250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Tam Buğday Ekmeği

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792205515
27.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

%100 tam buğday ve %100 ekşi maya içeren, soğuk fermantasyon, katkısız ve koruyucusuz ekşi mayalı tam buğday ekmeği.

Net Miktar: 850 gr

Menşei: Türkiye

Ekşi Mayalı Tam Buğday Ekmeği

İçeriğinde bulunan lif, mineral ve vitamin bakımından oldukça zengin olan ekşi mayalı tam buğday ekmeği, katkı ve koruyucu madde içermeden üretilir. Uzman ve diyetisyenlerin da altını çizerek önerdiği ekşi mayalı tam buğday ekmeği, adından da anlaşılabileceği üzere buğdayın tamamından yararlanılarak elde edilmiştir. Ekmeğimiz 3 kısımdan oluşur; kepek, endosperm ve rüşeym. Bu bölümleri bir bütün halinde kullanarak elde edilen ekşi mayalı tam buğday ekmeğimiz oldukça lezzetli bir ekmektir.

Ürün Önerisi: Karakılçık Ekmeği

Ekmeğimizde buğdayın tüm bölümlerinden yararlanılmasından dolayı besin değerleri oldukça yüksektir. Yüksek bir lif kaynağı olan ekmeğimiz, sindirimi kolaylaştırmakla birlikte kişilerin daha uzun süre tok kalmasına yardımcı olur. Özellikle diyetisyenler tarafından önerilen ekmeğimiz, sindirimi kolaylaştırarak metabolizmanın daha hızlı çalışmasına katkı sağlar.

 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Tam Buğday Unlu Ekmek

Tam buğday unlu ekmek ile beyaz ekmek arasındaki farkı merak edeniniz oldu mu? Örneğin tam buğday unlu ekmek, buğdayın tamamından yararlanılarak yapılmaktadır. Fakat beyaz ekmeğe baktığımız zaman buğdayın sadece endosperm bölümünden yararlanılarak yapıldığını görürüz. Tam buğday unlu ekmek yapımında kullandığımız kepek ve rüşeym bölümlerinin, yüksek lif kaynağı içermesiyle birlikte aynı zamanda vitamin ve mineral bakımından da oldukça zengin olduğunu görürüz. Bu ise kişilerin hem sindirimi kolaylaştırmasına hem de uzun süre tok hissetmesine neden olmaktadır. Bu nedenden dolayı diyetisyenler tarafından şiddetle tavsiye edilmektir.

tam buğday ekmeği

Buğdayın endosperm kısmına baktığımız zaman, nişasta bakımından oldukça zengin olduğunu görürüz. Beyaz ekmeği bildiğiniz üzere kan şekerinin yükselmesine neden olmaktadır. Bununla birlikte vücutta bulunan fazla şekerin de yağa dönüşmesine sebep olmaktadır. Kısacası sağlıksız ve bize göre lezzetsizdir. Fakat insanlar yine de daha lezzetli olduğunu düşünerek beyaz ekmek tüketmektedir. Haliyle kilo alımları çoğalırken, aynı zamanda lif bakımından zayıf olduğu için hem daha kısa süre tok tutar hem de sağlıksız olur.

Tam Buğday Unundan Ekmek

Uzmanlar tarafından önerilen tam buğday unundan ekmek çeşitlerimiz, obeziyete karşı direnç sağlamaktadır. En büyük özelliklerinden birisi bildiğiniz üzere sindirimi kolaylaştırmasıdır. Tam buğday unundan ekmek çeşitlerimiz kişilerin kan şekeri seviyesini düzenlemekle birlikte insülin direncinin artmasını da engellemektedir. Örneğin evde yapacağınız hamur işlerinde eğer tam buğday unundan yararlanırsanız, daha az kalori tüketmiş olursunuz.

Zengin bir lif kaynağı olan tam buğday unundan ekmek çeşitlerimiz, bağırsaklarınızı daha kolay ve aynı zamanda daha düzenli çalışmasını sağlar. Böylelikle sindiriminiz kolaylaşır ve sağlamlaşır. Özellikle uzman ve diyetisyenler tarafından önerilen tam buğday unundan ekmek çeşitlerimiz, beyaz ekmeğe oranla çok daha yüksek oranda lif içermektedir. Böylelikle bağırsaklarımız düzenli çalışır ve kabızlık önlenmiş olur.

Sağlıklı bir yaşamın en büyük koşulu her zaman için sağlıklı beslenmekten gelir. Pek çok sağlık sorunundan bu tür sağlıklı ekmekleri tüketerek kurtulabileceğiniz gibi aynı zamanda çok daha iyi lezzetler keşfetmiş olacaksınız. Ekmeğimiz lif bakımından güçlü olmakla birlikte hem hızlı kilo vermenize yardımcı olur hem de kötü kolesterolü düşürerek kabızlığı önler.

İlgili Ürünler

Bu Kategorinin En Çok Satanları

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır