395 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Tarhanası +6 Ay 400 GR
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek İrmiği 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Şerbetçi Otu 20 GR

 • OG natural
 • Ürün Kodu : 8682792205805
35.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Kenevirgiller ailesinden kökeni çok eskilere dayanan, vitamin ve mineral açısından oldukça zengin, genetiği korunmuş, ışın görmemiz, doğal kurutma yöntemleriyle yapılmış Şerbetçi Otu.

Önemli Hatırlatma: Bitkide bulunan etken maddelerden zarar görmemek için, fitoterapik bitkilerin kullanımında kesinlikle aile hekimine danışmak çok önemlidir. Hamilelikte, çocuklarda, hastalarda ve ilaç kullananların bir doktora danışması gerekmektedir. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

Net Miktar: 20 GR

Şerbetçi Otu

Kökeni çok eskilere dayanan Şerbetçi Otu, kenevirgiller ailesinden gelmektedir. Aslında gıda endüstrisinde tatlandırıcı olarak kullanıldığı görülen bu otun içeriğinde bol miktarda vitamin mineral ve yağ mevcuttur. Bunlar ise vücut sağlığına olumlu katkılar sağlamaktadır. Alternatif tıpta kulanılan onlarda bitkiden biri de Şerbetçi Otu olarak bilinir. Şimdi pek çok faydası olan bu bitkiyi tanıyalım.

Şerbetçi Otu bitkisi, kapalı tohumlular kısmının iki çenekliler sınıfına giren bitkidir. Bu bitki, Rosales bitki takımının kendirgiller familyasına ait bir üyedir. Maya Otu ve Bira Çiçeği gibi isimlerle de anılan bu bitkinin dişileri kozalak, erkekleri ise salkım halinde bulunur. Yeşil yaprakları olan bu otun çiçekleri ise sarımsıdır.

Alternatif tıpta kullanılan ise yeşilimsi ve sarımsı renkte olan kozalak şeklinde bulunan dişi çiçeklerdir. OrganikGurmem'de kurutulmuş halde sunduğumuz Şerbatçi Otu, her mevsim bulunabilir fakat Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında yetişmektedir.

Şerbetçi Otu tüy dökücü özelliğine sahip olan bir bitkidir. Bu yüzden özellikle kozmetik sektöründe de çok önemli bir konumda bulunur. Genellikle endüstriyel amaçla yetiştirilmektedir. Ülkemizin Bursa ve Bilecik şehirlerinde yetiştirilen bu bitkinin asıl vatanı ise Doğu Akdeniz ülkeleridir. Bu yüzden aslında ülkemizin her yerinde yetiştirilmesi mümkündür. Kimi zaman doğada kendi kendine ortaya çıktığı da görülmektedir.

Avrupa ülkelerinde de bol miktarda yetiştirilen bu bitki, alternatif tıpta sıkça kullanılmaktadır. Alternatif tıpta genellikle Serbetçi Otu kurusu kullanılmaktadır. OrganikGurmem'de bulunan hali ise kurutulmuş halidir.

Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında taze bir şekilde yetiştirdiğimiz bu mucizevi ot, ışın görmeden doğal kurutma yöntemleriyle kurutulur.

Ürün Önerisi: Sarı Kantaron Yağı

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Şerbetçi Otu Ne İşe Yarar?

Daha önce bu bitkiyi hiç duymayanları Şerbetçi Otu ne işe yarar diye düşündüğünün farkındayız. Gelin o zaman hep birlikte inceleyelim:

 • Bu harika bitki, sinir sistemini düzenlemeye yardımcı olur.
 • Sindirim sistemini düzenleyerek rahatlatır.
 • İştah açıcı özelliğiyle ön plana çıkar.
 • Mide ağrılarına iyi geldiği bilinir.
 • Romatizma ağrılarını azaltmaya yarar.
 • Böbrek ağrıları sorunları için iyi fayda sağlar.
 • Vücuda enerji verir ve uykusuzluk sorunlarını gidermeye yarar.
 • Stresi siniri azaltmaya yardımcı olur.
 • Adet düzensizliklerini gidermeye yarar.
 • Adet sancılarını rahatlatarak azaltmaya fayda sağlar.

Şerbetçi Otunun Faydasını Görenler

Şerbetçi Otu kullananlar, genellikle bu bitkiyi şifa bulmak için kullanmaktadır. Çay formunda tüketmeyi tercih eden bu kişiler, bitkinin sağladığı faydaların farkında olarak kullanması gerekmektedir. Hazırlanışı oldukça kolay olan Şerbetçi Otunun faydasını görenler ülkemizde oldukça fazla.

Şerbetçi Otu Çayı

Şerbetçi Otunun faydasını görenler genellikle şu yöntemi kullanarak tüketmektedir:

Öncelikle bir bardak kaynar suyun içerisine, bir kaşık kadar kurutulmuş bu bitkiden atılır. Bu yöntemle Şerbatçi Otu Çayı hazırlanmış olur. Kaynar suyun içerisine toz haline getirerek de kattıkları oluyor. Çayın demlenmesi için 5 ile 10 dakika arasında beklemek gerekmektedir. Çayın tadını hafifletmek ve içimini biraz daha kolaylaştırmak için ise limon veya bal ekleyebilirsiniz. Limon eklemek derken, limonu sıkalım aman.

Şerbetçi Otu çayı, çok önemli bir vitamin ve mineral kaynağı olarak karşımıza çıkar. Aynı zamanda harika bir C vitamini olan bu çay; magnezyum, kalsiyum ve bol miktarda potasyum içermektedir. Çok güçlü bir antioksidan olarak karşımıza çıkan bu bitkinin çayı, aminoasitler bakımından oldukça zengindir. Bu nedenden dolayı özellikle uykusuzluk gibi sorunlara çare olmaktadır.

