Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Bisküvisi 300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Tarhanası +6 Ay 400 GR
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek İrmiği 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Organik Sertifikalı Karakılçık Tam Buğday Unu 700 GR

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792209070
84.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Adını olgunlaştıkça kararan kılçıklarından alan, en sert buğdaylardan biri olan, genetiği korunmuş atalık tohumlardan elde edilen taş değirmen de öğütülmüş Organik karakılçık tam buğday unu.

Net Miktar: 700 GR

Menşei: Türkiye

Önemli Hatırlatma: Gluten içerir.

Besin Değerleri (100 g)

  • Enerji (kcal): 339
  • Karbonhidrat (g): 61
  • Protein (g): 12
  • Yağ (g): 1,2
  • Lif (g): 11,3

Organik Karakılçık Tam Buğday Unu

Buğday unu, buğdayın öğütülmesinden elde edilen bir toz olup, insan tüketimine elverişlidir. İçerdikleri glüten miktarı, renkleri, kullanılan tahıl kısımları ve buğdayın türü ile ayırt edilen farklı buğday unu türleri vardır. Buğday unu, ekmek, kek, kurabiye ve çoğu unlu mamulde önemli bir bileşendir. Sert buğday genellikle bronz renklidir ve açık altın rengi olan yumuşak buğdaydan daha yüksek bir glüten içeriğine sahiptir.

Karakılçık buğday unu tamamen doğal en güzel ve kaliteli mahsullerden elde edilir ve glüten oranı yok denilebilecek kadar azdır. Fırınlamada tam buğday unu çok çeşitli unlu mamullerde kullanılır. Beyaz undan daha zengin ve daha yoğun ürünler üretir. Buğday tanesinin tüm parçaları, öğütüldüğünde unun özelliği olan benekli kahverengi rengi oluşturan kepek, ruşeym ve endosperm dahil olmak üzere unda kullanılır. Ekmek yapımında tek başına kullanılan karakılçık buğday unu, hamurun tamamen kabarmasını engelleyen kepek nedeniyle besleyici, ancak daha küçük ve daha yoğun bir somun elde edilmesini sağlar.

Karakılçık Buğday Unu Kullanımı

Karakılçık buğday unu, rafine beyaz undan çok daha besleyicidir ve genellikle besin değerini artırmak için beyaz una eklenir. Tam buğday meyvesinin tamamını içerdiği için tam buğday unu, yüksek oranda işlenmiş beyaz undaki eksik olan tüm besin maddelerini tutar. Tam buğday ununda bulunan besinler arasında yüksek seviyelerde protein, lif, demir, B vitaminleri, tiamin, niasin, magnezyum, fosfor ve çinko bulunur. Tam buğday ununun raf ömrü, buğday tohumu varlığından dolayı yüksek işlenmiş beyaz un çeşitlerinden daha kısadır ve bu da rafine undan daha yüksek doymamış yağ içeriği ile sonuçlanır. Tam buğday unu uzun süre saklanırsa ve özellikle soğutulmuş koşullarda depolanmazsa ekşime potansiyeli daha yüksektir. Karakılçık buğday ununu ağzı sıkı kapatılmış bir kapta buzdolabında ya da dolabın dondurucu kısmında saklamak en iyi yöntemdir.

Çoğu pişirme kullanımında tam buğdayı çok amaçlı un yerine sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Bir dahaki sefere tavuk göğsü tarifi için ekmek yaparken veya bir sosu koyulaştırırken deneyin. Tadının değişebileceğini unutmayın. Tam buğday unu, daha fazla besin ve lif tutmak için bütün buğday tanesinden öğütüldüğünden, aynı zamanda daha kaba bir dokuya sahiptir ve havadar ve hafif bir şeyler pişirmeye çalıştığınızda normal unla karıştırarak yoğunluğunu kırabilirsiniz.

Öneriler

Karakılçık buğday ununu uygun fiyat ve hizmet kalitesi ile Organik Gurmem’den satın alarak harika hamur işleri yapmaya başlayabilir, sevdiklerinizi ve misafirlerinizi şımartabilirsiniz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5