395 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Pine Cone Syrup 280 G
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Tarhana Soup 400 G
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Semolina 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Karakovan Petek Bal

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 2701093
8,100.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Yerleşimden uzak arıcılık ile üretilen, 2900 rakımın üzerinde konumlanmış endemik bölgelerde, tamamen doğal ve ışık göremeyen kara kovanlarından toplanan, kalıntısız hakiki karakovan balı.

Karakovan Balı

Karakovan balı, emek, sabır ve doğallığın verdiği bir gıdadır. Lezzetiyle herkesin sevdiği bir bal olan bu balı ayrıcalıklı kılan şey tam olarak emek ve sabırdır. Osmanlı Dönemi zamanında, şifahanelerde bir ilaç olarak kullanılan hakiki karakovan balı, adını ise yapım yönetiminden almaktadır. Oldukça lezzetli olan bu bal çeşidi, karanlık tutulan doğal kütük kovanlarında yerleşimden uzak arıcılık ile üretilir. Hiçbir şekilde yapay balmumunun kullanılmadığı kalıntısız balımızın peteğini ise arılar kendi mum salgılarıyla hazırlar. Haliyle ortamın karanlık olması gerektiği için, balımızın üretimi sırasında peteklerin kapakları hiç açılmaz. Ballarımız burada yaklaşık altı ay kadar bekletilmesi sonucunda meydana gelir.

Ürün Önerisi: Karaçalı Balı

Üretiminde herhangi bir katkı maddesi ve yapay tatlandırıcı kullanılmayan balımızın yapımı, diğer ballara kıyasla biraz daha emek ve sabır gerektirmektedir. Akışkan bir yapıda olmayan ballarımız, şekerlenmez. Gerçek bir enerji kaynağı olmakla birlikte aynı zamanda oldukça doyurucudur. Bu nedenden dolayı kahvaltılarda tüketildiği zaman güne harika bir enerji ile başlangıç yapacağınızı şimdiden söylemek isteriz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Karakovan Balı Fiyatı

Güvenilir üreticilerimizden elde ettiğimiz hakiki karakovan balı fiyatı, OrganikGurmem şubelerinde ve internet sitemizde 176 TL olarak belirlenmiştir. İlk paragrafın ilk satırında da dediğimiz gibi, yapım süreci oldukça emek ve sabır isteyen bir iş. Bu nedenle hem diğer bal türlerine göre daha pahalı hem de oldukça çok daha lezzetli. Hakiki karakovan balı fiyatı, size en uygun haliyle sunulmuş olmakla birlikte balımız hiçbir şekilde kalıntı içermez. Tamamen doğal bir süreç sonrasında meydana gelen balımız, gerçek bir şifa deposudur.

Demir, magnezyum, fosfor, potasyum, kalsiyum, sodyum ve iyot, balımızın içeriğinde yer alan minerallerden sadece bazılarıdır. Bununla birlikte balımız B vitaminleri, C vitaminleri ve K vitaminleri içermektedir.

karakovan balı fiyatı

Büyük bir zahmetle üretilen balımız, en doğal haliyle sizlerle buluşuyor. Bu bal hakkında aslında bilmeniz gereken o kadar çok şey var ki, hangi birini anlatsak bilemedik. Özellikle piyasanın en pahalı ballarından biri olarak bilinen balımız, bol şifa kaynağıdır. Diğer ballardan ayıran o kadar çok özelliği bulunuyor ki, faydalarını anlatmaya kalksak, destan olur!

Her balın piri olarak bilinen balımızın yapım sürecinde arılara petek verilmez, peteğini bile arılar kendisi yapar. Bu nedenden dolayı hastane ve şifahanelerde her zaman ilaç yapımında bu bal kullanılır. Peteği resmen bir pamuk gibi olan balımız hem oldukça şifalı hem de oldukça faydalıdır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, direnç gösteren MRSA bakterileri, bu bala karşı direnç gösterememektedir. Tüm bunlarla birlikte balımızın tifo ve dizanteri mikroplarına karşı çok kısa süre içinde başarılı olduğu görülmüştür. Balımızın üretimi hiç kolay olmadığı gibi, pek çok yerde sahteleri de bulunmaktadır. Bu yüzden hakiki olup olmadığına mutlaka dikkat edin.

