350 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

  • Organik Ayva Sirkesi 500 Ml
  • Organik Ayva Sirkesi 500 Ml
  • Organik Ayva Sirkesi 500 Ml
DÜKKAN KURYESİ

Organik Ayva Sirkesi 500 Ml

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792201326
50.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Hiçbir katkı maddesi, yapay aroma veya tatlandırıcı bulunmadan, yapay sirke asidi kullanılmadan ev yapımı usulü ile tamamen geleneksel şekilde üretilen ayva sirkesi doğal fermente işlemi ile hazırlanmıştır.

İçindekiler: Ayva Sirkesi

Net Miktar: 500 Ml.

Menşei: Türkiye

Önemli Hatırlatma: Fermente olarak ürettiğimiz sirkemizde son kullanma tarihi bulunmamaktadır. Zaman içerisinde içerisin de oluşabilecek sirke analarını süzerek kullanımına devam edebilirsiniz. Sirke anası oluşumunda sirkenizin bozulduğunu düşünmeyin. Sirke anaları fermantasyonun devam etmesinden dolayı oluşmaktadır.

 

Ayva Sirkesi

Ayva, kekremsi tadı, sarı rengi ve aslında yüksek besin değerleri ile birlikte her zaman mevsiminde organik şekilde tüketilmesi gereken bir meyvedir. Elma ve armut gibi meyveler ile benzer bir yapıya sahip olan ayva, şeker oranı daha düşük olduğu için bazı kişiler açısından lezzetsiz olarak görülebilir. Ama faydası ve kalitesi ile yine de tercih edilmesi gereken bir meyve oluşturmaktadır. Bu açıdan da ayvanın tüketiminde direkt meyve tüketimi yerine ayva sirkesi tıpkı ayva marmelatı veya reçeli gibi çok sık tercih edilen bir üründür.

Ayva sirkesi klasik olarak her evde diğer sirke çeşitleri gibi kullanılabilecek bir yapıya sahiptir. Ayvanın doğal rengi nedeniyle şeffaf, parlak ve hafif sarımsı bir renge sahiptir. Bunun yanında ayvadan gelen o doğal tadı ve aromayı içerisinde barındırarak, birçok faydası ile birlikte çocuk ve yetişkin herkes tarafından tüketilebilir. Aslında bilindiği kadarıyla eski dönemlerde sağlık için birçok noktada ayvanın tedavi edici olarak kullanıldığı da ifade edilmektedir.

Kalsiyum açısından zengin bir yapıya sahip olan ayva, üretilen ayva sirkesi içerisinde de aynı yapıyı sağlar ve bunun yanında ayva meyvesi içerisinde bulunan tüm besin içeriklerinin kolayca alınmasına yardımcı olur. Bu yapısı ile birlikte özel lezzete sahip olan bu sirke, salatalarda, turşularda, çorbalarda veya yemeklerde kullanılabilir. Bu sayede hiçbir katkı maddesi bulunmadan doğal bir ekşilik ve hamur işlerinde de daha kolay mayalanma gibi bir avantaj elde edilir.

Ürün Önerisi: Havlıcan Sirkesi

 

Ayva Sirkesi

 

Ayva Sirkesi Yapımı

Ayva genellikle sonbahar mevsimi ile birlikte olgunluğa erişen ve en ideal toplama dönemi sağlanan bir meyvedir. Bu dönemde toplanan ayvalar tertemiz bir şekilde yıkandıktan sonra çöplerinden ayıklanarak, büyük parçalar halinde doğranır ve ayva sirkesi üretimi için hazır hale getirilir. Sirkenin gerçekleştirilmesi için kullandığımız geleneksel ev usulü fermantasyon yöntemde sirke yapılacak cam bir kap seçilmelidir. Sonrasında doğranmış temiz ayvalar bu kap içerisine doldurularak, sirke için diğer malzemeler hazırlanır.

Ayva sirkesi üretebilmek için fermentasyonu sağlayacak şekilde ihtiyaç duyulan diğer malzemeler arasında sirke anası görevi oluşturacak şekilde yine organik üzüm sirkesi veya elma sirkesi kullanılır. Bunun yanında ortalama 2-3 kilogram kadar ayva için üzerini dolduracak kadar temiz su, yarım çay bardağı kadar nohut ve bir çay kaşığı kadar tuz kullanılabilir.

Bütün malzemeler bir araya getirilerek sirke için kullanılan kavanozun ağzı sağlam bir tülbent veya bez ile örtüldükten sonra güneş görmeyen bir yerde sirkenin yaklaşık bir veya iki ay beklemesi gerekir. Bu süreçte günaşırı karıştırılan sirke süreç tamamlandığında süzülerek sirke anasından ayrıldığında, artık organik ayva sirkesi elde edilecektir. Ayrılan sirke anasının atılmaması yani muhafaza edilmesi sayesinde yıllar boyunca aynı malzeme ile kolaylıkla tekrar sirke yapılabilir.

Organik Gurmem tarafından da ayva sirkesi bu doğal yöntemler ile geleneksel şekilde üretilmektedir. Bu sayede aynı güven ve lezzet kalitesini elde edebileceğiniz şekilde istediğiniz her zaman sayfamızda uygun fiyatlı yapısıyla bu ürünü temin edebilirsiniz.

Diğer sirkelerimize göz atmak için Sirke Çeşitleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5