Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Biscuit 300 G (6+ Months)
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Tarhana Soup 400 G
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Semolina 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

İnek Kefir 1 Lt

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792201531
71.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Geleneksel üretim yöntemlerinin kullanıldığı inek kefir doğal inek sütünden probiyotik özellikli şekilde üretilirken, içeriğinde hiçbir koruyucu madde veya katkı maddesi bulundurmamaktadır.

 

Kefir

Balkan kökenli bir süt ürünü olması ile birlikte çok eski zamanlarda Anadolu'ya gelerek, Müslüman Türk toplumu arasında da yaygın bir tüketim kültürü kazanan kefir, günümüzde Avrupa ve Amerika ülkelerinde dahi çok önem verilen bir gıdadır. Sütün kefir mayası sayesinde fermente edilmesi ile elde edilen bu içecek, yoğurt gibi kıvamlı, biraz ekşi, fakat çok faydalı bir özelliğe sahiptir. Üretimde birçok farklı süt çeşidi tercih edilebileceği gibi inek kefir üretiminde de inek sütü kullanımı tercih edilmiştir.

İnek kefir maya ve inek sütünün bileşimi sayesinde fermantasyon yöntemi ile elde edilirken, maya olarak kullanılan kefir taneleri küçük topaklar halinde genellikle fındık büyüklüğündedir. Ancak bu küçük taneler içerisinde yüksek oranda su bulundururken, süt asidi, laktoz, kazein, birçok değişen mineral, albümin ve önemli oranda yağ da bulundurmaktadır. Bu nedenle vücutta birçok farklı organın ve dokunun yararlanabileceği içeriği ile her gün tüketilmesi gereken bir gıda olarak kefir tercih edilebilir.

Bir insanın hayatı boyunca birçok farklı vitamin ve mineral ihtiyacı bulunduğu düşünülürse, özellikle Kalsiyum gibi bir kaynağın güçlü şekilde elde edilmesi için inek kefir günlük tüketimdeki en faydalı içeceklerden biri olacaktır. Öncelikli olarak çocukluk çağında tüketim alışkanlığı elde edilmesi gereken bu içecek, büyüme ve gelişme sonrasında yetişkinlikte de her gün tüketildiği gibi yaşlılık döneminde de güçlü bir vücut için tercih edilebilir.

Ürün Önerisi: Çilekli Kefir

 

İnek Kefir

 

İnek Kefir

İnek sütünün mayalanması sayesinde elde edilen inek kefir doğal fermantasyon yönteminden geçtikten sonra tıpkı yoğurt üretimi gibi benzer bir yapıyla sahip olduğu kıvam ve tat ortaya çıktığında tüketime hazır hale gelir. İçeriğinde ek olarak aroma, tuz veya şeker bulunmayan inek kefir rahatlıkla sade bir şekilde içilerek, önemli faydaları düzenli şekilde elde edilebilir. Ancak bazı kişiler için kefirin tadı damağa çok uygun gelmediğinden dolayı tüketimi renklendirmek açısından birçok farklı meyve, sebze ve doğal aramalar ile tadı değiştirilerek de tüketim sağlanabilir.

İnek kefir tüketiminde günümüzde probiyotik bakterilerin vücuda alınabilmesi açısından genellikle muz, çilek, vişne, kiraz, portakal, limon suyu veya doğal kakao gibi malzemeler kefir içerisine katılarak daha renkli ve keyifli tüketimler elde edilmektedir. Özellikle çocukların kefir tüketimini alışkanlık haline getirmesi için inek kefir tüketimi öncesinde bu tip malzemeler kullanıldığında, sunulan ürün çocuklar için daha renkli ve özel bir görüntüye sahip olacaktır.

 

Laktozsuz Kefir

Bilindiği üzere genetiği ile oynanmamış yani hiçbir işlem görmemiş bir süt içerisinde elbette ki süt şekeri olarak adlandırılan laktoz bulunduracaktır. Fakat laktoz bazen çocuklarda ve yetişkinlerde alerji oluşturduğu için bazen de hazımsızlık gibi sorunlara neden olduğu düşünüldüğü için laktozsuz süt ürünleri talep edilmektedir. Bu durumda da inek kefir ürünleri laktoz alerjisi bulunan veya laktoz tüketmekten kaçınan kişiler için önerilmese de bu kişiler laktozu alınmış süt sayesinde doğal kefir mayası ile üretilmiş kefir tüketmeyi tercih edebilir.

Süt içerisinde doğal bir şekilde bulunan laktoz, karbonhidrat değeri açısından da vücuda faydalı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle eğer herhangi bir alerji durumu veya ters bir sonuç ile karşılaşılmıyorsa, inek kefir içeriğindeki doğal laktoz ile birlikte sağlıklı olarak tüketilebilir. Çünkü günlük tüketimin sağlanması ile birlikte kefir içerisinde yer alan 75'den fazla probiyotik bakteri, birçok farklı fayda sağlayacak şekilde vücuda güç veren bir yapı katmaktadır.

