250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Pramit Yeşim Kolye Ucu

  • OG natural
  • Ürün Kodu :
35.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Doğanın insanlara sunduğu büyük nimeti olan doğal taşlar, insanların hem ruhsal hemde zihinsel olarak sağlıklı kalmalarını için kullanılmaktadır. Uzun bir süreç içerisinde oluşurlar ve oluşum süresi boyunca da kendileri enerji üretir.

İşte bu sebeple enerji taşları her zaman değerli kılınmaktadır. Ancak faydaları tam olarak kanıtlanmamış olsa da, insanlar birçok yöntem ile pozitif enerjiyi hissetmişlerdir. Böylelikle de pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştır.

Yeşim taşı, doğada bulunan kıymetli taşlardan bir tanesidir. İnsanlar tarafından genel olarak heykel yapımı sırasında ve mücevherat olarak kullanılmaktadır. Doğada iki farklı türde yeşim taşı bulunmaktadır.

Mor, sarı, pembe, mavi, kahverengi, yeşilin birçok tonu ve beyaz tonlara sahiptir. Türkiye’de en fazla mor renge sahip yeşim taşları çıkartılmaktadır. Yeşim taşının ana vatanı Çin olmaktadır. Çin’le bağlantı kurulmasının nedeni ise, efsanelere dayanmasıdır. Yeşim taşının sertliği ise yaklaşık olarak 6.5 civarındadır.

Yeşim Taşı Özellikleri Nelerdir?

Yeşim taşı özellik açısından en önemli taşlardan bir tanesidir. Bilim adamları tarafından yeşim taşı incelendiğinde de birçok özelliği ile kanıtlanmıştır. Uzmanlar tarafından yeşim taşının insanlar üzerindeki etkisi tespit edilmiştir.

Yeşim taşının en önemli özelliklerinden biri pozitif enerji yaymasıdır. Büyüden koruyan bir taş olarak bilinmektedir. Ayrıca, insanlar tarafından mutluluk taşı olarak ta adlandırılmaktadır. Bedende biriken negatif enerjiyi toplayarak, stresten tamamen uzak tutar.

Yeşim taşının en önemli özelliklerinden biriside, güzel etki sağlamasıdır. Güzel rüya görmenizi sağlayarak, korkularınızı ve endişelerinizi giderir. Diş eti hastalıklara ve kronik ağrılara da etkili bir taştır. Yeşim taşının en fazla bu özellikleri bilinmektedir.

İnsanlar tarafından sıkça tercih edilmesinin nedeni ise, mutluluk etkisi yaratmasıdır. İnsanlardaki üzüntüyü, kederi, stresi ve birçok psikolojik sorunları gidermektedir. Pozitif enerjisinin bol olması sayesinde günün güzel geçmesini sağlayan yararlı taşların başında gelir.

Yeşim Taşının Faydaları Nelerdir?

İnsanlar tarafından yeşim taşının faydaları ve etkileri gözlemlenmiştir. Metafiziksel ve bedensel pek çok faydası olması sayesinde en fazla Çinliler tarafından tercih edilen taşlardan bir tanesidir.

Çinliler yeşim taşının bereket ve şans getirdiğine inanmaktadır. Özellikle de yeşim taşı Çinliler tarafından hayvan figürleri ile yontulmuştur. İnsanlar işe başlamadan önce bu hayvan figürlerinin başını okşayarak, güne başlarlar. Böylelikle de daha fazla kazanç ve şans kazanacaklarını inanırlar.

Yeşim taşının bitmek bilmeden faydaları ve enerjileri vardır. Yeşim taşı insanları tüm hastalıklardan koruyarak, daha sağlıklı olmalarını sağlar. Birçok hastalığı iyileştirme gücü vardır. İnsanların içinde bulundurduğu stres, üzüntü ve mutsuzluk gibi psikolojik problemleri giderir.

Gerginlikleri azaltarak, pozitif enerji sağlar. Ruhu ve bedeni rahatlatır. İnsanları pek çok karmaşadan ve sıkıntılardan kurtarır. Yeşim taşı kafa karışıklığı gibi sorunları gidermesi sayesinde daha net olmanızı sağlar. En önemlisi de insanlar ile iletişiminiz de net tavırlar vermenize yardımcı olur.

İnsanlarda meydana gelen aşırı duygusallık sendromlarını azaltarak, duygusallığın olması gerektiği ölçüde yapar. Yeşim taşı insanlar ile iletişiminizi kuvvetlendirir. Sıcaklık sağlayan yeşim taşı kolye, bileklik ve yüzük olarak kullanıldığında da insanlara özgüven sağlar.

Cesaret vermesi sayesinde de kişilerin daha güçlü olmasına yardımcı olur. Dürüstlük duygularının da ortaya çıkmasını sağlar.

Aniden gelen korkuları engelleyerek, sizlere cesaret etkisi sağlar. Yeşim taşı birçok insan tarafından cilt sorunlarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Yeşim taşı, cilt problemlerinin üzerinde bir süre bekletildiği zaman sorunları giderdiği inanılır. Bunun yanı sıra, yeşim taşı kullanan insanlarda kibir ve nefret gibi duygularının da azaldığı görülür.

İnsanların huzurlu ve aşk dolu olmasını sağlar. Yeşim taşı ikizler, boğa, başak ve terazi gibi burçların uğurlu taşı olmaktadır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Himalaya Tuz Lambası
DÜKKAN KURYESİ
Akik Kolye
DÜKKAN KURYESİ
Ametist Bileklik
DÜKKAN KURYESİ
Akik Bileklik
DÜKKAN KURYESİ
Pramit Akik Kolye Ucu
DÜKKAN KURYESİ

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Himalaya Tuz Lambası
DÜKKAN KURYESİ
Akik Kolye
DÜKKAN KURYESİ
Pramit Akik Kolye Ucu
DÜKKAN KURYESİ
Akik Bileklik
DÜKKAN KURYESİ
Ametist Bileklik
DÜKKAN KURYESİ

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır