniz bahçe çimlerine göre çok büyük bir farklılığı bulunan buğday çimi, özel sarı buğday tohumları sayesinde elde edilebilir. Bu şekilde elde edilen bir çim ise sebzelerden alabileceğiniz hatta meyvelerden alabileceğiniz vitaminlerden çok daha yüksek oranda vitamin sağlar.

En küçük yaşta çocuklardan başlamak üzere yetişkinler tarafından da faydalı olarak her gün tüketilebilecek buğday çimi, genellikle sıkılarak çim suyu haline getirildikten sonra tüketilebilir. Bu açıdan da elde edeceğiniz besin için mutlaka doğru buğdayı seçmek önemlidir. Doğru buğday seçimi ise çimlendirmelik sarı buğday olmakla birlikte atalık tohumlardan gelen bu buğday, hiçbir katkı maddesi bulunmadığı ve ısıl işlem görmediği için doğal yapısıyla zengin içeriğini kaybetmeden kullanılabilir.

Ürün Önerisi: Organik Kabuklu Arpa

 

Çimlendirmelik Sarı Buğday

 

Çimlendirmelik Sarı Buğday

İçeriğindeki zengin klorofil miktarı ile birlikte çimlendirmelik sarı buğday sayesinde elde edilen buğday çimi, birçok farklı besinin çok daha fazlası besin içeriği ve değerine sahiptir. Örneğin, içeriğinde bulunan vitaminlere bakıldığında A, B, C ve E vitaminleri görülürken, Kalsiyum, Fosfor, Magnezyum ve Demir gibi mineraller bulunmaktadır. Son yıllarda popüler bir yapıya sahip olan alkali beslenme gibi noktalarda pH dengesi açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Organik Gurmem sayesinde elde ettiğiniz çimlendirmelik sarı buğday gündelik olarak evinizde kullanılarak kolaylıkla buğday çimi yetiştirilebilir. Bu açıdan öncelikle ıslattığınız tohumları takriben 10 saat suda beklettikten sonra bir kap içerisinde yaklaşık 3 parmak kalınlıktaki toprağın içerisine ekilerek ardından yeniden üstüne toprak eklenmelidir. Günaşırı sabah ve akşam ideal miktarda sulama gerçekleştirdiğinizde, bir süre sonrasında elde edeceğiniz buğday çimi 10-15 santim boyutlara ulaştığında artık tüketilebilir.

Çimlendirmelik sarı buğday bu şekilde yetiştirildikten sonra elde edilen buğday çimi yemek veya salata içerisine katılarak tıpkı maydanoz veya farklı bir ot gibi tüketilebilir. Ayrıca son yıllarda diğer bir yöntem olarak kullanıldığı gibi çim suyu sıkma makinesi sayesinde veya blender sayesinde elde edilen çim suyu içilerek istenilen fayda elde edilebilir. 

Bu tarz ürünlerimizi görmek için Tahıl ve Bakliyatlar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Aşurelik Sarı Buğday  800 GR
DÜKKAN KURYESİ

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Aşurelik Sarı Buğday  800 GR
DÜKKAN KURYESİ

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilç seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır