350 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

  • Organic Artichoke Vinegar 500 Ml
  • Organic Artichoke Vinegar 500 Ml
  • Organic Artichoke Vinegar 500 Ml
DÜKKAN KURYESİ

Organic Artichoke Vinegar 500 Ml

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792201319
59.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Türkiye'de nadir olarak belirli bölgelerde yetiştirilen enginarların olgunlaşması sonrasında geleneksel yöntemler kullanılarak tatlandırıcı, yapay aroma, yapay sirke asidi veya katkı maddeleri eklenmeden enginar sirkesi doğal fermantasyon sayesinde üretilmektedir.

İçindekiler: Enginar Sirkesi

Net Miktar: 500 Ml.

Menşei: Türkiye

Önemli Hatırlatma: Fermente olarak ürettiğimiz sirkemizde son kullanma tarihi bulunmamaktadır. Zaman içerisinde içerisin de oluşabilecek sirke analarını süzerek kullanımına devam edebilirsiniz. Sirke anası oluşumunda sirkenizin bozulduğunu düşünmeyin. Sirke anaları fermantasyonun devam etmesinden dolayı oluşmaktadır.

 

Organik Enginar Sirkesi

Enginar ülkemizde genellikle Akdeniz Bölgesi'nde ve çoğu zaman Hatay, Mersin gibi kentlerde yetiştirilen ve faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazla olan bir sebzedir. Birçok farklı tüketim çeşidi yer alması ile birlikte ister çiğ ister pişirildikten sonra zeytinyağlı veya haşlanmış olarak tüketmek mümkün olmakla birlikte enginar vasıtasıyla birçok farklı üretim de yapılabilir. Örneğin, daha uzun ömürlü bir tüketim sağlamak için organik enginar sirkesi gibi bir yöntem tercih edilebilir.

Enginar içerisinde bulunan düşük kalori miktarı yanında yine düşük yağ miktarı ve protein içeriği ile gayet faydalı ve doyurucu bir sebzedir. Ancak bunların yanında enginar çok yüksek bir Sodyum, Potasyum, Magnezyum ve Kalsiyum içeriğine sahiptir. Vitaminler açısından bakıldığında da A vitamini, B vitamini ve C vitamini değerleri ile her yaşta tüketilmesi gereken bir sebzedir.

Nitelikli değerlere sahip olan ve önemli katkılar sunarak insan beslenmesinde önem arz eden enginarın geleneksel bir yöntem ile enginar sirkesi üretiminde kullanılması vasıtasıyla yine sahip olduğu bu içerikler sirke sayesinde de elde edilebilir. Yani örneğin, klasik bir enginar dolması yaparak bu besin değerlerini elde edebildiğiniz gibi ekşitme yöntemiyle üretilen bir enginar sirkesi içerisinde de aynı vitamin ve mineralleri alarak her gün faydalı bir tüketim sağlayabilirsiniz.

Bilindiği üzere enginar mevsiminde doğal bir şekilde yetişen ve kısa bir süre tüketme imkanı bulunan bir sebzedir. Bu nedenle enginarın vücuda sağlayacağı faydaları daha uzun bir süre elde edebilmek açısından enginar sirkesi en faydalı tercihlerden birisidir. Bu sirke sabah kahvaltısından başlamak üzere gün boyunca tüm sofralarda salatalar veya söğüş salatalık domates gibi aperatifler üzerinde kullanılarak, hem orijinal bir ekşilik hem enginar lezzeti hem de faydalı bir tüketim elde edilebilir.

Organik Enginar sirkesi aslında aklınıza gelebilecek klasik sirke kullanımı açısından birçok farklı noktada da tercih edilebilir. Örneğin, günlük olarak organik sirke tüketimine önem veren herkes her gün yarım fincan kadar sirkeyi sulandırarak direkt şekilde içebilir ve vücudunu güçlendirme imkanı elde edebilir. Sirke salatalarda kullanıldığı gibi turşu hazırlıklarında da kullanılabilir veya çorbalarda, yemeklerde, hamur işlerinde ya da et ürünlerinde ekşi tadın elde edilmesi ve sağlıklı pişirme için kullanılabilir.

Ürün Önerisi: Üzüm Sirkesi

 

Enginar Sirkesi

 

Organik Enginar Sirkesi Fiyatı

Organik Gurmem sayesinde çok uygun bir fiyat ile ulaşabildiğimiz onlarca farklı sirke çeşidi içerisinde en önemli tercihlerden biri olan enginar sirkesi lezzeti, rengi ve sağlıklı yapısıyla en doğru alternatiflerden de birisidir. Her gün düzenli bir şekilde çok az bir miktarda dahi tüketebileceğiniz bu sirke, size büyük katkılar sunarken, özellikle kış mevsiminde dahi enginar lezzetini elde edebilmek açısından düzenli tüketime uygundur.

Diğer sirkelerimize göz atmak için Sirke Çeşitleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Enginar Sirkesinin Faydaları

Kanseri önlemeye yardım eder. Yüksek miktarda antioksidan içermesi sebebiyle birçok kanser türünün yayılmasını önler. Antioksidanlar vücuttaki serbest radikallerle mücadele eder.

Antioksidanlar sayesinde kanserli hücrelerin büyümesi ve çoğalması engellenir. Özellikle kadınlarda meme kanserine, erkeklerde ise prostat kanserine karşı etkilidir.

Şeker hastalığına iyi gelir. İçeriğindeki lif sayesinde insülin miktarındaki dalgalanmaları engeller. İnsülin miktarının değişkenlik göstermemesi diyabet için yararlıdır.

Kalp hastalığına yakalanma riskini azaltır. Kolesterolü dengelemesi, iltihabı azaltması ve kan akışını arttırması sebebiyle kalbi korur. Kalp krizi ve felç geçirme olasılığını düşürür.

Sindirim sistemine katkı sağlar. Bağırsak florasını iyileştirir. Sindirim bozukluklarına, bağırsak sendromlarına, hazımsızlığa iyi gelir. Bağırsak sendromunun sebep olduğu ishal, kabızlık, mide bulantısı, şişkinlik gibi etkilerin görülmesini de önler.

Yüksek miktarda demir minerali içerir. İçeriğindeki demir sayesinde vücudun günlük demir ihtiyacının %10’unu karşılar. Birçok kişi dana eti ve yumurtayı iyi bir demir kaynağı olarak bilir. Dana eti ve yumurtanın yanında bitkisel gıdalar incelendiğinde enginar da iyi bir demir kaynağıdır.

Özellikle çocuklarda ve menopoz dönemindeki kadınlarda demir eksikliği çok sık görülür. Vücuttaki düşük demir seviyesi konsantrasyon eksikliğine, bağışıklık sisteminin zayıflamasına, yorgunluğa ve bağırsak rahatsızlıklarına sebep olabilir. Bu nedenle demir eksikliğinin görülmemesi için enginar sirkesi tüketilebilir.
Kansızlığa iyi gelir.

Vücuttaki demir seviyesinin düşmesi ile vücutta yeterli miktarda hemoglobin üretilemez. Bunun sonucunda anemi görülebilir. Yeterli miktarda tüketilmesi kansızlık için yararlıdır.

Folik asit ihtiyacını karşılar. Günlük folik asit ihtiyacının yaklaşık dörtte birini karşılar. Folik asit hamile veya gebe kalmaya çalışan kadınlar için çok önemlidir. Gelişmekte olan embriyolarda kusur oluşumunu engeller. Aynı zamanda folik asit erkeklerde ve kadınlarda doğurganlığı arttırır.

Beyni hastalıklara karşı korur. Enginar önerilen günlük K vitamini alımının yaklaşık % 12’sini karşılar. K vitamini sayesinde yaşlı bireyler bunama, nöronal hasar gibi çeşitli beyin rahatsızlıklarına karşı korunabilir.

Karaciğere fayda sağlar. Enginarın içindeki cynarin isimli madde karaciğerdeki safra üretimini olumlu yönde etkiler. Bu sayede karaciğer için detoks görevi görür.
Cilde sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Antioksidanlar, vitaminler ve mineraller cildin kurumasını, erken yaşlanmasını engeller. Örneğin kolajen maddeler cilt hücrelerinin %70’ini oluşturur.

Antioksidanlar ve C vitamini kolajenlerin gelişmesine katkı sağlar. Enginar sirkesi içeriğindeki antioksidanlar sayesinde cildi korur. Ayrıca sindirim sistemi ve karaciğer üzerindeki olumlu etkileri sayesinde cildi toksinlerden ve zararlı maddelerden temizler.

Tansiyonu olumlu etkiler. Enginar potasyum içeriği yüksek gıdalar arasındadır. Bol miktarda potasyum ve magnezyum tüketimi ile kan basıncı dengelenir. Bunun sonucunda da yüksek tansiyon önlenir.

ENGİNAR SİRKESİ NE İŞE YARAR?

Kolesterolü dengeler.
Böbrekleri korur.
Mide yanmasına iyi gelir.
Mide bulantısı ve kusmayı önler.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Kemik ve eklem sağlığını korur.
Mesane enfeksiyonlarına yarar sağlar.
Metabolik fonksiyonları düzenler.

ENGİNAR SİRKESİ ZAYIFLATIR MI?

Lif açısından zengin bir sirke olup, vücutta çok sayıda işlev görür. Lif açısından zengin olması sebebiyle enginar sirkesi zayıflatır. Bağırsakları rahatlatır, şişkinliğe ve kabızlığa iyi gelir.

Aynı zamanda organların kenarında yağ birikmesini engeller. Karaciğere yarar sağlar. Vücuttaki toksinleri atar. Lifli olan yiyecekler vücutta ödem birikmesine, şişliğe ve kabızlığa engel olarak zayıflamaya yardım eder. Yemek yeme isteğini bastırır, iştah kapatır.

ENGİNAR SİRKESİ NASIL KULLANILIR?

Bir bardak suyun içine bir yemek kaşığı enginar sirkesi eklenerek aç karnına içilebilir. Tatlandırmak için 2 damla limon sıkabilir ve 1 tatlı kaşığı bal ilave edebilirsiniz.

Mide rahatsızlığı olanlar tok karnına içmelidir.
Salatalara ekleyerek kullanılabilir.

Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5