 

Kefir Fiyat

Kefir üretiminde maya standart bir yapıya sahip olsa da üretimi ve üretim kalitesini değiştiren en önemli faktör tercih edilen süttür. Çünkü size sunulan bu ürün, inek kefir ürün çeşidi olsa da kefir keçi sütü, koyun sütü veya manda sütü gibi birçok farklı ürün sayesinde de üretilebilir. Bu nedenle tercih edilebilecek her kefir ürününde bu malzemelere bağlı olarak hem lezzet hem yağlılık oranı hem de besin içerikleri değişiklik gösterebilir.

Organik Gurmem sayesinde elde edebileceğiniz inek kefir ürün çeşitleri içerisinde en fazla yer alan çeşittir. Bu açıdan da diğer süt çeşitleri ile yapılan kefir ürünlerine göre daha uygun fiyatlı bir yapıyla ve aynı zamanda size sunduğumuz uygun rakamlar sayesinde istediğiniz her gün taze bir şekilde temin edilebilir.

Probiyotik yapısıyla oldukça tercih edilen ürünlerin başında gelen Kefir ve Kombucha kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İnek Kefir

“Kefir” kelimesini duyduğumuz anda dahi güçlü bir besin kaynağı olduğunu algılıyoruz. Bir de içerdiği vitamin ve mineralleri bilseniz, kefiri sofranızdan eksik etmezsiniz. İster sade tüketin ister mevsim meyveleriyle tatlandırın; inek kefir içmeyi alışkanlık haline getirin.

Doğal İnek Kefir

Yediğimiz ürünün ilacımı, ilacımızın da yediğimiz üründen olduğunu bilerek çıktığımız bu yolda tüm ürünlerimizi besin değerleri yüksek canlılardan elde ediyoruz ve el değmeden paketleyip sofralarınıza getiriyoruz. Geleneksel yöntemlerle elde ettiğimiz ürünlerimizi hiçbir katkı maddesi sunmadan doğadan elde ettiğimiz en şifalı haliyle tüm insanlara ulaştırıyoruz.

Doğal inek kefir, yüksek oranda besleyici ve doğal bir içecektir. İçerisinde probiyotik ve antiseptik birçok besin maddesini barındıran inek kefiri, sindirimi kolaylaştırır ve beslenme düzenini dengeler. Sağlıklı ve doğal yaşam standartlarında ineklerden elde edilen inek kefiri, şifalı ve doğal bir beslenme imkânı sunar.

 

Sağlığa Faydaları

Geleneksel yöntemlerle doğal tane kefir mayasından üretilen inek kefir, önemli bir probiyotiktir. İçerisinde yüksek oranda B1İ B12, K2 vitamini, magnezyum, biotin, kalsiyum, amino asit, folik asit, enzim ve amino asitler içeren inek kefir, doğal bir şifa kaynağıdır.

Sindirimi Dengeler

Doğal inek kefir, önemli bir probitoyik maddesidir ve bakteri florasını dengeleyerek; gaz, şişkinlik, bağırsak şişkinliği gibi problemlerin büyük ölçüde önüne geçerek sindirimi dengeler. Düzenli ve doğru miktarda kefir tüketimi sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlayarak olası sindirim problemlerinin önüne geçer.

Bağışıklık İçin Bir Numara!

İçerisinde bulunan probiyotik maddeler ile vücudun savunma mekanizmasının gelişmesine büyük ölçüde katkı sağlar. Bağırsak içerisinde bulunan yararlı bakteri florasını geliştirerek bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun olası hastalıklara karşı korunmasını sağlar.

Bu ürünlere bakmadan geçme: Bağışıklık sistemini güçlendiren besinler

Kas ve Kemik Sağlığı İçin Gerekli

Kalsiyum açısından oldukça zengin bir besin kaynağıdır ve kas-kemik oluşumunda oldukça etkin rol oynar. Yaşam boyunca sağlıklı bir bireyin vücudunun en fazla ihtiyaç duyduğu mineral kalsiyumdur. İnek kefirinden karşılanan kalsiyum; kas ve kemik sistemlerinin gelişmesini sağlayarak, ilerleyen yaşlarda oluşabilecek kemik erimesi ve kas zedelenmesi gibi problemlerin büyük ölçüde önüne geçer.

Bilinci Güçlendirir

Düzenli organik inek kefir tüketiminin; bilişsel fonksiyonların ve zekâ gelişiminin desteklenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda bünyede kronik halsizlik ve yorgunluk gibi durumların giderilmesinde ve zinde bir vücut yapısında etkin bir rol oynar.

Karaciğer ve Böbrek Rahatsızlıklarında Etkili!

Önemli bir karaciğer ve böbrek dostudur. Böbrek ve karaciğerde oluşabilecek rahatsızlıkların önüne geçmeye yardımcı olur ve ilaç kullananların bünyesinde ilacın yan etkilerinin yaşanmasının önüne geçer. Aynı zamanda böbrek ve safra kesesinin taş dökme süreçlerinde doğal bir şifa yöntemi sağlar.

Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5