Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Biscuit 300 G (6+ Months)
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Tarhana Soup 400 G
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Semolina 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Tomato Powder 60 Gr

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792202477
41.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Yerli tohumlar sayesinde geleneksel zirai yöntemler ile yetiştirilmesi sonrasında güneş ışığında doğal olarak kurutulan domates meyvesinden elde edilmiştir. Cam şişe içerisinde paketlenen domates tozu ev usulü değirmende öğütülmüş ve ışınlama işlemi görmeden hiçbir katkı maddesi dahil edilmeden hazır hale getirilmiştir.

İçindekiler: Domates Tozu

Net Miktar: 60 Gr.

Menşei: Türkiye

 

Domates Tozu

Günlük beslenme sırasında sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar her öğünde en fazla tüketilen sebzelerden biri olan domates; vitamin, mineral ve doğal içerikler bakımından çok zengin bir sebzedir. Günlük tüketimde özellikle organik şekilde elde edilmiş taze domates daha fazla tercih edilse de yazlık doğal domatesin dört mevsim kullanılabilmesi ve bir baharat gibi tercih edilmesi açısından da domates tozu kullanılabilir.

Taze domatesin güneş ışığında kurutulması sayesinde domates içerisindeki asit nedeniyle ekşi bir tat elde edilirken, bu ekşi tat birçok farklı yemeğe özel bir lezzet katabilir. Bu nedenle domates tozu özellikle salatalar, çorbalar, sebze yemekleri, pastalar veya hamur işleri gibi her noktada sadece lezzet amaçlı dahi kullanılabilir. Bunun yanında sağladığı fayda, organik olması nedeniyle tereddütsüz kullanım ve vücuda sağlayacağı katkı gibi birçok farklı artısı da yer almaktadır.

Geleneksel tarım sayesinde hiçbir katkı maddesi ve hormon kullanılmadan üretimi gerçekleştirilmiş domatesler bu şekilde öğütüldüğünde yine içerisinde hiçbir katkı maddesi katılmadan paketlenmektedir. Çok uzun bir dönem boyunca muhafaza edilebilecek bir yapıya sahip olan domates tozu bu karakteristik özellikleriyle her yemek içerisinde kullanılabilir. Örneğin, sabah kahvaltılarında kış mevsiminde domates lezzetinden mahrum kalmak istemiyorsanız, kahvaltılık hazırladığınız peynir ve zeytin üzerine bu tozdan biraz gezdirebilirsiniz.

Ürün Önerisi: Brokoli Tozu

 

Domates Tozu

 

Domates Tozu Kullanımı

Her yemekte domatesin özel ve faydalı lezzetini almak isteyen kişiler tarafından domates tozu birçok farklı tarifte kullanılmaktadır. Örneğin, pişirilmiş sıcak bir yumurtanın üzerine serpilen bu toz bir makarna yapılırken veya bir mercimek çorbası hazırlanırken de kullanılabilir. Hafif bir tuz miktarı, biraz zeytinyağı ve farklı baharatlar ile karıştırıldıktan sonra herhangi bir yemek üzerinde kullanılacak soslar içerisinde de domates tozu yer alabilir. Bu gibi birçok kullanım çeşidi ile birlikte günümüzde birçok mutfakta da yer almayı başarmaktadır.

Dört mevsim domates tüketimini devam ettirmek için mevsimi dışında sera yöntemleri ile veya katkı maddeleri ile üretimi gerçekleştirilen domatesler yerine sağlıklı ve lezzetli bir şekilde domates tozunun kullanımı tercih edilebilir. Domatesin o ekşi hafif tatlı ve kendine has özel lezzetini damağınıza ulaştıracak bu ürün, Organik Gurmem tarafından size çok küçük bir miktarda sunulurken dahi uzun bir dönem yeterli kullanım imkanı elde edilmektedir. 

Orijinal ambalajında kolaylıkla muhafaza edebileceğiniz bu ürün, her zaman lezzetini kaybetmeden, mineral yapısında herhangi bir bozulma yaşanmadan ve küflenme gibi sıkıntılar ortaya çıkarmadan düzenli şeklinde kullanılabilir. Aslında ürünü kullanmaya başladıktan bir süre sonrasında domates tozu kullanımı alışkanlık haline geleceği için sürekli bir şekilde temin etmek isteyeceğiniz bir ürün olacaktır.

Yemeklerinizde ve salatalarınızda kullanabileceğiniz doğal sebzelerin tozlarını Sebze ve Meyve Tozları kategorimizden görebilirsiniz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5