Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Bisküvisi 300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Tam Buğday Unu 800 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Tarhanası +6 Ay 400 GR
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Organik Sarımsak 1 KG

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 2701082
95.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Yerli tohumların kullanılması ile organik tarım yöntemi sayesinde üretilen yani ilaç ve kimyasal kullanılmadan yetiştirilen organik sarımsak doğal yağmur suyu ile yetişirken, yüksek bir aroma elde etmiştir.

 

Sarımsak

Dünyanın en fazla bilinen ve en fazla kullanılan sebzelerinden biri olan sarımsak, bir kök sebze olarak doğanın insanoğluna sunduğu en faydalı yiyeceklerden birisidir. Öte yandan keskin bir koku ve aromaya sahip olduğu için bazı kişileri rahatsız etse dahi mutlaka her gün tüketilmesi gereken bir sebzedir. Bu açıdan da eksiksiz bir tat ve aroma için sağlıklı tüketimde organik sarımsak tercih edilmelidir.

Başka hiçbir sebze veya meyve sayesinde elde edilemeyecek lezzeti sayesinde sarımsak et yemekleri, sebze yemekleri, hamur işleri, turşular, salatalar veya soslar gibi her yemek içerisinde bulunması gereken bir malzemedir. Örneğin, özellikle turşu düşünüldüğünde sarımsak olmadan turşunun turşu olması neredeyse mümkün değildir. Domates, biber, salatalık, pancar, fasulye, lahana, çağla, karnabahar veya bamya gibi bütün sebze meyvelerin turşusu hazırlanırken, mutlaka turşu içerisinde sağlıklı organik sarımsak bulunmalı ve lezzetini turşuya katmalıdır.

Ürün Önerisi: Organik Mor Lahana

 

Organik Sarımsak

 

Organik Sarımsak

Turşuda önemli bir yere olduğu kadar sarımsak özellikle yoğurt ile birleştiğinde de birçok farklı yemeğin en önemli soslarından birini oluşturur. Özellikle organik sarımsak dövülerek veya ince ince doğranarak hafif tuz ile karıştırıldıktan sonra yağlı bir yoğurt içerisine katılırsa, makarna, mantı, köfte, pilav, çorba, et yemekleri veya dolmalar gibi birçok farklı yemek üzerinde yemeğin gerçek lezzetini elde etmek için fayda sağlar.

Bazı yörelerde sarımsak tek başına turşu olarak hazırlanıp kullanılırken, bazı yörelerde sarımsak ile tepsiler ve kebaplar da yapılmaktadır. Örnek olarak Kastamonu ve Gaziantep gibi şehirlerde sarımsak çok özel bir yere sahip olarak, her sofrada yerini almaktadır. Farklı bir açıdan bakıldığında da organik sarımsak pastırma ve sucuk gibi fermente et ürünlerinin hazırlanması için mutlaka kullanması gereken en önemli parçalardan birisidir.

Sarımsak gündelik olarak her gün 1 veya 2 adet tüketilmesi gereken hatta hiçbir yemek içerisinde dahi olmasa da direkt olarak yutulması vasıtasıyla fayda sağlayan bir gıdadır. Bu nedenle de yemekler içerisinde daha rahat tüketim gerçekleştirmek için organik sarımsak dövülerek, doğranarak veya kurutulup toz haline getirilerek farklı şekillerde rahatlıkla kullanılabilir. Bu anlamda da kimi zaman bir makarna kimi zaman pilav hazırlarken, dolmaların içerisinde, tepsi yemeklerinde, et yemeklerinde, fırın yemeklerinde veya et sote gibi birçok farklı yemek içerisinde sarımsağı kullanmayı seçebilirsiniz.

 

Sarımsak Fiyatı

Organik Gurmem sayesinde uygun rakamlar ile avantajlı şekilde kilogram bazında temin edebileceğiniz organik sarımsak iri taneli ve kurutulmuş bir şekilde size ulaşacaktır. Bu sayede istediğiniz her yemekte, turşularda veya sofrada bu taze sarımsağı birkaç adet dahi olsa tüketmeyi seçebilir ve sunduğu faydayı vücudunuza adapte edebilirsiniz. Üstelik yaz veya kış mevsimi fark etmeden 365 gün bu tüketimi sağlayabilirsiniz.

Organik tarıma dayalı şekilde yetiştirilen diğer Taze Sebze ve Meyvelerimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5