Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Bisküvisi 300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Tam Buğday Unu 800 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Tarhanası +6 Ay 400 GR
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Taş Baskı Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 5 LT

 • OG natural
 • Ürün Kodu : 8682792200091
1,805.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet
Erken hasat Edremit tipi zeytinlerden Binlerce yıllık soğuk sıkım yöntemi geleneksel taş baskı tekniği ile sıkılan saf zeytinyağı..

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Zengin besin içeriği korunmuş, doğal tabiatına uygun bir şekilde üretilmiş erken hasat, filtresiz soğuk sıkım taş baskı zeytinyağı.

İçindekiler: Doğal Sızma Zeytinyağı

Besin Değerleri (100 g)

 • Enerji: 884 kcal
 • Sodyum: 2mg
 • E Vitamini: 14 mg
 • Net Miktar: 5 lt

Taş Baskı Zeytinyağı Nedir?

Zeytinyağı,Yaklaşık 5000 yıl önce keşfedildiği düşünülmektedir. Zengin besin içeriği korunmuş bir şekilde ürettiğimiz taş baskı soğuk sıkım zeytinyağının özellikleri saymakla bitmez. Her nimet gibi doğal tabiatına uygun bir şekilde üretilmiştir. Tabiatına uygun bir şekilde de tüketilince faydası fazlasıyla görülür.

Zeytinyağımız, doğal olarak antioksidanları, vitaminleri ve faydalı yağ asitleri içermektedir. Üretimi yüksek sıcaklıkta su ile yapılmaz, kontinü sisteminde ısıya maruz kalması, bu değerlerin kaybolmasına yol açmaktadır. OrganikGurmem olarak bu yüzden soğuk sıkım olmasına özen göstermekteyiz.

Atalarımız, yüzyıllar boyunca soğuk presin en doğal yöntemi olan taş baskı ile yağlarını üretmiştir. İki değirmen taşı ile zeytinleri ezdikten sonra hamur şekline getirmesi ile uygulayan atalarımız, bu geleneksel yöntemleri günümüze kadar taşımayı başarmışlardır.

500 ml bir şekilde almak isterseniz bu linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Taş Baskı Soğuk Sıkım Zeytinyağı

Kalitesine etki eden diğer özelliklerinden biriside zeytin ağacının yetiştiği yörenin havasıyla alakalıdır. Toprağından tutun, bulunduğu bölgede bulunan denizin yüksekliğine kadar çok önemlidir. Zeytin tanelerinin sağlıklı olup olmaması, toplanırken yara bere almaması ve zeytin ağaçlarının cinsi ciddi anlamda önem taşımaktadır. Taş Baskı Zeytinyağı; rengini, tadını ve kalitesini bu özelliklerle alır. Ülkemizde ise zeytinyağının en kaliteli ve lezzetli olduğu bölge kesinlikle Ege Bölgesi'dir. Gerek iklimi, gerek ağaç cinsi olarak bahsettiğimiz tüm özellikleri karşılamaktadır.

OrganikGurmem olarak Kuzey Ege Bölgesi'ndeki üreticilerle geleneksel doğal yöntemlerle, eski usul taş değirmenle sıkılan Taş Baskı Soğuk Sıkım Zeytinyağı, lezzeti ve kalitesiyle en çok tercih edilen ürünlerimizden birisidir. Filtre dahi etmediğimiz zeytinyağımız, dinlendirme yöntemiyle hazırlandığı için zengin aroma içeriği tamamen korunmuştur.

Taş Baskı Soğuk Sıkım Zeytinyağı, çok güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Şunu da hatırlatmadan geçmeyelim, Ayçiçek Yağı ve diğer bitkisel yağlar genellikle kolesterol seviyesini yükseltir; fakat Taş Baskı Soğuk Sıkım Zeytinyağı, içeriği linoleik asitler sayesinde kötü huylu kolesterolü yükseltmez.

