Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Bisküvisi 300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Tarhanası +6 Ay 400 GR
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek İrmiği 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Kuş Üzümü 130 GR

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792202170
49.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

A vitamini, B vitamini ve C vitamini tartarik asit, malik asit, pektin, tanen, flavonlar ve kalsiyum içeren, kimyasal ve koruyucu bulunmayan, ışınlama görmemiş, doğal kurutulmuş kuş üzümü.

Net Miktar: 130 GR

Menşei: Türkiye

Kuş Üzümü

Türk mutfağında oldukça yaygın bir şekilde kuş üzümü, küçük boyutlarda olduğu için bu ada sahiptir aslında. Siyah renk ile birlikte kimi zaman mor, yeşil veya kırmızı renklerde olan bu güzel gıdanın farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Ülkemizin bazı yörelerinde ise çoban üzümü olarak bilinmektedir. OrganikGurmem raflarında yerini alan kuş üzümümüz; kimyasal ve koruyucu içermemekle birlikte, ışınlama görmemiş ve doğal kurutulmuştur. Bununla birlikte A, B, C vitamini, tartarik asit, malik asit, pektin, tanen, flavonlar, ve kalsiyum açısından oldukça değerlidir.

Ürün Önerisi: Katkısız Üzüm Pekmezi

Diğer bir adıyla korint üzümü olarak bilinen tür, Akdeniz bölgesinde yerel bir tür olarak yetişen, küçük, çekirdeksiz bir üzüm türüdür. Meyvelerine baktığımız zaman taze haliyle 1 cm kadar büyüyebilen, siyaha yakın mor renk görünümünde olur. Türk ve Yunan mutfağında kurutulmuş haliyle yaygın olarak kullanılan bu üzüm; Avrupa, Güneybatı Asya, Fas, Güney Almanya, Kuzey İran'da oldukça yaygın bir şekilde yetişmektedir.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Kuş Üzümü Fiyat

OrganikGurmem raflarında yerini alan ve A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini ve C vitamini açısından değerli olan kuş üzümü fiyat açısından da gayet uygun bir üründür. Tatratik asit, malik asit, pektin, tanen, flavonlar ve kalsiyum içermektedir. Dilerseniz gelin biraz da faydalarını inceleyelim.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye yarayan bu üzüm türü, düzenli kullanıldığı zaman insanın sindirim sistemini kontrol ve koruma altına alır. Bununla birlikte kolesterol ve tansiyonun oldukça dengelenmesine yardımcı olan bu üzüm, çekirdekleri sayesinde insanın güçlü damar yapıların sahip olmasını sağlar.

kuş üzümü fiyat

Çekirdeksiz ve oldukça besleyici olan otsu üzüm olarak da bilinen bu üzüm türü, geçmiş dönemlerden bu yana yetişmekte olan en doğal besin türlerinden birisidir. Özellikle Yunanistan'ın güneyinde yer alan Zante adalarında yetişen bu muazzam üzüm, ardından Akdeniz'e ihraç edilmektedir. Ülkemizde de yetişen bu üzüm, güzel ülkemizin hemen hemen her bölgesinde yetişebiliyor. Özellikle Manisa, Mersin ve Isparta illerinde oldukça sık rastlanır. Bu üzümün kök kısımları saçak şeklinde olmakla birlikte, kışın genellikle yapraklarını döken bodur çalılıklar halinde olur. Dalları zayıf olan bu üzüm, kırılgan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle her yıl diplerinden yeni sürgünler vermektedir. Bu bitkinin meyveleri ise bu yeni sürgünler üzerinde bulunur. Haliyle yetiştiriciliği yapılırken, budama konusunda ekstra bir hassasiyet gösterilir.

Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5