250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Manda Sucuğu 385-450 GR

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 2701002
66.65 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Manda sucuğu kendi yağını hafif hafif bırakıp nar gibi kızarmaya başladıkça kokusuyla dört bir yanı sararken iştahları da bir güzel açar. Tadı akıllarda kalan manda sucuğunun hakikisine ulaşmanın da pek kolay olmadığını gördük, bu yüzden özlediğiniz bu lezzeti sizler için getirdik.

Manda etinin tamamından üretilen manda sucuğu usta sırrı olarak lezzetini katlamak adına kuzu dönüşe de eklenerek lezzetine lezzet eklenir. Düzce'de bulunan meralarda doğal ortamında beslenen mandaların en kaliteli etlerinden elde edilir.

Manda Sucuğu

Anadolu mandaları, sütünden elde edilen manda kaymağı, mozarella peyniri ve manda yoğurdu gibi nitelikli ürünleriyle bilinmektedir. Mandanın eti, genellikle sucuk yapımında kullanılmaktadır. Bazı ülkelerde manda etinin tadı ve besin değeri, sığır etine göre düşük olduğu sanılıyor.

Manda etinin sığır etine oranla yüzde 40 daha az kolesterol içerdiği görülmüştür. Bununla birlikte yüzde 55 daha az kalori, yüzde 11 ise daha fazla protein içeriyor. Bu da insan sağlığı için harika bir haber. Manda eti ve sığır eti temelinde aslında aynı niteliktedir. Mandanın yağı genelde beyaz, sığırın ki ise sarıya yakındır. Manda eti sığıra göre daha koyu renktedir.

Manda sucuğunun lezzeti

Lezzetinden bahsetmek gerekirse, yapılan testler sonucu manta etinin yumuşaklılığı, sığır eti kadar kabul edilebilir durumda. Hatta derecelendirmek gerekirse, Malezya, Venezuela ve Trinidad'da manta eti, sığır etine oranla daha üst düzey bir kaliteye sahiptir. Manda eti çoğu gurmelere göre daha lezzetli bulunmaktadır.

OrganikGurmem bünyesinde bulunan manda sucuğu, ısıl işlemler görmeden fermente bir şekilde, içeriğinde herhangi bir koruyucu ilave edilmeden, doğal olarak üretilmektedir. Bildiğiniz üzere ısıl ilem yapılan sucuklarda kuruma ve olgunlaşma işlemi ısıyla müdahale edilerek yapılır. Fakat OrganikGurmem bünyesindeki manda sucukları kesinlikle katkı maddesi kullanılmadan yapılmaktadır.

Manda Sucuğunun Farkı

OrganikGurmem manda sucuğunun en önemli farklarından birisi de içeriğinde nitrat koruyucunun olmamasıdır. Isıl işlemlerden geçmez ve doğal bağırsak kullanılarak üretilir. Manda etinden yaptığımız sucuklarda, sığır etine oranla yüzde 40 daha az kolesterol, yüzde 55 ise daha az kalori bulunur. Ayrıca yüzde 11 daha fazla protein ve mineral içerir. Bu sebeple daha sağlıklıdır. İslami usullere uygun bir şekilde ürettiğimiz manda sucuğu, sağlık açısından da tüm hijyen kurallarına uygun şekillerde üretilmektedir.

Kendi ortamında doğal olarak yetişen hayvanlarımız, merada ve sağlıklı barınaklarda ideal besinleriyle beslenerek yetiştirilmektedir.

OrganikGurmem bünyesinden sipariş edeceğiniz manda sucuğu ürünlerimizi gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Hayvanlarımız meralarında serbest bir şekilde otlanan, doğal ortamında yetişen antibiyotiksiz olarak büyüyen ve helal kesim kurallarına göre kesimi gerçekleştirilen sağlıklı mandalarımızla üretmekteyiz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
asiye derepuan
26 Aralık 2020
şimdi sipariş verdim daha önce de sipariş vermiştim tadına bayıldık ailecek.

murat aydınerpuan
26 Aralık 2020
bu zamana kadar yediğim en iyi manda sucuğu olabilir.

İlgili Ürünler

Bu Kategorinin En Çok Satanları

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır