350 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

  • Öğütülmüş Kaya Tuzu 500 Gr
  • Öğütülmüş Kaya Tuzu 500 Gr
  • Öğütülmüş Kaya Tuzu 500 Gr
DÜKKAN KURYESİ

Öğütülmüş Kaya Tuzu 500 Gr

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792200282
44.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

İnsan için gerekli mineralleri içinde barındıran rafine edilmemiş, katkı ve koruyucu madde içermeyen, 84 mineralli doğal öğütülmüş kaya tuzu.

Hatırlatma: İyot ilave edilmemiştir. Doğal olarak iyot içermektedir. Sadece değirmende öğütülerek elde edilen kaya tuzlarımız, öğütme esnasında hiçbir mineral kaybına ve yapısal bozukluğa uğramamaktadır. %100 doğal olmakla birlikte rafine edilmemiştir.

Net Miktar: 550 GR

Menşei: Türkiye

Kaya Tuzu

Kaya tuzu, halitenin ortak adıdır. Bu bir mineralden ziyade bir kayadır ve birçok özelliği paylaşmalarına rağmen onu yemek masanızda bulabileceğiniz tuzdan farklı kılan da budur. Sodyum klorürden oluşan bir mineraldir. Kimyasal formülü NaCl'dir ve bu aynı zamanda genel tuz ve sofra tuzu gibi diğer tuz çeşitlerini de içerir. Kaya tuzu, Halite için kullanılan endüstriyel isim olma eğilimindedir. İzometrik kristaller olarak oluşur ve tipik olarak renksiz veya beyazdır, ancak içerdiği minerallerin miktarına ve türüne bağlı olarak başka renkler de olabilir. Tuz, tortul evaporit mineral yataklarında oluşur.

Ürün Önerisi: Öğütülmüş Kaya Şekeri

Bunun nedeni büyük göllerin ve denizlerin kurumasıdır. Bu tuz yatakları yüzlerce metre derinlikte olabilir, bazı hızlı buharlaşan göllerde bu tuzun kristalleri çok hızlı bir şekilde oluşur. İngiltere, 200 milyon yıldan fazla bir süre önce iç denizlerle kaplanmıştı ve bu da bugün mayınlı tuz katmanlarının oluşturulmasına yardımcı oldu. Bölgedeki çok yüksek sıcaklıklar suları çok yavaş buharlaştırdığında, toprak altında büyük tuz birikintileri bıraktılar. İngiltere'de su buharlaştıkça ve tuz kristalleri oluşmaya başladıkça kahverengimsi rengini doğu çöllerinden üflenen kumlardan aldılar. Bu durumla beraber, diğer jeolojik etkiler de tuzumuzun renginin bazı durumlarda açıktan pembeye ve koyu kahverengiye dönüşebileceği anlamına gelmektedir.

Tuzumu, sofra tuzunda görülen küçük kristallerin aksine çok büyük, tıknaz kristaller halinde oluşur. Sofra tuzu gibi, kaya tuzu da kimyasal olarak nasıl davrandığını etkileyebilecek çeşitli iz minerallere sahiptir. Bu tuzun birikintileri genellikle binlerce veya milyonlarca yıl önce buharlaşan iç denizlerin kalıntılarıdır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Kaya Tuzu İçeriği

Bu tuz, en az işlenmiş tuz şeklidir. Doğrudan bir tuz madeninden alınan tuzdur; doğrudan yeraltı maden yatağından alınarak sofralara gelir. Bu tuz, sadece yeraltında bulunduğu şeklinde kullanılır. Bunun için yapılan tek işlem, yola koymaya uygun boyutta kristaller elde etmek için onu ezip elememizdir. Bu nedenle, aynı zamanda en düşük maliyetli tuz şeklidir ve bu nedenle, buz çözme işleminde en yaygın olarak kullanılan tuzdur.

Tuzumuz herhangi bir kimyasal arıtma işlemine tabi tutulmadığı için, mineralde bulunan tüm doğal maddeleri tutacaktır. Bu maddeler tipik olarak, alçıtaşı olarak bildiğiniz, büyük ölçüde kalsiyum sülfat olan çözünmeyen maddenin % birkaç'ı olacaktır. Bu tuz saflığı tipik olarak, hangi madenden geldiğine bağlı olarak% 95 ile% 99 arasında sodyum klorür arasında değişir.

Öğütülmüş Kaya Tuzu

Öğütülmüş kaya tuzu ise, elde edilen tuzumuzun kristallerinin öğütülerek toz haline getirilmesidir. Bu şekilde sofrada kolay kullanıma uygun hale gelir ve yemeklerde rahatça kullanılabilir. Organik Gurmem öğütülmüş kaya tuzu tamamen doğal ve geleneksel yöntemlerle öğütülerek, hemen mutfağınızda kullanabileceğiniz hale getiriliyor.

İlgili Ürünler

Kaya Şekeri 800 GR
DÜKKAN KURYESİ
Öğütülmüş Kaya Şekeri 800 GR
%15
DÜKKAN KURYESİ
2 Adet Organik Elma Suyu Konsantresi 675 GR
%7
DÜKKAN KURYESİ
Organic Apple Juice Concentrate 675 G
%11
DÜKKAN KURYESİ
Kaya Tuzu Granül 500 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Himalaya Tuzu Granül 550 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Organic Concentrated Apple Juice 25 Kg
DÜKKAN KURYESİ

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Organic Apple Juice Concentrate 675 G
%11
DÜKKAN KURYESİ
Öğütülmüş Kaya Şekeri 800 GR
%15
DÜKKAN KURYESİ
2 Adet Organik Elma Suyu Konsantresi 675 GR
%7
DÜKKAN KURYESİ
Kaya Şekeri 800 GR
DÜKKAN KURYESİ
Kaya Tuzu Granül 500 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Himalaya Tuzu Granül 550 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Organic Concentrated Apple Juice 25 Kg
DÜKKAN KURYESİ
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5