Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Biscuit 300 G (6+ Months)
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Tarhana Soup 400 G
DÜKKAN KURYESİ
Organic Baby Semolina 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Raw Pumpkin Seeds 170 G

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792202316
134.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Atalık tohumlardan geleneksel tarım yöntemlerinin kullanılması ile yetiştiriciliği yapılan bal kabaklarından temin edilen çekirdeklerin yine geleneksel yöntemler ile kabuğundan arındırılması sonrasında elde edilen kabak çekirdeği içi hiçbir ısıl işlem ve kavurma gibi işlemden geçirilmeden paketlenmektedir. Ürün paketleme öncesinde katkı maddeleri ve koruyucu maddelerden uzak temiz bir içerik ile hazır hale getirilirken, günlük tüketim için sunulmaktadır.

İçindekiler: Çiğ Kabak Çekirdeği

Net Miktar: 170 Gr.

Menşei: Türkiye

 

Kabak Çekirdeği

Ülkemizde sebze tarımı içerisinde bal kabağı yetiştiriciliği yapılırken, bazı bölgelerde de su kabağı olarak adlandırılan tatlı ve yemek için kullanıma uygun kabaklar üretilmektedir. Bu kabaklar yeterli olgunluğa eriştikten sonra dalından koparıldığında da iç kısmında tohumluk olarak olgunlaşmış çekirdekler bulunur. Bu çekirdekler geleneksel kuruyemiş çeşidi içerisinde kabak çekirdeği olarak bilinirken, kabuklarından uzaklaştırıldığında da kabak çekirdeği içi olarak direkt bir şekilde tüketilebilir.

Kabak meyvesinin çekirdekleri hem tohum hem de kuruyemiş olarak birçok farklı fayda oluşturmaktadır. Özellikle kuruyemiş olarak tüketiminde düşük kalori içeri, yüksek kaliteli yağ içeriği ve protein içeriği ile birçok farklı vitamin ve minerali de bünyesinde barındırmaktadır. Bu nedenle ülkemizde farklı bölgelerden elde edilmiş kabak meyveleri ile kabak çekirdeği içi çıkarılarak kullanıma sunulmaktadır.

Türkiye geneline bakıldığında yerli tohumlardan elde edilen kabak çekirdeği içi Nevşehir başta olmak üzere birçok farklı bölgede geleneksel tarım ile üretilmektedir. Gündüz veya gece fark etmeden istediğiniz her an bir avuç tüketilmesi sayesinde dahi doyurucu bir özelliğe sahip olan bu kuruyemiş, aynı zamanda lezzetli yapısıyla damak tadınıza hitap edecek bir tercih oluşturmaktadır.

Kolesterol içeriğine sahip olmadığı için güvenilir bir şekilde tüketme imkanı sağlayan kabak çekirdeği içi bunun yanında zengin mineral içeriği sayesinde de çocuk veya yetişkin herkese önerilecek bir yapıya sahiptir. Doğal hali ile kabukları ayıklanmış bu çekirdek içi, temizlenmiş yapısı ile pratik ve hızlı bir şekilde tüketme imkanı sağlar. Bu noktada özellikle istediğiniz tüm meşrubatlar, çay, kahve veya süt gibi birçok farklı içecek ile birlikte de tüketilebilir.

Lezzetli, sağlıklı, pratik ve çok keyifli bir kuruyemiş olması ile birlikte kabak çekirdeği özellikle omega-3 ve omega-6 yağ asitlerini bulundurmaktadır. Bunun yanında A, E ve K vitaminleri zenginliği açısından da çocuklarınız için tüketmeyi tercih edebileceğiniz bu çekirdek içi, her gün iş yerinizde de öğlen atıştırmalarında veya öğleden sonra açlığınızı bastırmak için yaptığınız atıştırmalarda da tercih edilebilir.

Ürün Önerisi: Çam Fıstığı

 

Kabak Çekirdeği İçi

 

Kabak Çekirdeği İçi

Organik Gurmem tarafından size paketlenmiş şekilde sunulan bu kabak çekirdeği iri kabak çekirdeklerinin tanelenmesi sayesinde elde edilirken, bu ürün hem kullanım hem stok açısından büyük bir kolaylık sağlar. Kapalı bir ambalaj içerisinde muhafaza edildiğinde nem almadan uzun bir süre tüketmeye devam edebileceğiniz bu çekirdekler, kalitesi sayesinde de günlük tüketimde birçok kişide alışkanlık oluşturmaktadır. Herhangi bir noktada kolay ve hızlı bir şekilde kullanım açısından da kabak çekirdeği içi pastalar, evinizde hazırladığınız ekmekler, tatlılar veya hamur işleri içerisinde kullanılabilir.

Çeşitli kuruyemişlerimize göz atmak için Kuruyemişler kategorimizi gezebilirsiniz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Magnezyum, manganez, çinko gibi minerallerin yanı sıra K vitamini, E vitamini, B2 vitamini gibi vitamin türlerini de ihtiva eder.

Kabak Çekirdeğinin Faydaları

Birçok vitamin ve mineral madde içerir. Magnezyum, manganez, çinko gibi minerallerin yanı sıra K vitamini, E vitamini, B2 vitamini gibi vitamin türlerini de ihtiva eder.

İyi bir antioksidan kaynağıdır. Karotenoidler ve antioksidan maddeler bulundurur. Antioksidanlar iltihaplanmayı azaltır, hücreleri zararlı serbest radikallere karşı korur. Bunun sonucunda da vücudu hastalıklara karşı savunur.

Birçok kanser türüne karşı koruma sağlar. Yapılan bir çalışmaya göre, kabak çekirdeğinin içindeki lignanin maddesi göğüs kanserinin önlenmesinde etkili bir rol oynar. Ayrıca meme, mide, akciğer, prostat ve kolon kanseri gibi kanser türlerine karşı da koruma sağladığı belirtilmiştir.

Kemikleri korur. İçeriğindeki çinko sayesinde özellikle kemik erimesine karşı koruma sağlar. American Journal of Clinical Nutrition’da yayınlanan bir araştırmaya göre, yaklaşık 400 erkek üzerinde yapılan bir çalışmada vücuda az miktarda çinko alımının kalça ve omurgadaki osteoporoz riskini arttırdığı belirtilmiştir.

Prostat ve mesane sağlığını olumlu yönde etkiler. Prostat bezi büyümesi, idrara çıkma ile ilgili sorunlara karşı yarar sağladığı belirtildi. Sonuç olarak kabak çekirdeği, iyi huylu prostat büyümesi ve aşırı aktif mesane semptomlarını azaltabilir.

Doğal bir magnezyum kaynağıdır. Magnezyum vücuttaki bazı rahatsızlıkların önlenmesi yada hastalıklara yakalanmamak için önemlidir. Magnezyum, kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır, tansiyonu dengede tutar, kan şekeri seviyelerini düzenler, sağlıklı kemik oluşumu ve kemiklerin korunması için önemli bir mineraldir.

Kalp sağlığını korur. Kabak çekirdeği, kalbin sağlıklı olarak kalmasını sağlayacak iyi bir antioksidan, çinko, magnezyum ve yağ asitleri kaynağıdır. Yapılan araştırmalara göre, kolesterolseviyelerini ve yüksek tansiyonu dengeler.

Kolesterol ve yüksek tansiyon kalp hastalıklarını tetikleyen önemli unsurlar arasındadır. Bu nedenle, kabak çekirdeğinin tüketilmesi kolesterolü dengeleyerek, kan basıncını düşürerek kalbi korur.

Mükemmel bir lif kaynağıdır. Bu nedenle diyet listelerinde de kullanılabilir. Lif içeriği yüksek yiyecekler tüketildiğinde, şeker hastalığı, kalp hastalığı, obezite gibi rahatsızlıklara yakalanma oranı düşer.

Sperm kalitesini arttırır. Düşük çinko düzeyi erkeklerde sperm kalitesini düşürür. Kabak çekirdeği iyi bir çinko kaynağıdır. Bu sebeple erkeklerdeki sperm kalitesinin artmasına yardımcı olur. Ayrıca antioksidan maddelerle birlikte tüketildiğinde testesteron seviyelerini de olumlu etkiler. Bunun sonucunda erkeklerde üreme işlevleri olumlu etkilenir.

Uykusuzluğa iyi gelir. Uyku sorununuz varsa yatmadan önce tüketebilirsiniz. İçeriğindeki doğal bir triptofan kaynağı olan aminoasitler sayesinde uykusuzluk için yarar sağlar.

Günde yaklaşık olarak 1 gram triptofan tüketmenin uykusuzluğa iyi geldiği düşünülmektedir. 1 gram triptofan tüketmek için yaklaşık olarak 200 gram kabak çekirdeği tüketilmelidir. Ayrıca içeriğindeki çinko sayesinde triptofan seratonin’e dönüştürülür.

Seratonin de uyku döngüsünü düzenleyen hormon olan melatonin’e dönüştürülür. Aynı zamanda içeriğindeki magnezyum sayesinde uyku kalitesi ve uyku süresi de arttırılabilir.

Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5