Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Biscuit 300 G (6+ Months)
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Tarhana Soup 400 G
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Semolina 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Organic Bulgur For Meatball 800 Gr

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792200664
89.50 TL
77.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Yıllar boyunca muhafaza edilmiş atalık sarı buğday tohumlarından yetiştirilen sarı buğdayların temin edilmesi ile geleneksel yöntemler kullanılarak üretilmiş köftelik köy bulguru hiçbir yabancı içerik bulundurmamaktadır. Taş değirmenlerde el vasıtası ile öğütülen bu bulgur, temiz içeriği ile birlikte besin değerleri korunmuş, zehirsiz ve katkı maddesiz bir üründür.

 

İçindekiler: İnce Sarı Buğday Bulguru

Net Miktar: 800 Gr.

Menşei: Türkiye

Besin Değerleri / 100 g

Enerji (kcal): 347

Karbonhidrat (g): 75,8

Protein (g): 10,9

Yağ (g): 1,56

Lif (g): 10,3

Sodyum (mg): 17

Potasyum (mg): 410

 

Köftelik Bulgur

Buğdayın tüketim şekillerine bakıldığında en önemli seçeneklerden birisi elbette ki bulgurdur. Buğdayın temin edilmesi sonrasında temizlenmesi, kaynatılması ve ardından kurutularak tekrar öğütülmesi vasıtasıyla bulgur elde edilir. Bu noktada da bulgurun öğütülmesi aşamasında farklı boyutlar ile öğütme yapılırken, örneğin pilavlık bulgur ve köftelik bulgur birbirinden ayrılır. Geleneksel yöntemler ile bizzat tarladan alınarak üretilmesi sonucunda da köftelik köy bulguru elde edilir.

Bulgur endüstriyel yöntemler ile elde edildiğinde daha dayanıklı ve fazla sonuç elde edilmesi açısından birçok katkı maddesi ve kepeğin alınması sonucunda eksik yapılı bir ürün ortaya çıkmaktadır. Fakat köftelik köy bulguru bulgurun hiçbir şekilde besin değerleri eksilmeden tamamen organik olarak öğütülmesi sayesinde üretilmektedir. Bu sayede de mutfaklık bir ürün olarak elbette ki çiğ köfte gibi tarifler başta olmak üzere tüm ince bulgur gereken tariflerde kullanılabilir.

Köftelik bulgur, Anadolu'da birçok farklı şehirde geleneksel olarak hazırlanan yemeklerde en önemli malzemedir. Örnek olarak Şanlıurfa, Gaziantep, Mardin, Diyarbakır, Adıyaman, Hatay, Adana ve Mersin gibi birçok farklı şehirde ve Anadolu'nun değişen şehirlerinde el ile yoğurulan köftelerde bulgur mutlak olarak kullanılır. Bu gibi yemeklerin üretilmesinde de özellikle köftelik köy bulguru daha lezzetli, sağlıklı ve kolay bir şekilde üretim gerçekleştirilmesini sağlar.

Örnek olarak Şanlıurfa yöresine ait bir yumurtalı köfte hazırlama istediğinizde, bu köftenin yumurta katkısı öncesinde iyice yoğrulması gerekmektedir. Hafif su katkısıyla el yordamı sayesinde güçlü bir şekilde yoğurulan bu köftede, bulgur ne kadar ince olursa o kadar iyi bir sonuç elde edilir. Ayrıca organik ve yumuşak bir bulgur köfteyi daha lezzetli hale getirir. İşte bu noktada köftelik köy bulguru ile yoğrulan bu köftenin daha lezzetli, daha pratik ve daha keyifli bir hale gelmesi sağlanır. 

Ürün Önerisi: Basmati Pirinç

 

Bulgur Fiyatı

Birçok farklı tarif içerisinde yeri bulunan köftelik köy bulguru içeriğindeki karbonhidrat, protein, yağ, oranı, mineraller ve vitaminler gibi birçok farklı değer ile tüketimde insan vücuduna birçok farklı fayda sağlayabilir. Bu nedenle mutfaklarınızda her gün farklı tariflerde kullanabilmek için seçtiğiniz bulgurlarda da bu ürünü ön planda tutabilirsiniz.

Bulgur temin ederken fiyatının belirlenmesinde en önemli ölçü bulgurun iriliği ve bulgur için kullanılan buğdayın kalitesidir. Bu bağlamda da Organik Gurmem tarafından size sunulan köftelik köy bulguru ürününde standartlarına göre çok uygun bir fiyat ile sağlıklı, güvenilir ve lezzetli bir bulgur elde etme şansınız bulunmaktadır. Kuru ve serin bir ortamda kolaylıkla muhafaza ederek istediğiniz birçok farklı tarifte güvenle kullanabilirsiniz.

Bu tarz ürünlerimizi görmek için Tahıl ve Bakliyatlar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

 

 

 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İlgili Ürünler

Organic Durum Wheat Bulgur 800 Gr
Organic Einkorn Wheat Bulgur 800 Gr
Sahman Bulgur Wheat 750 G

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Organic Einkorn Wheat Bulgur 800 Gr
Organic Durum Wheat Bulgur 800 Gr
Sahman Bulgur Wheat 750 G
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5