Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Biscuit 300 G (6+ Months)
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Tarhana Soup 400 G
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Semolina 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Organic Whole Wheat Flour 250 Gr

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792209063
70.00 TL
53.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Atalık tohum yerli buğdayların olgunlaştıktan sonra toplanması ile birlikte taş değirmen kullanılarak öğütme işlemi yapılması vasıtasıyla kepekli içeriği ile üretilen organik tam buğday unu 8 ay üzerindeki bebeklerin mama ve yemeklerini hazırlamak için zehirsiz, pestisitsiz ve katkı maddesiz olarak kullanılabilir.

 

İçindekiler: Buğday Unu

Bilgilendirme: Gluten içerir.

Net Miktar: 250 Gr.

Menşei: Türkiye

Besin Değerleri / 100 g

Enerji (kcal): 340

Karbonhidrat (g): 71,9

Protein (g): 13,2

Yağ (g): 2,5

Lif (g): 10,7

Kalsiyum (mg): 32

Potasyum (mg): 337

 

Tam Buğday Unu

Organik ve gerçek buğdayların tarladan sağlıklı bir şekilde toplanması sayesinde kepek içeriklerinin de ayrılmaması ile öğütülerek elde edilen un, tam buğday unu olarak adlandırılır. Organik tarımdan elde edilen buğdaylar sayesinde üretilen bu un ise tam buğday unu olarak kullanılabilir. Organik içerikli bir un, özellikle 8 ay ve üzerindeki bebeklerde mama ve yemek hazırlarken güvenilir şekilde kullanılabilir.

8 ay ve üzerine ulaşan bebeklerde artık beslenme açısından yeni bir döneme girilir ve anne sütü dışında katı gıdalar dahi tüketilebilecek bir hale gelir. Özellikle önemli oranda diş çıkarma seviyesine gelmiş bebeklerde bu tür bir tam buğday unu sayesinde üretilecek hamur işleri, tatlılar ve yemekler kolaylıkla tüketilebilir ve hazmı kolay olacak şekilde çorbalar tercih edilebilir. Bu açıdan elde ettiğiniz gluten içeriğine sahip ve alerjen ayrıntısına dikkat ettiğiniz bu unu bebekleriniz için onlarca farklı yemekte kullanabilirsiniz.

Ürün Önerisi: Tam Siyez Unu

 

Buğday Unu

Buğday, günümüzün tarım yöntemleri içerisinde niteliklerini kaybetmeye başlamış ve geleneksel tarımdan uzaklaşmış olsa da halen belirli bölgelerde yapılan organik tarım sayesinde gerçek ve lezzetli buğdaylar elde edilmektedir. Bu organik buğdayların ortaya çıkardığı un, buğdaydan alınabilecek tüm faydanın eksiksiz bir şekilde elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Çünkü gerçek organik bir buğday, yüksek protein ve lif değeri ile birlikte Kalsiyum ve Potasyum gibi mineraller yanında sağlıklı karbonhidrat bulundurur.

Tam buğday unu sayesinde elde edilebilecek birçok fayda, özellikle bebeklerde ve çocuklarda yetişmenin olumlu gelişmesine katkı sağlayabilir. Bu nedenle bebeklerinizin gelişim döneminde onlar için hazırlayacağınız mama, çorba veya yemekler içerisinde bu organik un ürününü tercih edebilirsiniz. Aslında sağlıklı ve zengin içerikli yapısıyla bu un, yetişkinler tarafından tüketilecek gıdalarda da kullanılabilir. 

Her anlamda kullanımı tercih edilebilecek tam buğday unu cam kavanoz içerisinde sizlere ulaştırılırken, bu kavanoz içerisinde yine buzdolabı veya serin bir noktada ürünü kolaylıkla muhafaza edebilirsiniz. Bu sayede hazırladığınız her mama veya çorba içeriğinde düşük bir miktar ile dahi istediğiniz sağlıklı ve lezzetli yiyecekleri kolayca hazırlayabilirsiniz.

Organik Gurmem sağlıklı ve organik gıdanın size 365 gün ulaştırılması için büyük bir emek sarf ederken, bu emek sayesinde de tam buğday unu gibi ürün çeşitleriyle hizmet vermektedir. Bu tarz ürünleri yılın istediğiniz döneminde taze taze istediğiniz miktar ile temin edebilirsiniz. Uygun fiyatlı bir şekilde yaptığınız bu alışverişlerde, sağlıklı ve güvenli bir kullanım fırsatından yararlanabilirsiniz.

Diğer un çeşitlerimizi göz atmak için Un Çeşitleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İlgili Ürünler

Organic Wheat Germ With Semolina 320 G
Organic Wheat Germ 180 G
Organic Carob Powder 250 G
2'li Organik Buğday Ruşeymi 180 Gr
Organik Sertifikalı Bebek Ek Gıda Seti ULTRA +8 AY
Organik Sertifikalı Bebek Ek Gıda Alerjen Seti +8 AY
Organik Sertifikalı Bebek Ek Gıda Seti +8 AY
Goat Milk And Vegetable Rotini Pasta 250 Gr
Yerli Taş Değirmen Tahin 600 GR
Organic Carob Paste 350 G

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Organic Wheat Germ 180 G
Organic Carob Powder 250 G
Organic Wheat Germ With Semolina 320 G
2'li Organik Buğday Ruşeymi 180 Gr
Goat Milk And Vegetable Rotini Pasta 250 Gr
Organik Sertifikalı Bebek Ek Gıda Seti +8 AY
Yerli Taş Değirmen Tahin 600 GR
Organik Sertifikalı Bebek Ek Gıda Seti ULTRA +8 AY
Organic Carob Paste 350 G
Organik Sertifikalı Bebek Ek Gıda Alerjen Seti +8 AY
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5