395 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Tarhanası +6 Ay 400 GR
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek İrmiği 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Vişne Kurusu 250 Gr

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792201586
56.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Geleneksel tarım yöntemleri ile üretilmiş, güneşte kimyasal işlem görmeden kurutulmuş vişne diğer bir deyişle vişne kurusu.

Net Miktar: 250 GR

Menşei: Türkiye

Besin Değerleri (100 g)

  • Enerji (kcal) : 333
  • Karbonhidrat (g) : 80,5
  • Protein (g) : 1,3
  • Yağ (g) : 0,7
  • C Vitemini (mg) : 19,3
  • Potasyum (mg) : 376

Vişne Kurusu

Vişne, tadı kiraza benzeyen, gülgiller familyasından, ekşi tada sahip bir bitkidir. Vişnenin bilinen kaynağı Hazar Denizi'dir. Latince ismi Giresun’un eski ismi olan Kersus'tan gelmektedir. Hemen hemen her iklim koşulunda yetişmektedir. Görünüş olarak kiraza benzese de hem tadıyla hem de yaprak boyutuyla kirazdan farklılıklar gösterir. Türkiye’de Kütahya Vişnesi ve Macar Vişnesi olarak iki tür üretilmektedir. Vişne meyvesinin şeker oranı düşük olduğundan biraz ekşi veya mayhoş bir tada sahiptir. Bu yüzden kalorisi de kiraz meyvesine kıyasla daha düşüktür. Vişnenin A vitamini oranının yüksek olduğu biliniyor.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Kurutulmuş Vişne

Bu sebeple kilo vermek isteyenler ve diyet yapanlarca sıkça tüketilir. İçeriğindeki doğal şeker ile kan şekerini düşürdüğü gözlemlenmiştir. Vişne hem ekşi ve hem de tatlı tada sahip olduğundan çok farklı gıda maddelerinde kullanılabilir. Dünya mutfağında çeşitli Yemeklerde kullanıldığı gibi çok farklı tatlılarda da kullanılabilir. Taze olarak tüketilebildiği gibi ayrıca kurutularak, kuru olarak da kullanılabilir. Yemeklerin üzerinde süs olarak ya da aroma verici ajan olarak kullanılabilen vişne kurusu, yemeğin içine eklenerek kullanılabilir. Vişnenin kalorisi az olduğundan, vişne kurusu da diyet yapanlarca gönül rahatlığıyla tüketilebilir. Vişne kurusundan yapılabilecek gıda maddeleri, reçel, komposto, marmelat yapımından vişne suyuna kadar çeşitlilik göstermektedir.

Vişne Kurusu Fiyatı

Hiçbir katkı maddesi ve kimyasal içermeden güneşte kurutularak üretilmiş ve vişne kurusu her yaştan insan tarafından gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Güneşte kurutulması sayesinde içinde bulunan vitaminlerin korunması sağlanır. Hiçbir kimyasal maddeye maruz kalmaması sebebiyle sağlığa zararlı madde içermez. Ayrıca vişne kurusunda kullanılan vişne meyveleri, dalından toplanmış taze ve organik meyvelerdir. 250 gramlık paketlerde üretilen vişne kurusu 14.50 türk lirasıdır. Paketi açıldıktan sonra kullanım süresine dikkat edilmeli serin ve kuru yerde saklanmalıdır. Vişne kurusu, T.C. 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu, ilgili organik tarımın esasları ve uygulanmasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir. Kan şekerinin düştüğü ve tatlı krizi hissedildiği anda bir avuç tüketilebilir ve masum bir tatlı atıştırmalık yerine geçebilir. Ayrıca vişne kurusu, yoğurtla karıştırılarak içerisindeki vitamin ve mineral miktarı arttırılabilir ve yine sağlıklı bir alternatif sağlar.

Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5