250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Kuru Et 100 GR

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 2701180
49.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Doğal çiftlik ortamında sağlıklı ve güvenilir şekilde yetiştirilen danalardan elde edilen kırmızı et ile katkı maddesi, koruyucu ve pestisit gibi hiçbir eklenti bulunmadan üretilen kuru et. Bu et ürünü geleneksel üretim yöntemleri ile elde edilirken, temiz içeriği sayesinde sofralarda kullanılabilir.

 

Kuru Et

Balkan ve Boşnak kültüründen örnek bir et tüketim şekli olan kuru et ürünü, dana etinden üretilmek ile birlikte çok uzun zamanlardan bu yana geleneksel bir üretim yönteminden faydalanılmaktadır. Çünkü bu üretim yönteminde değişmeyen bir şekilde etin önce tuzlanması, sonra tütsülenmesi ve ardından kurtularak ambalajlı hale getirilmesi sağlanır. Ancak hem tütsüleme hem de kurutma işlemi uzun günler boyunca vakit aldığından dolayı bu etin hazırlanması gayet zahmet isteyen bir iştir.

Yoğun emek verilerek üretimi gerçekleştirilen kuru et bugün özellikle Boşnak kültüründe dana etinin farklı bölgelerinden üretilmektedir. Örnek olarak kimi zaman dana kaburgadan kemikli olarak kimi zaman dananın but kısmından yağsız olarak yapılan bu kurutmada bazen antrkot bölümü de kullanılabilmektedir. Organik Gurmem tarafından sizlere sunduğumuz ürün ise dananın yağsız but bölümünden alınmış olmakla birlikte isli ve tütsülenmiş yapısıyla hem görüntüde hem kokuda hem de lezzette karakteristik özelliklere sahiptir.

Kuru et ürünü, tütsülenmiş ve kurutulmuş yapısıyla aslında bir nevi fermente işleminden geçirildiği için herhangi bir şekilde tekrardan pişirilmeden veya ısıl işleme maruz bırakmak zorunda kalmadan direkt olarak tüketilebilir. Bu sayede çok özel bir lezzet elde edilirken, bu et ürünü ister kahvaltıda ister akşam yemeğinde ister özel sandviçler arasında keyifle tüketilebilir.

Ürün Önerisi: Kastamonu Pastırması

 

Kuru Et

 

Kurumuş Et

Bu etin kurutulması için genellikle odun ateşinde tütsüleme işlemi gerçekleştirilirken, bu uzun tütsüleme işlemi sonucunda et yavaş yavaş fermente olur ve pişmiş bir hale gelir. Bu yapısıyla içeriğinde kendine has doğal protein, yağ ve mineral içeriklerini de koruyan kuru et tüketilmesi için çok ince bir şekilde dilimlenir. Dilimli veya dilimsiz olarak vakumlu paket içerisinde size gönderilen bu et ürünü, direkt olarak bu füme hali ile özellikle bir yumurta tarifi hazırlarken ya da fırında hazırlayacağınız bir patates yemeği üzerinde çok rahat bir şekilde kullanılabilir.

Balkan kültüründe etin bu şekilde hazırlanmasındaki temel amaç, aslında tarihte uzun yolculuklar ve seferler boyunca etin istenilen her an tüketilebilecek şekilde hazır olmasını sağlamaktır. Bu bağlamda Türk kültüründe tıpkı pastırmanın hazırlanması gibi Balkanlarda da benzer şekilde kuru et üretimi yapılır. Bu et bir yemek içerisinde lezzetli bir şekilde kullanılabileceği gibi direkt olarak bir meze şeklinde de tüketilebilir. Çünkü hiçbir ısıl işlem uygulama zorunluluğu bulunmadan bir aperatif olarak da tüketimi mümkündür.

Kuru et tüketimi gerçekleştirirken, isteğinize bağlı olarak birçok farklı gıdayla birleşim gerçekleştirilebilir. Örneğin bahsedildiği şeklinde bir sandviç içerisinde özel soslar ve kaşar peyniri ile birleşim sağlanabilir. Özel ve farklı bir damak tadına sahip olan bu et ürünü, ince dilimler sayesinde tereddüt etmeden hem çocuklar hem yetişkinler tarafından tüketilebilir.

Doğal ortamlarında sağlıklı şekilde yetişen büyükbaş hayvanların ürünleri incelemek için Kırmızı Et Ürünleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Bu Kategorinin En Çok Satanları

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır