300 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Organik MILKID'S 32'li Aylık Set

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 2701256
429.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

MILKID'S Nedir?

Başta bebekler olmak üzere, yaşlıların ve sindirimi zayıf kişilerin de tüketebileceği,  çocukların, yetişkinlerin, 7’den 70’e herkesin gıdalanabileceği, protein oranı yüksek, laktoz oranı düşük, katkısız koruyucusuz organik sertifikalı arpalı, çeşnili keçi sütüdür.
 

MILKID'S Hikayesi

Bizim hastanelere sık gidiş geliş yaptığımız günlerde kızımız Mihrimah henüz 9 aylıktı. O'nun Annesinden ayrı geçirdiği bu süreler, hem annesinin sütünün azalmasına hem de Mihrimah'ın biberona alışmasına sebep olmuştu. Günden güne azalan anne sütümüze takviye gerekiyordu artık. Toz formda olan hazır mamalar ile takviye yapmak hiç içimize sinmiyordu. Bir alternatif aramaya koyulduk. Zahmetli bir şekilde ulaşabildiğimiz doğal ve taze keçi sütümüz vardı, ama sulandırarak versek bile sindirim sistemi henüz gelişmemiş bir bebeğin bu sütü sindirmesi çok zordu.  Gözlemler yaptık bu sürede. Mihrimah’a sulandırılmış normal sade keçi sütü vermeyi denediğimizde sindirim sorunları yaşıyor ve çoğu zaman gazdan uyuyamıyordu. Ancak Keçi sütünde başka doğal bir çaremiz de yok gibiydi. Çocuklarını temiz ve gerçek gıdalarla beslemek isteyen ve hazır beslenmenin zararını görmüş bir Baba olan benim için iş başa düşmüş görünüyordu. Araştırma yaptıkça çiğ sütü sindirilebilir hale getirmenin ipuçlarına ulaşmış ve denemeler yapmaya başlamıştık. Bulduğumuz ilk devam sütünü Mihrimah zevkle içti. Dahası gaz sorunu da anne sütünden daha fazla olmuyordu. Ve böylece "MILKID'S"in işe yarar ilk formu, Mihrimah' ı 2 yaşına kadar problemsiz ve gazsız idare etti çok şükür. Mihrimah’ tan sonra gelen kardeşi Yavuz Selim ise devam sütüne hiç ihtiyaç duymadı, annesini sorunsuz emdi. Ancak bu sürede bir gün tesadüfen elime geçen,  piyasadaki sıvı formdaki en iyi "organik" devam sütünün içeriğini okuduğumda gördüğüm katkı ve koruyucular beni korkuttu. O gün  "MILKID'S"i herkes için geliştirmeye niyet ettim. Gıda Mühendislerimiz ile konuyu istişare edip "MILKID'S"in geliştirilmiş ilk denemelerine 2020 baharında başladık. Yaklaşık 5 ay sürdü bu ARGE süreci. Sürecin sonunda tamam bu dediğimiz geliştirilmiş devam sütümüz  olan “MILKID'S”, gerekli izinler, yetişkin ve bebek tadım testlerinden sonra, besin değerleri analizi için laboratuvara gönderildi. Yapılan analizler sonucunda, dışarıdan herhangi bir takviye, vitamin ve mineral eklemeden ürettiğimiz "MILKID'S" in, beklentimizin de üzerinde çıkan besin değerleri, katkılı hazır mamalardan aşağı kalmıyor, bu tür mamaların tabi olduğu yönetmeliklerde belirtilen gerek ve yeter şartların birçoğunu sağlıyor, bazı yönlerden ise üstünlükleri bulunuyordu.

 

MILKID'S İçeriği ve Besin Değerleri;

MILKID'S içeriğinde Organik Keçi Sütü, Organik Kabuklu Arpa, Organik Zencefil, Organik Kimyon ve içme suyu bulunur… Hiçbir katkı, koruyucu, kimyasal, aroma verici, ilave tuz ve şeker bulunmaz.

MILKID'S besin değerleri yüksek, oldukça besleyici bir gıdadır. İçeriğinde bulunan demir anne sütünün 6 katı, keçi sütünün yaklaşık 4 katıdır. Buna karşı laktoz oranı ise keçi sütünün yaklaşık 3’te biri olduğundan sindirimi kolaydır. İçeriğindeki zencefil ve kimyon eser miktardadır ve formülde sadece sütün sindirimini kolaylaştırmak için bulunur. MILKID'S içinde bulunan ve beyin gelişimine destek sağlayan OMEGA 6, otlayan keçilerin organik sertifikalı sütünden doğal olarak gelir. İçeriğinde bulunan iyot, tüketenlerin iyot eksikliğini gidermede fayda sağlar.

 

MILKID'S nasıl kullanılır ?

Bebekler İçin Kullanımı:
MILKID'S kavanoz ile beraber sıcak suya oturtularak 40-45 C’a kadar ısıtılır, ardından kavanozun içine 2 damla soğuk sıkım Bebek Zeytinyağı damlatılır ve tercihe bağlı 1 tatlı kaşığı doğal bir tatlandırıcı ilave edilerek, kavanoz/biberon çalkalanarak tüm içeriğin karışması sağlanır. Ardından biberon ile bebeğe verilir. Süt alerjisi olan veya içerikte bulunan herhangi bir ürüne alerjisi bulunan bebeklerde kullanılmaz. 4 aylıktan küçük bebeklerde kullanmak için doktorunuza danışınız.

Yetişkinlerde Tüketimi:
Kavanoz benmari usulü ısıtıldıktan sonra içeriğine bal-pekmez veya dilediğiniz bir tatlandırıcı ekleyerek kavanoz çalkalanır veya süt bardakta karıştırılır. Sıcaklık isteğe bağlıdır.  Sıcak bir sahlep gibi de içilebilir.

Çocuklarda Kullanımı:
Bebeklerdeki gibi veya yetişkinlerdeki gibi çocuğun beğendiği şekilde tüketebilir.

Raf Ömrü ve Saklama Koşulları:
MILKID'S üretildikten sonra vakumla kapağı sıcak kapatılır. Bu yüzden vakumu atan kavanozları, ürünü ısıtırken kesilen sütleri, son tüketim tarihi geçmiş ürünleri tüketmeyiniz

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Bu Kategorinin En Çok Satanları

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır