250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Organik Tavuk Suyu 240 Ml

  • OG natural
  • Ürün Kodu: 8682792206970
20.50 TL
18.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Organik tavuklardan katkısız olarak usulüne uygun olarak sekiz saat kısık ateşte pişirilmiş sertifikalı organik tavuk suyu.

Net Miktar: 240 ML

Menşei: Türkiye

İçindekiler: Organik Tavuk Kemiği ve Su.

Katkı ve koruyucu içermez • +6 bebekler için uygun • Tuz içermez

Hatırlatma: Ürünümüz için kullanılan tavuklar helal kesimdir.

Saklama Koşulu: Açıldıktan sonra +4 C'de 3 gün saklanabilir.

Besin Değerleri (100 g)

  • Enerji: 51
  • Karbonhidrat: 0
  • Protein: 5,83
  • Yağ: 3,12
  • Kalsiyum: 18,84

Organik Tavuk Suyu

Organik tavuk suyu, organik tavuklardan katkısız olarak, usulüne uygun 8 saat kısık ateşte pişirilerek hazırlanmıştır. Organik tavuk kemiği ve su, içeriğini oluşturan maddelerdir. Organik tavuk suyu, Türk Mutfağının vazgeçilmezi olan pirinç pilavında tercih edilebilir. Yemeğin besin içeriğini arttırırken aynı zamanda lezzet kalitesini de arttırır. Aynı zamanda bulgur pilavına da eklenerek farklı bir alternatif olarak kullanılabilir. Ayrıca organik tavuk suyu çeşitli yemeklere eklenebilir ve sofrada her açıdan çeşitlilik sağlayabilir; mercimek çorbası, çerkes tavuğu, havuçlu tavuk suyu çorbası, soğan çorbası, ezogelin pilavı, keşkek, çerkes pilavı gibi Türk Mutfağının vazgeçilmez yemeklerinde kullanılabilir.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Tavuk Suyu

Tavuk suyu, tavuk eti ve suyun pişirilmesinden elde edilen sudur. Türk mutfağı da dahil olmak üzere dünya mutfağında sıkça kullanılır. Tavuk suyundan yapılan alternatif yiyecekler, birçok kültürün temsilcisi niteliğinde olan gıdalardır.

Tavuk Suyu Çorbası

Ateşin bulunması ve buğdayın suda kaynatılmasıyla çorba yapılması, tarihi çok eski dönemlere dayanan bir yiyecektir. Yapımının kolay olması, hemen hemen her besin maddesinden çorba yapılması, çorbanın bunca yıl sevilerek tüketilmesinin sebeplerindendir. Çoğu dünya mutfağının vazgeçilmezlerindendir. Çorba, hem mideyi doldurur hem de ruhu doyurur. Çorbaya en çok hasta hissettiğimizde, güç almak istediğimizde başvururuz. Çorba, bizim için şifa demektir.

Özellikle tavuk suyu çorbası, soğuk algınlığı olanların bolca tükettiği bir ilaç niteliğinde olan bir besindir. Kışın bol bol tüketilen çorba, vücut ısısını da arttırır. Tavuk suyu çorbasındaki çeşitli vitaminler, hasta olanların bağışıklık sistemine destek sağlayabilir. Çeşitli tahıllar ve sebzeler eklenerek yapılan tavuk suyu çorbası, hem lezzet şöleni sunar, hem de besleyiciliği yüksek bir öğün niteliğindedir. Organik tavuktan elde edilmiş tavuk suyu çorbası, katkısız ve doğal içeriği ile güvenle tüketilebilecek gıdalar arasındadır. Ürün için kullanılan tavuklar helal kesim olup tamamen organiktir. Organik tavuk suyu, açıldıktan sonra 3 gün içinde tüketilmeli +4 derecede saklanmalıdır. Katkı maddesi ve koruyucu madde içermez. Bebeklerin öğünlerine de katılabilir. Bebek için sağlıklı ve lezzetli bir alternatif oluşturur. Organik tavuk suyu, bebeğin 6. Ayından itibaren bebeğe verilebilir. Ayrıca tuz içermez.

İlgili Ürünler

Köy Tavuğu Haşlaması 500 Ml
%13
DÜKKAN KURYESİ

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Köy Tavuğu Haşlaması 500 Ml
%13
DÜKKAN KURYESİ

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilç seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır