Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Bisküvisi 300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Tarhanası +6 Ay 400 GR
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek İrmiği 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Organik Köy Yumurtası 30 Adet

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 2701032
231.00 TL
206.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Serbest gezinen tavuklarımızın antiboyiiksiz, kalıntısız, günlük taze olan, tamamen organik olan ve bir o kadar lezzetli organik yumurta, gezen tavuk yumurtası veya diğer bir deyişle organik köy yumurtası!

Organik köy yumurtası 30 adet ve 10 adet olmak üzere iyi şekilde sunulmaktadır. Şu an incelemiş olduğunuz 30 adet yerine 10 adet almak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz.

Organik Yumurta

Yumurta ihtiva ettiği besin değerleri ile hepimiz için çok kıymetli. Antibiyotikler, suni yemler, renk verici kimyasallar ile doğallığı bozulmuş yumurtalar, bir de haftalarca raflarda bekledi mi artık gıda olmaktan çıkıyor. Tuzlu su içine konan bırakılan taze yumurta kabın dibinde yatay halde durur.

Dik duran yumurta orta tazeliktedir. Suyun üzerinde yüzen yumurta bozulmuş demektir. Taze organik yumurtanın akı saydam, sarısı dağılmamış ve esnektir. Bayat yumurtanın hava boşluğu büyümüştür, sallandığı zaman ses çıkarır. Taze organik yumurtasını yarı yağda pişirerek veya 3 dakika kaynatarak yemek faydalıdır. Yumurtayı 5 dakikadan fazla pişirmek iyi değildir.

Organik Köy Yumurtası

Kahvaltıların vazgeçilmezi olan organik köy yumurtası, kuşların embriyolarını korumak adına bünyelerinde oluşturdukları bir gıdadır aslında. Tamamen organik olan üretilen gezen tavuk yumurtası, yüksek protein ve besin elementleri çerir. Bu nedenden dolayı oldukça değerli bir gıda olan gezen tavuk yumurtası, sabah kahvaltılarınızın vazgeçilmezi olacak.

Tüm dünyanın en ortak besin gıdalarından biri olan organik köy yumurtası, anne sütünden sonra en kaliteli protein içeriğine sahiptir. Keklerin kabarması adına, çorbaların ve tatlıların ise kıvamını yükseltmek adına pek çok şeyde kullanabilirsiniz. Porlu bir yapıya sahip olduğu için kullanmadan evvel yıkanması önerilmez.

Gezen Tavuk Yumurtası

Gezen tavuk yumurtası, yumurtaların sarısını meydana getiren ovumların hızla gelişmesiyle başlamaktadır. Ovumlar, birbirleri üzerinde birikir ve yumurtanın sarısını oluşturur. Böylelikle organik tavuk yumurtası oluşumu başlar ve yaklaşık 24-26 gün sürer. Bu süreç içinde çevresel tüm etkenler ve ışık bile etkileyebilir. Bu sebeple tamamen doğal bir şekilde geçirdiğimiz bu süreçte, tavuklarımızı serbest bir şekilde kendi ortamında bırakıyoruz. Bu nedenden dolayı da adı gezen tavuk yumurtası olmuştur.

Koşulları tamamen sürece uygun bir şekilde sağladığımız ortamımız tamamen doğaldır. Serbest şekilde gezinen mutlu tavuklarımız, 1 yıl boyunca yaklaşık olarak 300 adet yumurta üretir. Tüm evrelerden sonra ise zamanı gelince sizlere en doğal haliyle sunulur.

Ürün Önerisi: Doğal Köy Tavuğu

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Faydaları Neler?

  • Beyin fonksiyonlarını geliştiren ve güçlendiren yumurtamızın koli içeriği sayesinde hafıza kaybınız ve erken bunama riskiniz önlenir.
  • İçeriğinde yüksek miktarda lutein içerdiği için daha net ve keskin görmenize yardımcı olur. Kısacası göz sağlığı için çok faydalıdır!
  • Organik tavuk yumurtası, D vitamini açısından oldukça değerlidir. Düzenli olarak tüketildiği zaman kemik ve diş gelişimine inanılmaz katkı sağlar.
  • Çeşitleri içeriğinde bulunan fofolipidler, karaciğerlerdeki toksin maddelerin dışarı atılımını oldukça kolaylaştırır.
  • B vitamini açısından yüksek olan organik tavuk yumurtası, protein içeriği sayesinde saç ve cilt için çok faydalıdır.
  • Kalp ve damar hastalıklarına karşı da koruyucu olan yumurtamız, kalp krizi riskinin minimuma indirmeye yarar.

Organik Tavuk Yumurtası

Anne sütünden sonra en kaliteli protein değerine sahip olan organik tavuk yumurtası, besin değeri çok yüksek olan faydalı bir besindir. Vücudumuzda sentezlenmeyen elzem aminoasitleri içermektedir. Protein değeri çok yüksek olduğu için, sindirilen proteinlerin tamamı vücut proteinine dönüşür. Örnek vermek gerekirse; 100 gram kadar yumurtada yaklaşık olarak 13 gram protein bulunur. Aynı zamanda 155 kalori içermektedir.

Bunlarla birlikte 11 gram yağ içermekte olan yumurtaların 100 gramında toplamda 373 mg kolesterol bulunur. Aynı zamanda kalsiyum, magnezyum, çinko ve demir gibi sağlıklı mineraller içermektedir.

Organik Yumurta Fiyatları

İçeriğinde A vitamini, D vitamini, B6, B12, riboflavin ve E vitamini bulunan organik yumurta fiyatları sitemizde iki çeşittir. 30 adet olan organik yumurta pakeitmiz ve  Diğer bir seçenek olarak sunduğumuz 10 adet organik yumurta paketidir.

Organik yumurta fiyatları indirime girdiği zaman haberdar olmak için mutlaka OrganikGurmem'e üye olmayı unutmayın. İndirim zamanlarında ve yeni ürün geldiğinde tüm üyelerimizi mail ve mesaj yoluyla bilgilendirmeyi ihmal etmiyoruz.

Üretimi Nasıl Gerçekleşir?

Serbestçe gezinen mutlu tavuklarımızın ürettiği yumurtalar için sertifika alınması zorunlu bir işlemdir. Tarım Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu esaslara tamamen uyduğumuz üretim süreci, en küçük detayına kadar incelenmektedir. Yumurta yetiştiriciliği için öncelikle açık bir arazi gerekmektedir. Her 4 metrekarede 1 tavuk olacak şekilde hesaplarız. Tavuklarımızı tuttuğumuz kapalı kümesler ise 1 metrekareye 5-6 tavuk olacak şekilde hesaplanmaktadır. Bir kümeste ise en fazla 3000 adet tavuk beslemekteyiz.

Kapalı kümesimiz, tamamen hijyenik malzemelerden yapılmaktadır. Her 6 tavuğa 1 adet folluk gelecek formda tasarlanmıştır. 20 adet tavuk için 1 yemlik, 1 suluk bulunur. Aynı zamanda pencereler ve havalandırma sistemleri de bulunmaktadır.

Tavuklarımız ilaçsız bir şekilde doğal büyümeye bırakılır. Dirençli ve sağlıklı olan tavuklarımız, organik sertifikalı yemlerle beslenmektedir. Açık arazide gün boyu özgür bıraktığımız gezen tavuk yumurtası fiyatı ise diğerlerine göre bu nedenden dolayı biraz daha yüksek olur.

İlgili Ürünler

Organik Köy Yumurtası 10 Adet

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Organik Köy Yumurtası 10 Adet
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5