Taş Baskı Soğuk Sıkım Zeytinyağı, hazmı kolaylaştıran bir gıda olduğu için bağırsakları da çalıştırma konusunda oldukça yararlıdır. İçerdiği A vitamini, D vitamini, E vitamini ve K vitaminleri sayesinde kemik sağlığına faydalı olduğu bilinmektedir. Bu yüzden çocuklarımıza yedirdiğimiz yemeklerde zeytinyağı kullanmak oldukça faydalı bir girişim olacaktır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Faydaları Neler?

Soğuk sıkım yöntemiyle filtresiz bir şekilde ürettiğimiz zeytinyağımızın faydalarına detaylı bir şekilde değinelim:

 • Karaciğerleri korur: Güçlü bir antioksidan kaynağı olduğu için vücuttaki serbest radikallerle savaşabilir. Düzenli olarak tüketildiği zaman hücre hasarına yol açan serbest radikalleri oradan kaldırmaya yarar.
 • Kalp ve damar hastalığına faydalı: Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, düzenli olarak tüketenler kalp ve damar hastalıklarına yakalanma risklerini düşürmektedir. İçeriğinde bulunan ateroenikler sayesinde ise damar sertleşmesini önlemektedir. Bununla birlikte kolesterol ve yüksek tansiyon riskini de yüksek ölçüde azaltır.
 • Kanser riskini azaltır: Düzenli olarak kullananların meme ve prostat kanseri gibi riskli hastalıklara yakalanma olasılığı düşer. İçerdiği bileşenler sayesinde ise DNA hasarı ve tümörlü hücrelerin çoğalma riski önlenir.
 • Mide rahatsızlıklarına faydalı: Gastrit ve ülser gibi mide problemlerine çok fayda sağlar. Mide ağrılarını hafifletmeye yaramakla birlikte, reflü yüzünden gelişen şikayetleri de ortadan kaldırır.
 • Sindirim sistemini güçlendirir: Safra salgısını uyandırmaya yarayan sindirim süresini yüksek oranda iyileştirir. Hazmı kolaylaştırmakla birlikte bağırsakları da çalıştırmaya yarar. İçeriğinde bulunan oleik asitler sayesinde, bağırsaklardaki iltihaplanmaya sebep olan kimyasalları ortadan kaldırmaya fayda sağlar.
 • Beyin sağlığı için önemli: Beyin hücreleri üzerinde yüksek oranda olumlu etkiler bırakan zeytinyağı, bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmış bir bilgidir. İçerdiği tekli doymamış yağ asitleri sayesinde, beyindeki hücre cidar zarlarının yapısal birlikteliğini sağlamaya yardımcı olmakla birlikte, Alzheimer hastalığı riskini de düşürür.
 • Kemik sağlığına faydalı: A, D, E ve K vitaminleri barındıran zeytinyağı, kemik sağlığı için oldukça önemlidir. Özellikle çocukların kemik gelişimini desteklemekle birlikte, yetişkinlerde de kalsiyum kaybını önlemeye yarar. Böylelikle kemikleri koruyarak, iskelet sistemi üzerinde olumlu etkiler bırakır.

Taş Baskı Zeytinyağı Fiyatları

OrganikGurmem'de bulunan filtresiz, katkısız ve genetiği korunmuş olan Taş Baskı Zeytinyağı fiyatları 5 LT için 245 TL olarak belirlenmiştir. Net miktarı 5 LT olarak ürünümüz tamamen geleneksel doğal yöntemlerle üretilmiştir. Gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz Taş Baskı Zeytinyağı fiyatı, piyasaya göre çok uygun bir şekilde sunulmuştur.

Taş Baskı Zeytinyağı fiyatları, miktar ve gramaja göre de değişkenlik göstermektedir. Eğer 500 ML miktarını almak isterseniz fiyatı 38 TL olarak sunulmaktadır. Ona da bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Ürünler

2 Adet Taş Baskı Zeytinyağı 500 ML
Taş Baskı Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 500 ML

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Taş Baskı Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 500 ML
2 Adet Taş Baskı Zeytinyağı 500 ML
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5