250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Organik Bardacık Kuru İnciri 400 GR

  • OG natural
  • Ürün Kodu: 8682792204556
49.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet
İlaçsız Kimyasalsız temiz tarımla üretilmiş doğal bardacık incirimiz.

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Ege'nin dağlık bölgelerinde sulama yapılmadan yetişen, tüm verimini yağmurdan ve topraktan alan, yapay aroma içermeyen, doğal kurutma organik bardacık inciri.

  • Net Miktar: 400 gr
  • Menşei: Türkiye

Organik Bardacık İnciri

Dünya üzerinde yetişen en özel incir türlerinden birisidir. Ege Bölgesi'nin dağlık bölgelerinde yetişmekte olan bir incir türüdür. Sulama yapılmadan yetişen organik bardacık inciri, tüm verimini yağmurdan ve topraktan almaktadır. Hiçbir şekilde yapay verim almamakla birlikte aroma ve tadı oldukça iyidir. İnsan sağlığı açısından da faydalı olduğu için en çok önerdiğimiz ürünlerden birisidir. Kimyasal gübre ve ilaç kullanılmadan organik sertifikalı tarım ile üretilir, dalında doğal olarak kurutulur.

Dünyada az miktarda bulunan bu nadide gıdanın sağı uzun ve gövdesi biraz çatlak olur. Kuruduğu zaman sarı renginin bir bölümü siyahlaşmaya başlar. Bu nedenden dolayı görüntüsü aydın inciri kadar güzel olmayabilir fakat içi oldukça doludur. Bal dengesi muazzam derecede olmakla birlikte; yıl boyunca kurtlanma, şekerlenme ve bozulma yapmaz.

Ürün Önerisi: Organik İncir Özü

Bardacık İnciri Özellikleri

Özellikle İzmir'in köylerinde bulunabilen bardacık inciri özellikleri, İzmir ve çevre iller tarafından iyi bilinir. Yaz ayları geldiği zaman sahil kesimlerde taze olarak satılmaktadır. Kısaca özelliklerine değinecek olursak:

  • Sap kısmı uzun olan incirin gövdesi çatlak görünümündedir.
  • Görüntüsü dıştan Aydın'ın sarı lop incirine göre daha koyu olur. Bunun en büyük sebebi ise içeriğindeki bal oranından kaynaklıdır.
  • Bu incirin kabuğu diğer incir türlerine göre çok daha incedir. Bu da koyu görüntüye sebep olur.
  • Tat ve aroması bilinen diğer incir türlerine göre çok daha özeldir.
  • Sadece belirli yerel bölgelerde yetişmekle birlikte çok nadir bulunur.

Dağlık bölgelerde yetişen incirimiz, sulama yapılmadan yetişmektedir. Tüm verimini yağmur sularından doğal bir şekilde alan incirimizin aroma ve tadı çok özeldir. İnsan sağlığı açısından da oldukça faydalı olmakla birlikte geleneksel tarım yöntemleriyle yetiştirilir, doğal bir şekilde kurutulur. Ayrıca yetiştirirken hiçbir şekilde kimyasal gübre ve ilaç kullanılmaz.

Organik sertifikalı tarım yöntemleriyle yetiştirdiğimiz incirlerimiz, dalında kendi halinde kurutulur. Bunun sebebi ise aflatoksin oluşumunu imkansız hale getirmekten kaynaklanıyor. Kurtlanma ve dayanıklı kuru incirlerde pek çok kimyasal bulunur. Biz ise bunun önüne geçmek adına tamamen geleneksel ve doğal yöntemlerle işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Organik olan incirimiz, kimyasal ile beyazlatılmaz, kurutulmaz ve yapay kurutma görmez. Hap kullanımına kesinlikle karşı olmakla birlikte, tüm süreçler doğal işler.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Bardacık İnciri Satın Al

Organik sertifikalı olan bardacık inciri satın al seçeneğiyle 38.50 TL olarak sunulmuştur. Gövdesi çatlak görünen ve sapı uzun olan bu faydalı bardacık inciri satın al ve gerçek incirin tadını al.

İlgili Ürünler

Bu Kategorinin En Çok Satanları

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilç seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır