250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Ökse Otu 40 gr

  • OG natural
  • Ürün Kodu: 8682792202644
22.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

İçerigindeki toksik polipeptitler, lektinler, flavlar, biyojen aminlerfenilpropan türevleri ve lignanlar bulunan doğal kurutulmuş, ışınlama olmayan yeryüzü otlarından ökse otu.

Önemli Hatırlatma: İlaç değildir. Bitkinde bulunan etken maddelerden zarar görmemek adına fitoterapik bitkilerin kullanımında mutlaka aile doktoruna danışılmalıdır. Hamilelerin, çocukların, hastaların ve ilaç kullananların kullanmadan önce doktora başvurmaları önerilmektedir. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklamaya özen gösterin.

Net Miktar: 75 gr

Menşei: Türkiye

Ökse Otu Nedir?

Ökse otu, santalaceae familyasına ait bir bitkidir. Güney ve Batı Asya'ya ait bir asalak bitki türü olmakla birlikte halk arasında genellikle güvelek, çekem, purç ve gevele isimleriyle bilinir. Tüm mevsim boyunca yapraklarını dökmeyen ve elma ağacı dallarının üzerinde yaşayabilen bu bitki türü, sağladığı faydalarıyla da bilinmektedir.

Doğal kurutulan bu otun yaprakları, henüz meyve vermeden önce mart ve nisan aylarında ve ekim ayının başından aralık ayının ortasına kadar toplanır. Toprakta kendiliğinden yetişebilen bu bitki türü, parazit olarak yetişmektedir. Bazı kültürel geleneklerle veya süslemelerle ilişkilendirilse de pek çok farklı kıtada farklı biçimlerde yetişmektedir. Beslenmek için besin ve su emen bu ot, parazit davranışlar sergilemektedir.

Pek çok ilacın içinde bu otun özü kullanılmakla birlikte özünde organik bileşikler ve kimyasallar bulunur. Genellikle epilepsi ve kanser tedavisi ilaçlarında görülen özü, tümörün büyümesini geriletmek için kullanılmaktadır. Günümüzde halk arasında da oldukça popüler olan bu mucizevi bitki, çoğu zaman çay olarak tüketilmektedir. Blog yazılarımızda ökse otu çayı nasıl demlenir gibi makalelere de değineceğiz.

Ürün Önerisi: Sarı Kantaron Yağı

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
Meltem Akçapuan
13 Ekim 2020
Harika bir ürün teşekkürler

Ökse Otu Fiyat

OrganikGurmem'den satın alabileceğiniz ökse otu fiyat açısından oldukça uygun bir bitkidir. Şu an için OrgaikGurmem'de 40 gr miktarı için ökse otu fiyatı 9 TL olarak belirlenmiştir. Sağlığa faydalarıyla bildiğimiz bu mucizevi ökse otu fiyat olarak piyasanın çok altında olmakla birlikte tüm il ve ilçelere de gönderimi bulunmaktadır.

Kan basıncını düşürmeye yarayarak stresi ve baskıyı hafifleten ökse otu fiyatı OrganikGurmem'de 9 TL olarak belirlenmiştir. Damar sertliği etkisini azaltmaya yaramakla birlikte hipertansiyonun da etkilerini azaltmaktadır. Bununla birlikte felç, kalp krizi ve koroner kalp hastalıklarının da önüne geçmektedir.

Öksürük, bronşit, boğaz ağrısı gibi durumlarda tahrişi yatıştırmakla birlikte göğüste oluşan rahatsızlıkların ve sıkışıklık hissinin de azalmasına katkı sağlar. Vücut ve beynin aynı zamanda sakinleşmesini sağlar. Bu kadar fayda sağlayan ökse otu fiyat ne olursa olsun alınmaz mı dediğinizi duyar gibiyiz. Bunla da kalmayan bu mucizevi bitki, bağışıklık sistemini güçlendiren etkilere de sahiptir. Bu özelliği sayesinde kanser tedavilerinde de kullanılan bu bitki, antibakteriyel ve antioksidan açıdan oldukça harikadır. Vücuda adeta dev bir koruma kalkanı sağlar.

Doğal kurutma işlemlerinden geçirerek sizlere ulaştırdığımız ökse otu fiyat olarak en uygun haliyle sizlerle. Yeni gelen ürünlerden bilgi sahibi olmak için veya fiyat açısından indirime girdiği zaman haberdar olmak için mutlaka OrganikGurmem'e üye olmayı unutmayın. Bildiğiniz üzere üyelerimizi haftanın tanışma fırsatları gibi pek çok indirim günlerinde bilgilendirerek, indirim şenliklerine katılmalarını sağlıyoruz. Aynı zamanda Instagram hesabımızı da takip ederek bu indirimlerden bilgi sahibi olma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Faydaları Neler?

  • Bu mucizevi ot öncelikle kardiyovasküler sistem üzerindeki bsakıları azaltır. Bununla birlikte stresi hafifletir ve damar sertliği etkilerini azaltır. Aynı zamana felç, kalp krizi ve koroner kalp hastalıklarını önler.
  • Boğaz ağrısı, bronşiyal iltihaplanmalar ve öksürük gibi durumlarda boğazda oluşabilecek tahrişi yatıştırarak kişiye rahatlık sağlar.
  • Beyin ve vücudun sakinleşmesine yarayan bu bitki, özellikle panik atak geçiren kişilerin göğüslerinde beliren rahatsızlık ve sıkışıklık hissini yüksek ölçüde azaltır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarayan bu ot; antibakteriyel, antioksidan ve antiviral kapasitesi açısından oldukça faydalıdır.

İlgili Ürünler

Meyan Kökü Kök 50 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Maydanoz Tohumu 50 GR
DÜKKAN KURYESİ
Hayıt Tohumu 80 GR
DÜKKAN KURYESİ
Açlık Otu 40 GR
DÜKKAN KURYESİ
Rezene 90 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Kekik Suyu 500 ML
DÜKKAN KURYESİ
Karahindiba 75 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Zencefilli Andız Macunu 240 Gr
%12
DÜKKAN KURYESİ
Udi Hindi Tozu 20 GR
DÜKKAN KURYESİ
Kozalak Macunu 240 GR
%6
DÜKKAN KURYESİ
Kabuk Tarçın 55 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Hibiskus Nar Çiçeği 75 GR
DÜKKAN KURYESİ
 Kara Üzüm Çekirdeği 60 GR
DÜKKAN KURYESİ
Deve Dikeni Tohumu 60 GR
DÜKKAN KURYESİ
Gül Yaprağı Kurusu 10 GR
DÜKKAN KURYESİ
Darıfülfül 100 GR
DÜKKAN KURYESİ
Kına 100 GR
DÜKKAN KURYESİ
Kiraz Sapı 40 GR
DÜKKAN KURYESİ
Kereviz Tohumu 110 GR
DÜKKAN KURYESİ
Tere Tohumu 60 GR
DÜKKAN KURYESİ
Biberiye 45 GR
DÜKKAN KURYESİ
Dereotu Tohumu 40 GR
DÜKKAN KURYESİ

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Udi Hindi Tozu 20 GR
DÜKKAN KURYESİ
Udi Hindi Macunu 220 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Günlük Sakızı 60 GR
DÜKKAN KURYESİ
Organik Keten Tohumu 150 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Kına 100 GR
DÜKKAN KURYESİ
Karnıyarık Otu Tohumu 60 GR
DÜKKAN KURYESİ
Zeytin Yaprağı 50 GR
DÜKKAN KURYESİ

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilç seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır