350 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

  • Clarified Butter (Ghee) 500 Gr
  • Clarified Butter (Ghee) 500 Gr
  • Clarified Butter (Ghee) 500 Gr
DÜKKAN KURYESİ

Clarified Butter (Ghee) 500 Gr

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792207113
198.00 TL
185.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

İçeriğinde %99 oranında süt yağı barındıran ve su içermeyen, doğal yöntemlerle yapılmış sağlığa faydalı ve çok lezzetli olan sade yağ, diğer bir adıyla ghee yağı.

Ülkemizde saf yağ olarak da bilinen bu doğal yağ, tuzsuz tereyağından su ve yağsız kuru maddeleri uzaklaştırarak elde edilmektedir. Tüm bu işlemlerden sonra %99 oranında süt yağı barındıran sade yağ ortaya çıkmaktadır. 1 KG miktar tereyağında ortalama 900 gram ghee yağı çıkar. Yemek, kahvaltı, pilavlar ve pek çok besinde kullanabileceğiniz harika bir gıda. Genellikle tereyağlar, çiğ sütten yapılmaktadır. Özellikle son zamanlarda kimi yağların içinde bildiğiniz üzere tereyağı aroması katılıyor. Durum böyle olunca haliyle tereyağının o gerçek lezzetiin ve sağlıklı özelliklerini bulmak zorlaşıyor. Peki ya yemekler? Yemekler bile eski tadından uzaklaşır oldu.

Sade Yağ (Ghee Yağı) Nedir?

Tereyağının sadeleştirilmiş hali olan ghee yağı nedir, sade yağ nedir önce ondan başlayalım. Cümlenin başında da belirttiğimiz gibi aslında en basit haliyle tereyağının sadeleştirilmiş bir halidir. Tereyağı içinde bulunan belli miktarda süt ve su gibi yağ olmayan maddeler içermektedir. Bu maddeler ise yağın kalitesini yüksek ölçüde düşürmektedir. Süt ise laktik olduğu için yani laktoz içerdiğinden dolayı, sindirim problemlerine yol açar. İşte biz tereyağını sadeleştirerek bu yağ olmayan partkülleri ayırıyoruz ve ortaya sade yağ çıkıyor.

Nerede o eski tereyağları?

Ah o mis gibi kokan pilavlar dediğinizi duyar gibiyiz. Nerede o mis gibi eski tereyağlar değil mi? Mutfağınızdan eksik etmemeniz gereken bu yağ işte artık bu cümleleri yıkmaya geldi. Adı gibi saf ve doğal olacak ve lezzetini size cömert bir şekilde sunacak.

Neden mi? Çünkü tereyağında normalde %10-20 oranında su bulunurken, sade yağda kesinlikle bulunmaz. Normalde tereyağında %85 oranında yağ oranı bulunurken, ghee yağı %99 içerir. Yüzyıllar boyunca mutfaklarda boşuna kullanılmamış, varmış eskilerin bir bildiği demek ki...

Türkiye'de oldukça popüler olan sade yağ veya ghee yağı oldukça sağlıklı bir gıdadır. İnek sütünden yapılmış olan tereyağından elde edilen yağın en katkısız ve doğal halidir. Süt katkılarından tamamen arındırılmış olan bu yağ, laktozdan arınır, haliyle laktoz intoleransı olan kişiler rahatlıkla tüketebilir. Pişireceğiniz yemeklerde kullanabileceğiniz sade yağ, yüksek sıcaklıkta pişireceğiniz yemekler için oldukça uygundur.

Tavsiye: Organik Tereyağı Çeşitleri

Örneğin normal tereyağını kızgın bir tavaya veya uzun süre ocakta bekletin. Ne olur? Bir süre sonra yanar ve rengi simsiyah olur. İşte bu gibi negatif durumlar sade yağ, yani bu yağ için geçerli değildir. Kısacası soteleme gibi yüksek ısıya ihtiyaç duyan yemeklerde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Sade Yağ Özellikleri Neler?

  • Kesinlikle kolay bir şekilde bozulmaz.
  • Yüksek yanma ısılarına sahip bir yağdır.
  • Diğer yağların yakımına yardımcı olmakla birlikte yağ yakımınızı kolaylaştırır ve hızlandırır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Sade Yağ Fiyat

Asya mutfaklarında senelerce kullanılan, Türkiye'de de son 6-7 yıldır bilinen sade yağ fiyat 1 KG miktara 100 TL olarak belirlenmiştir. OrganikGurmem olarak kendi bünyemizde geleneksel yöntemlerle, genetiğini bozmadan ürettiğimiz sade yağ fiyat açısından oldukça uygundur.

Piyasada pek çok firma, sade yağ fiyatı hakkında uçuk rakamlar belirler. Bunun sebebi ise yapımının zor aşamalardan, el emeği olmasından kaynaklıdır. Fakat pek çok market raflarında bu isimle yer alan yağlar genellikle geleneksel yöntemlerle doğal bir şekilde yapılmaz.

Ghee Yağı Fiyat

Tereyağını lezzeti ve besleyici özellikleri artık günümüzde yok. Bunun sebebi ise tereyağlarına katılan aromalar, tereyağının faydasını ve lezzetini tamamen bozmuştur. İşte tam bu noktada devreye giren ve sağlığa faydalarıyla bilinen ghee yağı fiyat olarak internet sitemizde 100 TL olarak belirlenmiştir. Şimdilik sadece 1 KG miktarı bulunan ghee yağı fiyat açısından oldukça uygun olmakla birlikte, indirime girdiği zaman haberdar olabilirsiniz. Bu indirimlerden haberdar olmak için mutlaka OrganikGurmem'e üye olmayı unutmayınız.

Ghee Yağı Satın Al

A vitamini, D vitamini ve E vitamini açısından zengin olan ghee yağı satın al ve lezzetin tadını çıkar. İçeriğinde bulunan K2 vitamini, kemiklerinizi güçlendirmekle birlikte, zayıflamanıza da yardımcı olur. Kolesterolünüzü düşürür ve sindirime de büyük katkı sağlar. Bu nedenle sen de ghee yağı satın al ve sağlıklı yaşama bir adım daha at.

İlgili Ürünler

Keçi Sade Yağ 175 Gr
DÜKKAN KURYESİ

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Keçi Sade Yağ 175 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5