Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Biscuit 300 G (6+ Months)
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Tarhana Soup 400 G
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Semolina 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Cedarwood Oil 20 Ml

 • OG natural
 • Ürün Kodu : 8682792203733
91.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Cedrus Atlantica cinsi olan servi ağacının yapraklarının distilasyonu sonucu elde ettiğimiz %100 saf sedir uçucu yağı, sedir ağacı yağı.

Net Miktar: 20 ML

Menşei: Türkiye

Sedir Ağacı Yağı (Sedir Yağı)

Uçucu yağlar arasında bulunan sedir ağacı yağı; hem psikolojik hem de fiziksel olarak fayda sağlayan doğal %100 saf bir üründür. Özellikle saç ve cilt sorunlarına karşı katkı sağlayan sedir uçucu yağı, stres azaltıcı yönleriyle de ön plana çıkmaktadır.

Tarih boyunca özellikle Kızılderililer ve Tibet toplulukları tarafından öksürük ve hıçkırık gibi ufak rahatsızlıklardan tutun büyük pek çok rahatsızlığa kadar çözüm amaçlı kullanılmıştır. Böcek kovucu özelliği de bulunan sedir yağı, Eski Mısırlılar tarafından mumyalama işlemlerinde de kullanılıyordu. Pek çok ülkede ise bedeni ve zihni rahatlattığı için kullanılmaktadır.

Günümüze geldiğimiz zaman ise şimdilerde kozmetik endüstrisinin en yaygın bileşenleri arasına girmiş durumdadır. Buna ek olarak; anksiyete, sivilce, cilt lekeleri, aromaterapi, saç dökülmesi ve saç kepeklenmesi gibi pek çok farklı amaçla kullanılmaktadır.

 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Sedir Ağacı Yağı Faydaları

Saymakla bitiremeyeceğimiz sedir ağacı yağı faydaları saçtan tutun cilt sorunlarına kadar pek çok konuya dokunuyor. Öncelikle kısaca faydalarına değinelim. Ardından saç ve cilde olan faydalarını detaylı bir şekilde ele alalım.

 • Saç dökülmesini azaltmaya yarar.
 • Kuru saç derilerini büyük ölçüde engeller.
 • Güçlü antiseptik özelliği sayesinde cilt sağlığını olumsuz etkileyen yaraları ve hasarları iyileştirmeye katkı sağlar.
 • Gözeneklerin tıkanmasını engellemekle birlikte toksik maddelerin yüzde birikmesini önler.
 • Antibakteriyel özelliği sayesinde mantar enfeksiyonlarına iyi gelme konusunda oldukça faydalıdır. Ayak ve tırnak mantarı için kullanılabilmektedir.
 • Antienflamatuar özelliği bulunan bu yağ, artrit ağrılarının en doğal tedavi araçlarından biri olarak görülmektedir.
 • Aromaterapide oldukça sık kullanılan sedir ağacı yağı faydaları arasında zihin ve beden sakinleştirici özelliği de bulunmaktadır.
 • Uykusuzlukla savaş verenlerin en çok başvurduğu ürünlerden biri olan bu yağ, doğal sakinleştirici özelliği sayesinde uykusuz günlere çare olmaktadır.
 • Yağının aktif bileşenleri cedrol, thujopsene ve beta-cedrene maddeleri sayesinde doğal bir idrar sökücüdür.
 • Çocuklardaki dikkat eksikliği azaltan bu yağ, konsantrasyonu da yükseltir. Araştırmalara göre sedir ağacı yağı koklaması sonucunda beyinsel faaliyetlerde ilerleme kaydediliyor.
 • Antispazmodik özelliği bulunan bu yağ, öksürük nöbetlerini hafifletmeye yarar.
 • Özellikle güçlü bir böcek kovucu olan bu yağ; sivrisinek, karınca, kene ve pire gibi zararlı böcekleri uzaklaştırmaya yarar.

