Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Biscuit 300 G (6+ Months)
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Tarhana Soup 400 G
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Semolina 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Lavandula Stoechas Oil 20 Ml

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792203573
211.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Geleneksel doğal tarım yöntemleri sonucunda organik olarak toplanan karabaş otu çiçeklerinden yararlanılarak hiçbir katkı maddesi ve koruyucu kullanılmadan doğal distilasyon yöntemi sayesinde karabaş otu yağı elde edilmektedir.

İçindekiler: Karabaş Otu Yağı

Net Miktar: 20 Ml.

Menşei: Türkiye

 

Karabaş Otu

Baklagiller familyasında bulunan ve ülkemizde Akdeniz Bölgesi'nde yetiştiriciliği sağlanan karabaş otu, çok yıllık bir bitki olarak özellikle doğal bir tercih olması sayesinde uzun yıllardır kullanılmaktadır. Geleneksel tıp açısından yüzyıllardır kullanılan bir yapıya sahip olurken, Osmanlı İmparatorluğu zamanında kolera mücadelesinde dahi tercih edilmiştir. Günümüzde de çok daha rahat bir şekilde kullanılabilmesi için kurutulmuş çiçekleri dışında karabaş otu yağı gibi bir tercih de yer almaktadır.

Karabaş otu, yüksek şifa kaynağı sunmuş olduğu bilinen bir ot olarak ilkbahar mevsiminde açan çiçeklere sahiptir. Mor veya pembe renklerde çiçeklere sahip olan bu bitki, 1 metreye kadar uzayabilen yapısıyla genellikle Arap kültüründe tıp açısından kullanılan bir bitkidir. Anti bakteriyel özelliğe de sahip olan bu bitkinin birçok farklı hastalıkta faydası olduğu düşünülmektedir. Bu açıdan özellikle bitki çayı olarak da çok sık tüketilmektedir.

Ürün Önerisi: Organik Hindistan Cevizi Yağı

 

Karabaş Otu Yağı

 

Karabaş Otu Yağı

Bitkinin çiçeklenmesi sonrasında toplanması ile elde edilen yağın, birçok farklı noktada önemli faydaları olduğu bilinmektedir. Örnek olarak tropikal bir etkiye sahip olduğu için vücutta direkt olarak kullanılabilen bu yağ, gıdalar içerisinde veya bitki çayları içerisinde de kullanılabilir. Bazı kullanıcılar kurutulmuş karabaş otu kullanımı yerine özel distilasyon sayesinde elde edilmiş karabaş otu yağı kullanmayı da tercih etmektedir.

Tüketim açısından ılık su içerisine damlatılması sonrasında içilebilecek kadar rahat ve özel bir lezzeti bulunan karabaş otu yağı özellikle banyo yaparken cilde direkt olarak sürülebilir, cilt üzerinde masaj yapılabilir, saçlara sürülebilir veya bebeklerde cilt üzerinde kullanarak rahatlatıcı bir etki elde edilebilir. Fakat bu tarz kullanımların tümünden önce özellikle doktor tavsiyesi alınması ve karşılaşılabilecek bir sıkıntının önüne geçilmesi faydalı olacaktır.

Tüm bitki çaylarında ve bitki yağlarında olduğu gibi karabaş otu yağının kullanımında da miktarın net bir şekilde belirlenmesi mümkün olmamakla birlikte ölçülü kullanmak her zaman doğrudur. Bu kapsamda belirli bir süre kullandığınızda fayda sağladığını düşündüğünüz sürece bu bitki yağını kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu kapsamda isterseniz kahvaltı saatlerinde isterseniz yemek sırasında gıdalar ile birlikte de daha kolay ve hızlı bir şekilde tüketimi gerçekleştirilebilir.

 

Karabaş Otu Yağı Fiyatı

Doğal ve organik bir şekilde toplanmış karabaş otu çiçeklerinden elde edilen bu bitki yağı, birçok klasik bitki yağı ile birlikte benzer şekilde sizlere uygun fiyatlı olarak sunulmaktadır. Geleneksel distilasyon yöntemi ile üretimi gerçekleştirilen yağ çok düşük bir miktarda cam şişe içerisinde size sunulurken, bu küçük cam şişe çok uzun bir süre kullanım için avantaj sağlayacaktır. Bu bağlamda her gün ortalama birkaç damlanın herhangi bir içecek veya gıdaya eklenerek kullanılması dahi yeterli olmaktadır.

Uçucu Yağlar kategorisinde yer alan farklı ürünlerimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

 

 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İlgili Ürünler

Myrtle Leaf Oil 20 Ml
Organic Black Seed Oil 100 Ml
Frankincense Oil 10 Ml
Argan Yağı 10 Ml
Lavanta Yağı 10 Ml
Cedarwood Oil 20 Ml
Udi Hindi Yağı Propolisli 50 ML
Primrose Oil 20 Ml
Patchouli Oil 10 Ml
Nioli Yağı (Niaouli Yağı) 10 Ml

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Hemidesmus Oil 50 Ml
Organic Black Seed Oil 100 Ml
Frankincense Oil 10 Ml
Nioli Yağı (Niaouli Yağı) 10 Ml
St. John'S Wort Oil 250 Ml
Udi Hindi Yağı Propolisli 50 ML
Organic Coconut Oil 150 G
Lavanta Yağı 10 Ml
Udi Hindi Yağı Fitoterapatik 50 ML
Okaliptus Yağı 10 ML
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5