Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Biscuit 300 G (6+ Months)
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Tarhana Soup 400 G
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Semolina 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Fennel 90 G

 • OG natural
 • Ürün Kodu : 8682792202040
96.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Biçer bağlar ile biçip, biçimden sonra demetlere konularak kuruttuğumuz, koruyucu ve kimyasal içermeyen doğal rezene.

Net Miktar: 90 gr

 • Doğal Kurutma
 • Işınlama Yoktur

Rezene

Rezene bitkisi, günümüzde pek çok kişi tarafından henüz bilinmese de aslında çok farklı şekillerde tüketilen oldukça faydalı bir bitkidir. Genellikle rezene çay şeklinde tüketilmekle birlikte doğal haliyle de satın alınmaktadır. Gıda sanayisinde balı ve soğanı da bulunmakla birlikte kozmetik sektöründe de yağı bulunur. Böylesine farklı kullanım ve tüketim şekilleri olan rezene bitkisi nedir, ne işe yarar onlara değinelim.

Rezene Bitkisi

Bitki çaylarının artık daha çok tüketilmesiyle birlikte bilinirliği artmaya başlayan rezene bitkisi, genellikle Akdeniz iklimine yetişen oldukça farklı bir bitkidir. Maydanozgiller familyasından olan rezene bitkisi, iki metre yüksekliğe kadar uzayabilmektedir. Yeşil bir gövdeye ve sarı renklerde çiçekleri bulunan bu bitki, sonbahar döneminde olgunlaşmaya başlar. Ardından toplanmaya elverişli hale gelene kadar hassas bir şekilde toplanma aşaması başlar.

Çoğu zaman kuru olarak tüketildiği için, toplandıktan sonra kurutulur. OrganikGurmem olarak ışınlama yapmadan doğal bir şekilde kuruttuğumuz bitkinin kurutulan yaprak ve soğan kısımları genellikle yemeklerde kullanılır. Fakat günümüzde tohumları da oldukça sık bir şekilde tüketilmektedir. Tohumları genellikle rezene çayı yapmak için kullanılıyor.

Rezene Tohumu

Rezene tohumu, genellikle çay şekilde tüketilmekle birlikte insan sağlığına da oldukça faydalıdır. Özellikle zayıflama etkilerinin olduğu düşünülen rezene tohumu, bununla birlikte solunum yollarını da olumlu seviyede etkilemektedir. Öksürüklerin şiddetlerini azalttığı bilinen bitki, sinir sistemini de olumlu yönde etkiler. Bununla birlikte kronik baş ağrılarına da fayda sağlar.

Ürün Önerisi: Tarhun

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Faydaları Neler?

Neye iyi gelip gelmediği hakkında onlarca soru soran takipçilerimize toplu bir yanıt vermek isteriz. Faydaları oldukça bol olan bitkinin sağlığı yararları saymakla bitiremeyiz gibi. Kısaca değinmek gerekirse:

 • Öncelikle solunum yollarını ciddi anlamda olumlu seviyede etkiler. Sık bir şekilde öksürük krizleri geçirenlerin öksürüklerini azaltmaya yaramaktadır.
 • Sinir sistemini de olumlu yönden etkileyen rezene tohumu, migren gibi kronik baş ağrısına iyi gelmekle birlikte sinir sisteminin neden olduğu ağrıları da azaltmaya yaramaktadır.
 • Lohusallıkta uzman görüşlerin dediklerine göre doğru bir şekilde tüketildiği zaman anne sütünün verimliliğini de yüksek oranda artırmaktadır.
 • Kalp ritmini düzenlemeye yardımcı olmakla birlikte, kan basıncını da olumlu seviyede etkilemeye yarar.
 • Kırmızı kan hücrelerinin çoğalmasına katkı sağlayan bu bitki, kolesterolün ideal seviyede tutulmasına da yardımcı olur. İçeriğinde bulunan yüksek orandaki lifler, kalp ve damar sağlığını korumaya yaramaktadır.
 • Gerçek bir gaz giderici olan bu bitkinin çayı, özellikle hazımsızlık yapanların sık tükettiği bitki çayları arasında yer almaktadır.
 • İçeriğinde bulunan A vitamini, C vitamini ve E vitamini ile birlikte aynı zamanda magnezyum, potasyum ve çinko gibi mineraller de bulunur. Bunlar cilt sağlığı için ciddi oranda önemlidir. Antioksidanlar sayesinde cildi güzelleştirmeye yarar ve zinde bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur.
 • İçeriğinde bulunan flavonoid isimli madde sayesinde vücudumuzda bulunan östrojen miktarını yükseltir. Bu ise göğüslerde bulunan dokusal oluşumu yükseltir. Bu nedenden dolayı kadınlar göğüs büyütme etkisi yüzünden sık bir şekilde tüketmektedir.
 • Bu bitkinin çayı, çok eski dönemlerde de tedavi amacıyla kullanılan bir bitki çayı olarak bilinmektedir. İnsan sağlığına oldukça fayda sağlayan bu bitkinin çayı, anne sütünü yükseltmektedir. Bu nedenden dolayı annelerin sık bir şekilde tükettiği bilinmektedir. Aynı zamanda hipertansiyona da iyi gelen bu bitki, tansiyonu dengelemeye yardımcı olmaktadır. Solunum yollarına da fayda sağladığı bilinen mucizevi bitki, mide rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

Rezene Fiyat

Organik market zinciriniz olan OrganikGurmem'de bulunan rezene fiyat 75 gr için 9.50 TL olarak belirlenmiştir. Piyasanın oldukça altında bir fiyat politikası izlememizin elbette nedenleri oldukça fazla. Özellikle tüketicilerimizin doğru ürünü kullanmasını istiyor olmamız bunların başında gelmektedir.

Normal market raflarında yer alan ürünlerin ne kadar sağlıksız ve lezzetsiz olduğunu en iyi biz biliriz. Bu nedenden dolayı piyasaya göre en iyi fiyatı sunmaya çalışmaktayız. Sizler için rezene fiyat indirime girdiği zaman mutlaka bilgi sahibi olmanızı isteriz. Bu yüzden OrganikGurmem'e üye olmanızı tavsiye ederiz. Rezene fiyatı indirime girdiği an bildirim alarak, fırsat ve yeniliklerden haberdar olmuş olursunuz.

İlgili Ürünler

Lemon Balm Tea 10 Gr
Ginger Juniper Berry Paste 240 G
Cypress Pine Cone Paste 240 G
Kids Vitamin Paste 240 G
Common Wormwood 50 Gr
Nutmeg 120G
Eucalyptus Leaves 30 G
Horsetail Grass 20 Gr
Heather Leaves 70 Gr
Karnıyarık Otu Tohumu 60 GR

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Kids Vitamin Paste 240 G
Udi Hindi Yağı-Kids Vitamin Macunu-Udi Hindi Tozu 3'lü Seti
2'li Kids Vitamin Macunu 240 GR
Cypress Pine Cone Paste 240 G
Udi Hindi Tozu 20 GR
Kids Vitamin Macunu Ve Çam Kozalağı Şurubu
Hemidesmus Paste 220 G
Solid Boswellia Serrata Gum 60 G
Ginger Juniper Berry Paste 240 G
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5