Sinir ve stresi de azaltmaya yardımcı olan bu bitki, içeriğinde bulunan maddeler sayesinde insanlara rahat bir uyku imkanı sağlar. Eğer depresyon ve anksiyete gibi sorunlarla mücadele ediyorsanız kesinlikle kullanmanızı öneririz. Fakat doktora danışmadan kullanmamanız konusunda uyarmadan geçmeyelim.

Bu bitkinin çayını tüketenlerin günde 1 bardağı geçmemesi önerilmektedir. Eğer günde 1 bardak çayın üzerine çıkılırsa muhtemelen faydasından çok zararlı görülebilir. Uzun süreli kullanılması çok risklidir bu sebeple bir aile hekimine danışmak en doğru tercih olacaktır. En fazla 1 ay kullanıp sonra uzun bir süre ara vermek gerekmektedir.

Şerbetçi Otu Çayı Faydaları

 • Bu harika çay, eklem ağrılarınızı azaltmaya yarar.
 • Osteoporoz hastalığına iyi gelerek rahatlatır.
 • Prostat kanseri riski bulunan veya olan kişilerin kanser ile daha iyi mücadele etmesine katkı sağlar.
 • Vücut sindirimini düzenler ve kabızlık gibi problemleri çözmeye yarar.
 • Kadınların menopoz dönemindeki etkilerini azaltarak yardımcı olur.
 • Yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmaya yarar.
 • Aynı zamanda çok iyi bir idrar söktürücüdür.

Tüm bunlara değinmişken zararlarına da değinmeden geçmeyelim. Elbette alternatif tıpta şifalı bir bitki olarak kabul ediliyor fakat her zaman dediğimiz gibi, bu gibi şeylerin bilimsel bir kanıtı söz konusu değildir. Faydası olduğu kadar zararı da olabilmektedir. Yan etkileri olan bu bitkinin zararlarıyla ilgili detaylara değinelim şimdi.

İçerdiği maddeler, hormonal bir hareketliliğe sebep olmaktadır. Peki bu ne anlama geliyor? Eğer çok sık ve düzensiz bir şekilde kullanılırsa, hormon dengesinde bozulmaya yol açar. Haliyle vücutta tüylenmelere sebep olur. Cinsellik konusunda çok zararı olduğu bilinmekle birlikte, hormonal dengesizlik bireylerin cinsel isteklerini biraz düşürebilir.

Kadınlar bu bitkiyi en çok göğüs büyütme özelliği sayesinde kullanmaktadır. Göğüsleri büyüttüğü konusunda o kadar çok değişik bilgiler yer alıyor ki, kadınlar en çok bunun için satın alıyor. Krem formuna getirdikleri bu bitkiyi, göğüslere sürerek büyümesi bekleniyor. Fakat bu yanlış bir bilgidir, herhangi bir kanıtı yoktur. Eğer bu nedenden dolayı bu kullanım yöntemiyle denense bile kullanım şekli olarak yanlıştır. Göğüs üzerinde uzun süre bekletilmesi, göğüs kanseri gibi pek çok tehlikeye yol açabilir.

Şerbetçi Otu Fiyat

Şimdi gelelim Şerbetçi Otu fiyat bilgilerine. OrganikGurmem'de bulunan ışın görmemiş ve doğal kurutma yöntemleriyle sizlere ulaştırdığımız Şerbetçi Otu fiyatı 20 GR miktar için 8.50 TL olarak belirlenmiştir. Oldukça ucuz olarak sizlere sunduğumuz bu harika bitkinin faydasını tüm insanlığın görmesini isteriz. O yüzden böyle bir fiyat politikası sunuyoruz.

Doğal bir ilaç olarak bilinen bu harika bitkiyi aktarlarda da elbet görmüşsünüzdür. Bizim aktar gibi yerlerden en büyük farkımız tüm işlem süreçlerini doğal bir şekilde gerçekleştirmemizdir. Doğal bir şekilde kuruttuğumuz bu ot kesinlikle ışın görmemiştir.

Kilo Almak İçin Şerbetçi Otu

Kimi kullanıcılar bizlere Şerbetçi Otu kilo aldırır mı gibi sorular yönlendirmektedir. Eğer kilo almak için Şerbetçi Otu tüketmek istiyorsanız yine kullanım yöntemlerine dikkat etmek gerekiyor. Kilo aldırma konusunda olumlu etkileri görülüyor fakat önerilen kullanım yöntemlerini uygulamalısınız. Aynı zamanda kullanmadan önce kesinlikle bir aile hekimine danışmanız gerekmektedir.

İlgili Ürünler

Maydanoz Tohumu 50 GR
Melisa Yaprağı 10 GR
Zencefilli Andız Macunu 240 Gr
Kozalak Macunu 240 GR
Kids Vitamin Macunu 240 GR
Udi Hindi Tozu 20 GR
Kudret Narlı Macun 240 Gr
Pelin Otu 50 GR
Günlük Sakızı 60 GR
Muskat 120 GR

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Udi Hindi Tozu 20 GR
Kids Vitamin Macunu 240 GR
Udi Hindi Yağı-Kids Vitamin Macunu-Udi Hindi Tozu 3'lü Seti
Kozalak Macunu 240 GR
2'li Kids Vitamin Macunu 240 GR
Kids Vitamin Macunu Ve Çam Kozalağı Şurubu
Zencefilli Andız Macunu 240 Gr
Udi Hindi Macunu 220 Gr
İğde Çekirdeği Unu Ve Kids Vitamin Macunu Seti
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5