Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Biscuit 300 G (6+ Months)
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Tarhana Soup 400 G
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Semolina 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Tel Peynir 500 Gr

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792205010
159.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Organik şirden mayası kullanımı ile %100 doğal inek sütü ve kaya tuzu malzemesinin birleşimi sayesinde üretilen tel peynir yıllardır değişmeyen geleneksel yöntemler ile hazırlanmıştır. Peynir içeriğinde hiçbir şekilde katkı maddesi veya koruyucu madde bulunmamakla birlikte temiz içerikli olarak yemeklik ve sofralık şekilde kullanıma sunulmaktadır.

 

İçindekiler: Şirden Peynir Mayası, Kaya Tuzu, İnek Süt

 

Tel Peynir

Anadolu'nun Doğu bölgelerinde üretimi gerçekleştirilen tel peynir ürünü, peynirin uzun uğraşlar sonucunda olgunlaşması sonrasında lif lif birbirinden ayrılması ile elde edilmektedir. En temel özelliği tuz oranının az olması ile birlikte bu peynir birçok farklı kullanım türü açısından hem daha rahat hem de daha lezzetli bir çeşit olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle özellikle hem kahvaltılık hem de hamur işleri içerisinde az tuzlu yapısıyla seçilen peynir çeşitlerinden birisidir.

Şirden mayası ile peynir üretimi aslında Anadolu'da çok eski bir kültür olmasına rağmen son yıllarda unutulmuş bir yapı olarak da bilinmektedir. Fakat Organik Gurmem tarafından size sunulan tel peynir yine bu geleneksel yöntemin kullanılması ile başka hiçbir yabancı katkı maddesi veya inorganik maya yer almadan şirden mayası ile üretilmektedir. Bu sayede de elde ettiğiniz peynir, doğal yani temiz içeriği ile birlikte hem yemeklerde hem de sofrada rahatlıkla kullanılabilir.

Tel peynir ince ince yani lif lif elde edilmiş yapısıyla tüketimi çok kolay bir yere sahip olurken, aynı zamanda da görsel açıdan keyifli bir görüntü ortaya koymaktadır. Peynirin ana malzemesi, doğal ve tam yağlı inek sütü olduğu için tüketimde yağlı yapısı ile damakta keyifli bir lezzet sağlarken, aynı zamanda da peynirin rengi ve kokusu da kaliteli karakteristik özelliklere sahiptir.

 

Ürün Önerisi: Sert Ezine Peyniri

 

Telli Peynir

Trabzon, Kars veya Doğu Anadolu'da birçok farklı şehirde üretimi benzer şekillerde gerçekleştirilen tel peynir aslında farklı kentlerde çeçil veya civil gibi isimlere de sahiptir. Genellikle Trabzon yöresinde bu peynirin kullanımı ile birlikte kuymak adı verilen meşhur Karadeniz tarifinin hazırlanması mümkün olmaktadır. Bilindiği üzere kuymak mısır unu, bol tereyağı ve yağlı lezzetli tel peynir sayesinde hazırlanan bir yemektir.

Karadeniz sofralarında kahvaltının temel öğelerinden biri olan tel peynir mıhlama olarak adlandırılan benzer tarif içerisinde de lif lif ayrılan yapısıyla kolaylıkla erir ve tarife özel bir lezzet katar. Sıcak ekmek içerisinde salatalık, domates, biber, kahvaltılık zeytin veya otlar ile keyifli bir şekilde tüketilme imkanı sağlayan bu peynir hem çocuklar hem yetişkinler tarafından oldukça beğenilen bir süt ürünü olarak görülmektedir. 

Organik Gurmem 365 gün boyunca kahvaltılarda kuymak, mıhlama veya yumurta tarifleri içerisinde kullanabileceğiniz tel peynir ürünlerini size vakumlu paketlerde sunmaktadır. Havası alınmış bu paketler ile elinize ulaşan peynir buzdolabında muhafaza edildiğinde, her gün istenen miktarda kullanılarak, uzun bir süre sorunsuz şekilde aynı lezzet ve kalite ile tüketilebilir. 

Doğal ortamında beslenen hayvanların sütünden elde edilen Peynir Çeşitleri kategorimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5