Sedir ağacı faydalarını cilt ve saç olmak üzere iki şekilde ele alacak olursak:

Cilde Faydaları

Cilde uygulandığı zaman; tahrişe, iltihaplanmaya, kaşıntıya ve kızarıklığa çok iyi gelir. Özellikle egzama semptomlarını yatıştıran sedir ağacı yağı çatlamaya, soyulmaya ve kabarmaya neden olan cilt kuruluğunu hafifletmeye yarar. Sebum üretimini düzenleyen bu yağ, antiseptik ve anti-bakteriyel özellikler içerir. Bu sayede akne ve sivilcelere sebep olan bakterileri de öldürmeye yarar. Cildinizde harika bir hoş aromatik koku bırakan bu yağ, kökü kokuları gidermeye yarar. Aynı zamanda yaşlanma belirtilerini azaltarak, cilt lekelerini ve yara izlerini de giderir.

Saça Faydaları

Diğer taşıyıcı yağlar ile karıştırılarak kafa derisine yapacağınız masaj sayesinde pek çok saç sorununuza yardımcı olur. Saç kaşıntılarınızı gidererek kepeği azaltmaya yarar. Saçınıza nem kazandıran sedir ağacı yağı, hem saçlarınızı yumuşatır hem de saç dökülmelerini büyük ölçüde engeller. Kafa derinizdeki kan akışını iyileştirmeye yaramakla birlikte, saç köklerini de ciddi derecede güçlendirir. Saç uzamasını destekleyen bu yağ, seboreik egzamayı da tedavi etme konusunda oldukça etkilidir.
 

Sedir Uçucu Yağı

Tek bir ağacın yağının bu kadar faydası olduğuna inanmak ne güç değil mi? Sedir uçucu yağı, şaşırtıcı derecede cilt sorunlarından saç dökülmelerine kadar, enfeksiyondan strese, stresten eklem ağrılarına kadar pek çok fayda sağlıyor. Aynı zamanda cilt kuruluğu, kızarıklık, kabarcık ve çatlaklara neden olan egzamaya karşı da büyük fayda sağlayan sedir uçucu yağı, antienflamatuar özelliği taşımaktadır. Bu özelliği sayesinde sadece vücudumuzda değil, saç derisinde de büyük rahatlama sağlar.

OrganikGurmem blog yazılarında da görebileceğiniz sedir uçucu yağı faydaları ve kullanımı çok önemli bir konudur. Yan etkilerinin de merak edildiği sedir uçucu yağı, çok fazla yan etki göstermemektedir. Kısaca değinecek olursak:

 • Yanlış içildiği zaman kusma, mide bulantısı, susuzluk ve sindirim sisteminde hasara yol açar.
 • Gebelik sırasında kullanımı kesinlikle önerilmemektedir.
 • Yüksek oranda kullanıldığı zaman ciltte tahrişe yol açmaktadır.

Sedir Yağı Fiyatı

OrganikGurmem olarak en doğal haliyle ürettiğimiz sedir yağı fiyatı, 20 ML net miktar için 29.50 TL olarak belirlenmiştir. Bazı aktarlarda da bulabileceğiniz sedir yağı fiyatı, genellikle bir miktar daha yüksek olmaktadır. Organik ürün market zinciri olarak sizlere en iyi fiyatıyla sunmaya çalışıyoruz. Tüm herkesin erişilebilmesini istediğimiz bu ürünler, sağlık açısından oldukça önemlidir.

İlgili Ürünler

Myrtle Leaf Oil 20 Ml
Organic Black Seed Oil 100 Ml
Frankincense Oil 10 Ml
Argan Yağı 10 Ml
Lavanta Yağı 10 Ml
Udi Hindi Yağı Propolisli 50 ML
Primrose Oil 20 Ml
Lavandula Stoechas Oil 20 Ml
Patchouli Oil 10 Ml
Nioli Yağı (Niaouli Yağı) 10 Ml

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Hemidesmus Oil 50 Ml
Organic Black Seed Oil 100 Ml
Frankincense Oil 10 Ml
Nioli Yağı (Niaouli Yağı) 10 Ml
Udi Hindi Yağı Propolisli 50 ML
St. John'S Wort Oil 250 Ml
Organic Coconut Oil 150 G
Lavanta Yağı 10 Ml
Udi Hindi Yağı Fitoterapatik 50 ML
Okaliptus Yağı 10 ML
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5