250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Doğal Hurma Safavi 350 Gr

  • OG natural
  • Ürün Kodu: 8682792207250
60.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Geleneksel tarım yöntemleriyle, tarım zehiri kullanılmadan, ağacında doğal olarak yetiştirilip, dalında işlem görmeden kurutulmasına izin verilen pestisit analizli; doğal safavi hurma.

Net Miktar: 350 Gr.

Uyarılar: Serin, rutubetsiz, yabancı koku ve tat içeren maddelerden uzak tutmaya özen gösteriniz.

Safavi Hurması

Akdeniz iklim tipine uygun olan hurma ağaçları bu iklimin görüldüğü bölgelerde 6000 yıldır yetişmektedir ve dünya üzerinde yer alan en eski meyvelerden biridir. Safavi Hurması, Medine ve civarındaki bölgelerdeki palmiye ağaçlarında yetişen, şeker oranı düşük, lif oranı ve besin değerleri yüksek bir hurma çeşididir. Siyah renkli, orta büyüklükte olan safavi hurması diğer hurma çeşitlerine göre daha ince kabukludur. Besin değerleri çok zengin olan safavi hurması; protein, karbonhidrat, lif ve birçok vitamini içerisinde barındırır. Ramazan ayında sofralarımızdan eksik etmediğimiz bu meyve, iftarımızı açmak için ve sahur vaktinde gün içerisinde tok tutması için sıkça tükettiğimiz bir besindir. Yıkamadan yediğimiz bir meyve olan hurmanın, sağlığımıza olumsuz etki etmemesi için ilaçsız yetiştirilmesi oldukça önemlidir. Hiçbir ilaç veya yapay parlatıcı gibi dış etkenlere maruz bırakmadığımız pestisit analizli doğal safavi hurmamızı güvenle tüketebilirsiniz. Ayrıca günlük hayatınızda tatlılarınızda ve keklerinizde bu meyveyi kullanarak, farklı lezzetler yakalayabilirsiniz.

Ramazan aylarının vazgeçilmezi olan insan yaşına denk olan hurma, peygamber efendimizin çok sevdiği ve zor günlerinde çok tükettiği bir meyveydi. Öyle ki; sahabenin biri Hz. Aişe’ye “Evinizde ne yer ne içersiniz” demiş. Hz. Aişe ise buna “evimizde bazen iki bazen üç ay geçerdi de ateş yanmazdı, iki hurma yiyip su içerdik” demiş. (Buhari, hibe 1; Müslim, Zühd 28)

Ürün Önerisi: Doğal Acve Hurması

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Hurma çekirdeğini günde 1-3-5 tane yutmakta fayda var. Eski hekimler hurma çekirdeğinin bağırsak tembelliğine ve basura iyi geldiğini söyler. Hurma, kabuğu ile ve yıkamadan yenmesi tavsiye edilir.

Hurmanın kabuğu üzerinde bulunan mikroplar sağlıklı insan bağırsağında bulunan mikroplarla aynı. Hurmayı yıkamadan yemekle, bağırsağımıza gerekli mikropları ekmiş, bağırsak florasını yenilemiş oluruz.

Yıkamadan yenmesi sebebiyle ilaçsız yetiştirilmesi çok önemlidir. Aynı zamanda hurma folik asit kaynağıdır.

Hurma kan üretimini düzeltir ve demiri yükseltir. Hurma bir öğün olarak, tek başına yenmelidir (su veya yeşil çay ile birlikte olabilir).

İlgili Ürünler

Doğal Hurma Hudri 350 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Doğal Mebrum Hurma Lüx 350 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Doğal Acve Hurması 200 GR
DÜKKAN KURYESİ
Doğal Sugai Hurma 350 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Donmuş Yaş Hurma 500 GR
DÜKKAN KURYESİ

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Doğal Acve Hurması 200 GR
DÜKKAN KURYESİ
Doğal Mebrum Hurma Lüx 350 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Doğal Hurma Hudri 350 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Doğal Sugai Hurma 350 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Donmuş Yaş Hurma 500 GR
DÜKKAN KURYESİ

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilç seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır