Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Biscuit 300 G (6+ Months)
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Tarhana Soup 400 G
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Semolina 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Karnıyarık Otu Tohumu 60 GR

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792202361
65.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Doğal kurutma, ışınlama görmemiş, genetiği korunmuş yerli karnıyarık otu tohumu.

Latince ismi Psyllium olan karnıyarık otu sarı ve siyah olmak üzere iki farklı renkte yetişmektedir. Atalık tohumdan ilaçsız, geleneksel tarım ile elde ettiğimiz tohum, dünyada farklı bölgelerde yetiştiği için renkleri değişkenlik gösterebilir.

Net: 60 Gr.

Menşei: Türkiye

Bilgilendirme: Doğal kurutma yöntemiyle kurutuldu. Işınlama yoktur.

Karnıyarık Otu Tohumu Nedir?

Karnıyarık otu tohumu ülkemizde yaygın olarak bilinen karnıyarık otunun kabuklarından üretilmektedir. Antik çağlardan beri kullanılan karnıyarık otu, ülkemizde yol kenarlarında, çimenliklerde, bahçelerde bulunabilir. Karnıyarık otunun tohumu içerisinde bol miktarda lif içerir, içerisinde bulundurduğu lifler sayesinde suda çözünen bir yapıya sahiptir. Bu tohumu tükettikten sonra midenizden geçip su ile reaksiyona girdiğinde bağırsaklarınızda jelimsi bir kıvama dönüşmektedir. Lif tüketiminin birçok besine göre az kaldığı günümüzde, yüksek lif içeren bu tohumlar ile bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Evinizde yapacağınız birçok tarifinizde de kullanabileceğiniz karnıyarık otu tohumu, özellikle glutensiz yemeklerinize farklı bir lezzet katarak, iyi sonuçlar çıkarmanızı sağlayacaktır.

Karnıyarık Otunun Tohumu Nasıl Kullanılır?

Her kullanımda 1 tatlı kaşığı karnıyarık otu tohumunu bir bardak su ile yemekten önce veya sonra tüketebilirsiniz. Ya da yemeklerinizin veya salatalarınızın içerisine katarak değerlendirebilirsiniz.

Öneriler

İyi yönlerinin yanı sıra kötü yönleri de bulunmakta olan karnıyarık otu tohumu bağırsaklarda önüne gelen her şeyi sindirmek üzere çalışır. Böyle bir durum vitamin, mineral eksikliğinde kişi için faydalı bir şey olsa da aşırı tüketimde kişiye zarar verebilir. Yemek yerken zor doyan biriyseniz yemekten önce tüketmeniz, yemekten sonra fazla vakit geçmeden acıkıyorsanız karnıyarık otu tohumunu yemekten sonra tüketmelisiniz. Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız ilaçtan sonra veya önce birkaç saat beklemeniz önerilir çünkü bağırsaktaki emilim özelliğiyle vitaminlerin emilimi azalacaktır.

Ürün Önerisi: Ketencik Tohumu

Yeryüzü otlarımıza göz gezdirmek isterseniz Şifalı Otlar kategorimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Karnıyarık Otu Tohumunun Faydaları Nedir?

Karnıyarık otu tohumu bağırsak hareketlerini uyaran bir sinir yapısına sahip olduğundan dışkı yumuşatıcı bir özelliğe sahiptir. Bağırsaklardaki emilimi düzenleyerek öğünlerle birlikte tüketilmişse emilmesi zararlı olan besinlerin emilimini engeller. Yapılan çoğu araştırmanın sonucunda kolesterol hastalarının toplam kolesterolünün azaldığı tespit edilmiştir. Bir diğer özelliği ise bağırsakları korumasıdır, bağırsaklar doğrudan tüm bedenimize etki etmektedir. Çünkü vücut için lazım olan birçok etken bağırsaklarda emilir. Bu tohum tüketildiğinde yoğun miktarda insan vücudunun sindiremediği lifler olduğundan bağırsaktaki yararlı bakteriler beslenir ve çoğalır. Liflerin aşırı bir şekilde tüketilmesi kişide şişkinlik ve rahatsız hissetmesine sebep olur.

Karnıyarık otu tohumu farkını burada ortaya koyuyor bakteriler bu lifleri çabuk bir şekilde parçalayamadığından herhangi bir rahatsızlık durumu gözlenmiyor. İshal ve kabızlığı önlüyor, bu durumlar kişinin yaşam kalitesini aşırı bozduğundan böyle bir durumda çözümü bu tohumundan bulabilirsiniz. Kabız kişilerde özellikle bağırsakta mayalanması sonucu dışkıyı yumuşattığından kabızlık sorununu çözecektir. İshal için tohumun kabuğu fazla miktarda sıvıyı çekerek dışkının kıvamını katılaştırır.

 

İlgili Ürünler

Lemon Balm Tea 10 Gr
Ginger Juniper Berry Paste 240 G
Cypress Pine Cone Paste 240 G
Kids Vitamin Paste 240 G
Nutmeg 120G
Eucalyptus Leaves 30 G
Horsetail Grass 20 Gr
Heather Leaves 70 Gr
Bay Leaves 50 Gr
Purslane Seeds 50 Gr

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Kids Vitamin Paste 240 G
2'li Kids Vitamin Macunu 240 GR
Cypress Pine Cone Paste 240 G
Kids Vitamin Macunu Ve Çam Kozalağı Şurubu
Udi Hindi Tozu 20 GR
Solid Boswellia Serrata Gum 60 G
Çam Kozalağı Şurubu Ve Udi Hindi Yağı
Ginger Juniper Berry Paste 240 G
Udi Hindi Yağı-Kids Vitamin Macunu-Udi Hindi Tozu 3'lü Seti
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5