Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Bisküvisi 300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Tam Buğday Unu 800 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Tarhanası +6 Ay 400 GR
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Taş Baskı Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 500 ML

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792200107
282.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet
Erken hasat Edremit tipi zeytinlerden Binlerce yıllık soğuk sıkım yöntemi geleneksel taş baskı tekniği ile sıkılan saf zeytinyağı..

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Hakiki Taş Baskı Soğuk Sıkım Halis Zeytin Yağ 500 ML Siyah Cam Şişe Filtre Edilmemiş (0,5 Asit) En Kaliteli Zeytinyağı Çıkan Coğrafya olan Kuzey Ege'nin(Saros Körfezi)

Sağlık açısından en yararlı ürünlerden birisi olan zeytinyağı yaklaşık 5000 yıl önce keşfedildiği düşünülmektedir. Tüm tıp camiasının üzerinde bu kadar ittifak ettiği başka bir yiyecek yoktur.

Zengin besin içeriği ile faydaları saymakla bitmeyen bu şifa kaynağı, her nimet gibi tabiatına uygun üretildiğinde ve tüketildiğinde fayda sağlamaktadır. Pisayada nebati yag ile karıştırılmış veya üretim esnasında ısıl işleme maruz kalmış zeytinyaglarının faydası tartışılır.

Zeytinyağı doğal olarak yüksek antioksidanları vitaminleri ve faydalı yağ asitlerini içerdiginden, Zeytinyağı üretiminin yüksek sıcaklıkta su ile yapılması, kontinü sistemde ısıya maruz kalması bu değerlerinin kaybolmasına yol açar. Bu yüzden Zeytinyaği alırken soğuk sıkım olmasına özen gösterilmelidir.

Atalarımız yüzyıllardır soğuk presin en doğal yöntemi olan taş baskı ile yağlarını üretmişlerdir. İki değirmen taşının zeytinleri ezerek hamur haline getirmesi ile uygulamaya konan bu geleneksel yontem ülkemizde birkaç yerde hala uygulanmaktadır.

Zeytinyagi kalitesine etki eden diğer bir özellik ise üretildiği Zeytin ağacının yetiştiği yörenin havası, , toprağı, bulunduğu bölgenin denizden yüksekliği, zeytin ağacının ve zeytin tanesinin sağlıklı olup olmaması, toplanırken yara bere almaması ve zeytin ağacının cinsi, zeytinyaginin rengini, tadını ve kalitesini  belirler. ülkemizde zeytinyağınin en kaliteli ve lezzetli olduğu yer ise kuzey Ege bolgesidir.  bu bölge  gerek iklimi gerekse ağaç cinsi olarak bu özel zeytinyaginin oluşması için tüm özellikleri barindirir. 

Organikgurmem'in kuzey ege bölgesindeki üreticileri tarafından  üretilen ve geleneksel doğal yöntemlerle, eski usul taş degirmenle sıkılan soğuk sıkım zeytinyagimizin kalitesi ve lezzeti bambaşkadır. filtre dahi edilmeden dinledirme yöntemi hazırlanarak zengin aroması korunmuştur

 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İlgili Ürünler

2 Adet Taş Baskı Zeytinyağı 500 ML
Taş Baskı Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 5 LT

Bu Kategorinin En Çok Satanları

2 Adet Taş Baskı Zeytinyağı 500 ML
Taş Baskı Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 5 LT
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5