250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Okaliptus Yağı 20 ML

  • OG natural
  • Ürün Kodu: 8682792203603
51.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Eucalyptus radiata cinsi ağacın yapraklarının distilasyonu sonucu elde edilen okaliptüs yağı. Hiçbir katı maddesi ve yapay koruyucu içermez, doğaldır.

Okaliptus Yağı

Okaliptüs, Avustralya'ya özgü bir ağaçtır. Ağacın yapraklarından okaliptüs yağı çıkarılır. Okaliptüs globulustan elde edilir. Okaliptüs genellikle aromaterapi sağlık yararları için bir difüzör ile uçucu bir yağ olarak kullanılır. Okaliptüs ağaçları, 50 fit yüksekliğe kadar büyüyen ve bazen Sakız Ağaçları olarak adlandırılan uzun, yaprak dökmeyen ağaçlardır. Okaliptüs radiata'nın ana kimyasal bileşenleri okaliptol ve alfa-terpineoldür, bu da onu temiz nefes alma ve açık hava yolları hissini teşvik etmek ve yatıştırıcı bir masaj deneyimi yaratmak için ideal bir yağ haline getirir.

Okaliptüs yağı, yüzeyleri ve soluduğunuz havayı temizlemek için yararlı bir takım tazeleyici etkilere sahiptir. Bazı araştırmalar, Okaliptüs yağının stresi azaltmada etkili bir yağ olduğunu gözler önüne sermiştir. Okaliptüs yağı nefesi tazelemek ve ağız sağlığına katkıda bulunmak için ağız çalkalama suyunda kullanılabilir.

Okaliptüs yağının tıbbi olarak kullanımdaki tarihi, bu bitkinin hem yapraklarını hem de köklerini ilaç amacı ile kullanan Avustralya yerlilerinin yaşadığı günlere dayanmaktadır. İngiliz sömürgeciler 1700'lerin sonlarına doğru Avustralya'ya göç etmeye başladıkları sıralarda, okaliptüs yağını hızlı bir şekilde benimsediler.

Aslında, doktor General John White 1788'de geldiğinde, günlüğündeki yazılarda okaliptüsle hemen ilgilenmeye başladığını yazmıştır. 1790'a gelindiğinde, bir litre okaliptüs yağını damıtmış ve test için İngiltere'ye geri göndermiş ve sonunda yaraları temizlemek ve ameliyattan sonra iyileşmeye yardımcı olmak için dezenfektan olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Okaliptus Yağı Kullanımı

Okaliptüs yağı, sivrisinekleri ve diğer böcekleri uzaklaştıran PMD adlı bir kimyasala sahiptir. Bu konuda kullanımı yaygın bilinen bir kullanım yöntemidir. Okaliptüs yağını herhangi bir sprey şişesinin içinde limon ve nane yağı ile karıştırın ve mutfağınızda ya da banyonuzda bulunan yüzeyleri silmek için kullanın. Nemlendiricinize bir damla Okaliptüs yağı ekleyin ve tazeleyici faydaları için cildinize uygulayın. Duş alırken elinize birkaç damla Okaliptüs yağı damlatın, burnunuzun üzerine koyun ve canlandırmak ve canlılığı desteklemek için derin nefes alın.

Okaliptüs yağını doğrudan şişeden bir koku alarak veya bir pamuk topuna veya havluya bir ila üç damla ekleyip ardından soluyabilirsiniz. Buharlı, sauna benzeri bir deneyim için banyonuza okaliptüs esansiyel yağı da ekleyebilirsiniz. Şampuanınıza birkaç damla okaliptüs yağı ekleyebilirsiniz. Veya 2-3 damla okaliptüs yağını bir taşıyıcı yağla birleştirin ve doğrudan saç derinize masaj yapabilirsiniz.

Fırçalamadan önce diş macununuza 1 damla okaliptüs yağı ekleyebilir veya 1 damla okaliptüs yağını zeytin veya hindistancevizi yağı ile seyrelterek ağız durulaması yapabilirsiniz. Ancak okaliptüs yağını asla yutmamalısınız.

Okaliptus Yağı Fiyatı

Organik Gurmem doğal okaliptüs yağı, piyasada bulunan benzerlerine göre oldukça uygun fiyatlar ile müşterilerin alımına sunulmuştur. En doğal ve geleneksel yöntemlerle elde edilen bu yağ kesinlikle bir fabrikasyon işlem görmemektedir.

İlgili Ürünler

Kekik Yağı 20 ml
DÜKKAN KURYESİ
Organik Çörekotu Yağı 100 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Sarı Kantaron Yağı 100 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Udi Hindi Yağı Propolisli 50 ML
DÜKKAN KURYESİ
Udi Hindi Yağı 50 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Keten Tohumu Yağı 100 CC
DÜKKAN KURYESİ
Sedir Ağacı Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Çuha Tohumu Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Karabaş Otu Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Paçuli Yağı 10 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Karanfil Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Ardıç Tohumu Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Bıttım Çekirdeği Yağı 50 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Hardal Tohumu 30 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Argan Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Defne Tohumu Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Tamanu Yağı 10 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Hodan Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Adaçayı Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Ylang Ylang Yağı 10 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Palmarosa Yağı 10 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Aynısefa Yağı 50 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Servi Ağacı Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Udi Hindi Yağı 50 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Acı Kavun Yağı 50 ML
DÜKKAN KURYESİ
Organik Çörekotu Yağı 100 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Udi Hindi Yağı Propolisli 50 ML
DÜKKAN KURYESİ
Kekik Yağı 20 ml
DÜKKAN KURYESİ
Saf Gül Yağı 1 GR
DÜKKAN KURYESİ
Lavanta Yağı 20 Ml
DÜKKAN KURYESİ

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilç seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır