Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Biscuit 300 G (6+ Months)
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Tarhana Soup 400 G
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Semolina 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Süt Kaymağı 160-180 GR

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 2701009
33.75 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

İnek sütünden elde edilen ve hiçbir katkı bulunmadan sadece sütun üzerinde biriken yağ sayesinde toplanarak paketlenen süt kaymağı hiçbir koruyucu içeriğe sahip değildir. Tamamen geleneksel yöntemler ile temiz içerikli bir şekilde paketlenerek sunulmaktadır.

 

Süt Kaymağı

Süt kullanımında bilindiği üzere sütün mikroorganizmalardan arındırılması ve hastalık oluşturmayacak şekilde tüketilmesi için mutlaka kaynatılması gerekir. Bu açıdan kaynatma işlemi ile birlikte sütün üzerinde oluşan yağ tabakası kaymak şeklinde adlandırılır. Aslında süt yağı kaynayan sütün içerisinde de kendini muhafaza etse de sütün üstünde biriken tabaka daha kalın, sarımsı renkli ve lezzetli süt kaymağı olarak bilinir.

Organik Gurmem olarak geleneksel yöntemler ile kullandığımız inek sütü sayesinde birçok farklı süt ürünü üretimi gerçekleştiriyoruz. Bu üretimler sırasında sıklıkla birçok ürün açısından inek sütü tercih edilirken, kaynatma vasıtasıyla kullanım için hazır hale getirilen sütte her zaman kaymak birikme işlemi oluşmaktadır. Hatta özellikle belirli bir süre bekletilerek soğutulan kaynamış süt üzerinde doğal süt kaymağı yoğun bir şekilde birikir.

Süt kaymağı aslında her kalitede sütün kaynaması sonrasında üzerinde birikse de yüksek yağ oranına sahip doğal sütlerde bu kaymak en yüksek oranda görülür. İşte bu noktada elde edilen kaymak bir kahvaltılık veya tatlı için kullanılacak malzeme olarak kullanıma sunulduğunda en faydalı, lezzetli ve kaliteli halini ortaya koymaktadır. İşte bu şekilde temin ettiğiniz süt kaymağı özellikle kahvaltıda reçeller ya da bal ile veya tek başına ekmek üzerinde sıcak bir çayla muhteşem keyifli bir tüketim sağlayacaktır.

Bilindiği üzere kaymak özellikle doğal bal ile tüketildiğinde kahvaltı için eşsiz bir yere sahiptir. Bilhassa çocukların süt yağını düzenli bir şekilde alabilmesi için seçilen kaymak yetişkinler tarafından da damak tadındaki eşsiz yeri nedeniyle seçilmektedir. Her iki durumda da size sunduğumuz bu özel kaymağı tercih ederek ister kahvaltıda ister farklı tariflerde doğal kullanım imkanı elde edebilirsiniz.

Süt üzerinde biriken ve geleneksel yöntem ile bekletildikten sonra sütün üzerinden toplanan süt kaymağı içerisinde daha uzun ömürlü olması için hiçbir katkı maddesi veya koruyucu eklentisi gerçekleştirmeden paketlenir. Bu nedenle sizlere vakumlu paket ile ulaştırıldıktan sonra bu paketi açtığınızda, buzdolabında muhafaza etmeniz vasıtasıyla belirtilen tarihe kadar aynı lezzet ve kalite ile tüketebilirsiniz.

Süt kaymağı içeriğindeki yüksek yağ oranı nedeniyle uzun süre bekletildiğinde mikroorganizma birikmesi, ekşime ve barlanma gibi sorunlar oluşturabilir. Bu nedenle küçük miktarlar halinde paketlenen bu kaymak size ulaştıktan sonra takriben birkaç gün içerisinde tüketmeniz lezzetini koruyan şekliyle ve sağlıklı bir çerçevede tüketimi tamamlamanızı sağlayacaktır. Bahsedildiği şekilde kahvaltılarda direkt olarak bal veya reçeller ile sıcak bir ekmek üzerinde tüketmeyi seçebilirsiniz. Ayrıca sofralarınızda yer alacak bir kabak tatlısı veya sıcak bir kadayıf gibi birçok farklı tatlı üzerinde de bu kaymağı kullanmayı seçebilirsiniz.

Ürün Önerisi: Manda Tereyağı

Doğal ortamlarında beslenip, yetişen hayvanların sütlerinden yapılan Tereyağı ve Kaymak Çeşitlerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

 

 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5