Hakiki Karakovan Balı Fiyatı

Kendimize ait üreticilerimizden temin ettiğimiz ve altı ay kadar bir süre boyunca karanlıkta kapalı kalan, içeriye iğne ucu kadar aydınlık bile girmeyen ballarımız, adeta hepinize şifa dağıtacak. Bir insanın bile eli değmeden arıların tamamen kendileri tarafından hazırlanan balımız, size gerçek bir balın nasıl olması gerektiğine dair fikirler verecek.

Üretim alanı olarak otoyol ve tarımsal bölgelerden uzak yerlerde yetişen balımız, böylelikle zararlı madde ve kimyasallardan uzak kalmaktadır. Balın kalitesini doğrudan etkileyen bu etkenler ciddi anlamda önemlidir. Öksürük için doğal bir antibiyotik görevi gören hakiki karakovan balı fiyatı, şu an itibariyle internet sitemizde ve mağazalarımızda 176.00 TL gibi bir fiyatla sizleri bekliyor.

Balımız, sürekli tüketildiği zaman balgam söktürücü özelliğini göstermekle birlikte, karaciğerlerinizi temizler ve göğüslerinizde oluşan o rahatsız edici hırıltıları da gidermeye yarar. Bu balı düzenli bir şekilde kullandığınız zaman kesinlikle ishal olmazsınız. Aynı zamanda balımız hepatip B, C ve sarılık gibi hastalıklarında tedavilerinde inanılmaz faydalar sağlamaktadır.

En İyi Karakovan Balı Nerede?

Balımızı satın alan pek çok müşterimiz bizlere en iyi karakovan balı nerede diye sorarak gelmiştir. Elbette kendi balımızı tattırdıktan sonra kesinlikle en iyisi olduklarını kendileri de bizlere iletmektedir. Doğal ilkel kütük kovanlarında suni bal mumu takılmadan arıların kendi kendilerine mum salgılarını kullanarak yaptığı balımız, oldukça lezzetlidir. Öncelikle her şeyden önce balımızın nasıl üretildiği çok önemli. Hiçbir katkı maddesi ihtiva edilmeden üretilen balımız, dışarıdan arıya besleme yapılmadan oluşur. Genellikle ortalama bir kovan başına 5 ile 10 kg arasında bal çıkmaktadır. En pahalı bal çeşitleri arasında olan balımız, bu nedenden dolayı pek çok dolandırıcı tarafından taklit edilerek sahte ürünler satılmaktadır. Bunlara lütfen ama lütfen aldanmayın.

OrganikGurmem olarak dürüstlüğe ve ahlaki değerlere olan saygımızdan dolayı her ürünümüzde olduğu gibi bu ürünümüze de sonuna kadar güvenmekteyiz. Balımızın üretiminde iki farklı çeşit bulunmaktadır. Bunlardan birincisini inceleyelim, ardından ikincisine geçelim. Öncelikle eski kütük kovanlarımızın içinde, arı oğulları bırakılır ve normal fenni kovanlarımızdan bu şekilde kovanlara aktarım yapılır. Ardından arıların bu kovan içinde bal yapmaları beklenir. Özellikle atalarımızdan gördüğümüz ve en doğru olan yöntem de budur aslında.

İkinci yönteme bakalım şimdi de. Bu yöntemde fenni ve teknik arıcılığın gelişmesi sonucu haliyle işler biraz farklı ilerliyor. Öncelikle birlikte kasnak tipi çerçevelerde, arıların bal yapması sağlanır. Normal kuluçkalıkta olan arılarımızın üstüne normal kat yerine, kasnak tipi yuvarlak çerçeveler takılır ve arıların bal yapması sağlanır.

İlgili Ürünler

Karakovan Kütük Bal Kg

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Karakovan Kütük Bal Kg
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5