Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Bisküvisi 300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Tarhanası +6 Ay 400 GR
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek İrmiği 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Süt Tereyağı 500 Gr

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792206031
176.00 TL
173.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Geleneksel yöntemler ile köy ortamında gerçekleştirilen hayvancılık sayesinde sağılan sütler ile organik olarak yayıklarda ev yapımı usulü ile üretilen, hiçbir katkı maddesi, aroma, yapay tatlandırıcı veya koruyucu bulunmadan yemeklik ve sofralık olarak sunulan tereyağı ürünüdür.

 

Tereyağı

Yağ, vücudun en fazla ihtiyaç duyduğu besin öğelerinden biri olarak gündelik şekilde birçok farklı gıda üzerinden vücuda alınması gereken bir bileşendir. Bu bağlamda günlük olarak tüketilen et, peynir, yoğurt, sebzeler, meyveler ya da tahıllar gibi birçok ürün içerisinde yağ bileşenleri yer almaktadır. Ancak %100 olarak saf ve organik şekilde yağ asitlerine sahip olan ve çok düşük su oranıyla vücudun güçlü bir beslenme elde etmesini sağlayan gerçek yağ tüketimi için tereyağı gibi bir seçim yapılması gerekir.

Tereyağı organik olarak hayvan yetiştiriciliği yapılan doğal çiftliklerde süt sağım dönemleri sonrasında elde edilen yağlı süt ile tamamen geleneksel yöntemler sayesinde elde edilen tereyağı çeşididir. Yani piyasada bulunan sentetik içerikli endüstriyel veya bol su katkılı tereyağı çeşitlerine göre çok daha güçlü ve lezzetli bir yapıya sahiptir. Bu zengin tereyağı içeriğindeki gelişmiş yağ asitleri ve özellik ve omega-3 ile omega-6 gibi yağ asitleri sayesinde istediğiniz tüm esansiyel yağ asitlerini eksiksiz bir şekilde vücudunuza almanıza yardımcı olur.

Ürün Önerisi: Yoğurt Tereyağı

 

Organik Tereyağı

Organik bir içeriğe sahip olması için bir ürünün doğru yöntemler ile doğru noktadan temin edildikten sonra katkısız ve tamamen doğal şekilde üretilmesi gerekir. Örneğin, tereyağı hiçbir katkı maddesi bulunmadan, kendine has rengi, lezzeti, kokusu ve tadıyla her mutfakta yer alabilir. Bu özel lezzetli ve sağlıklı tereyağı, gündelik olarak akla gelebilecek her alanda kullanım için uygundur. Çünkü özel olarak tuzsuz bir şekilde üretildiği için isteğe bağlı kahvaltıda isteğe bağlı yemeklerde rahatlıkla kullanılabilir.

Köy tereyağı, hem çocukların hem yetişkinlerin günlük olarak tüketmesi ve bu sayede gerekli esansiyel organik yağ asitlerini düzenli şekilde alması için önemlidir. Bu nedenle de evinizde yer alacak bu tereyağını sabah kahvaltılarında reçeller, bal, pekmez, yumurta, ekmek veya sebzeler ile birlikte tüketebilirsiniz. Omletler, menemen, pilavlar, makarna, sebze yemekleri, ot yemekleri, et yemekleri, tavuk yemekleri veya balık gibi birçok yemeği hazırlarken de bu sağlıklı tereyağını kullanabilirsiniz. 

Çok özel bir kokuya ve lezzete sahip olan tereyağı ısı ile buluştuğu anda eriyerek içeriğindeki neredeyse yok denilecek kadar az su oranı buharlaştıktan sonra kısa sürede kullanılabilecek hale gelir. Bu sayede bu doğal tereyağı içerisinde istediğiniz her gıdayı pişirebilir veya yemeklerde bir malzeme olarak kullanabilirsiniz. Örneğin, geleneksel mutfakta genellikle pilav pişirildikten sonra üzerine ekstra bir lezzet vermesi için bir miktar tereyağı eklenir. İskender, kebap çeşitleri, mantı veya et yemeklerinde servis yapılmadan önce kızdırılmış tereyağı, biber ve salça gibi malzemeler ile birleştirilerek yemeğin üzerine gezdirilir.

 

Süt Tereyağı

Bugün mutfaklarınızda kullanabileceğiniz en sağlıklı ürünlerden biri olarak tereyağı bilhassa katıldığı gıdalarda sarı ve özel bir renk sağlar. Bunun yanında içeriğinde süt kokusunu bulundurduğu için örneğin bir pilav ya da et yemeğine katıldığında eşsiz bir koku ile bu yemeğin tüketilmesine yardımcı olur. Bu gibi birçok noktada tereyağı hem çocuklar hem yetişkinler için tüketimde daha fazla iştah açıcı ve daha lezzetli bir sonuç sağlar. Aslında bundan ziyade çok daha besleyici, sağlıklı ve vücuda katkı sağlayan bir kullanım elde edilir.

Tereyağı aslında doğal içeriği ile birlikte birçok farklı beslenme rahatsızlığının önlenmesi açısından ya da bu rahatsızlıklarda kişilerin sağlıklı beslenmeyi sürdürmesi açısından gereklilik oluşturmaktadır. Tüketilebilecek en zengin günlük süt ürünlerinden biri olan tereyağı, aslında antioksidan bir yapıya sahiptir, zengin vitamin ve mineraller ile vücudun korunmasına yardımcı olurken, kolesterol içeriği düşüktür. Bu nedenle her zaman organik yapılı bir şekilde sayfamızdan bu ürün temin edilerek, günlük kullanım için yararlanılabilir.

 

Tereyağı Fiyatları

Organik içeriğe sahip olarak gerçekten faydalı ve lezzetli bir şekilde tüketilebilecek tereyağı içeriğinde düşük karbonhidrat ve düşük kolesterol bulundurur. Bunu yanında Sodyum, Potasyum, Kalsiyum ve A vitamini gibi bileşenler bulundurur. Bu birleşimi ile birlikte özellikle değerlerinin daha net görülebilmesi için ürünün saflık derecesi yani ne kadar yağ oranı ne kadar su oranı bulundurduğu kontrol edilir. Bu sayede Organik Gurmem sayfasında temin edeceğiniz tereyağı ürününde de daha net ve uygun fiyatlar ile ürün temini gerçekleştirilebilir.

Doğal ortamlarında beslenip, yetişen hayvanların sütlerinden yapılan Tereyağı ve Kaymak Çeşitlerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5