250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Kuru Domates 200 GR

  • OG natural
  • Ürün Kodu: 8682792203344
22.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet
Doğal,güneşte kurutma,hatay domates kurusu

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Geleneksel tarım yöntemleriyle şekilde yetişen, pestisitsiz domateslerden, doğal yöntemlerle kurutarak elde edilen; kuru domates.

Kuru Domates

Güneşte kurutulmuş domateslerin gerçek kökeni tam olarak bilinmemekle birlikte, Azteklerin MS 700 civarında tazeliğini korumak için domateslerini tuzlamaya ve güneşte kurutmaya başladıkları bilinmektedir. İtalyanlar daha sonra yaz güneşinde domateslerini seramik çatılarında kuruturlar. Olgun domatesleri kurutarak, bu yiyeceklerin tadını çıkarabilir ve taze ürün yetiştirmenin zor veya imkânsız olduğu kış aylarında değerli besinler sağlayabilir. Bu geleneksel işlemler tüm su içeriğini ortadan kaldırdığından, ortaya çıkan ürün, rengi daha derin, tadı daha zengin ve vitamin ve mineral bakımından daha konsantre olan domateslerdir; ve birçok Latin ve İtalyan yemeklerini uzun süre süslemiştir.

Kaliteyi iyileştirmek için domatesler güneşe bırakılmadan önce genellikle kükürt dioksit veya tuz ile ön işleme tabi tutulur; güneşte kurutma işleminin tamamlanması için tipik olarak güneşte 4-10 gün bekletmek gerekir. Kiraz cinsi domatesler taze ağırlıklarının % 88'ini kaybederken, daha büyük domatesler işlem sırasında % 93'e kadar kaybedebilir ve sonuç olarak bir kilogram güneşte kurutulmuş domates yapmak için 8 ila 14 kilogram taze domates gerekir.

Kurutulmuş Domates

Güneşte kurutulmuş domatesler, günler süren bir kurutma işlemiyle nemlerinin çoğunu giderir. Bu, cildin kalınlaşmasına neden olarak bakteri ve mikroorganizmaların meyveyi bozmasını önlemeye yardımcı olur. Kurutma aynı zamanda meyveyi peltemsi hale getiren doğal enzimleri de yavaşlatır. Güneşte kuruyan domatesler raf ömrünü uzatmanın yanı sıra lezzetlerini yoğunlaştırarak daha da lezzetli hale getirir. Lezzetli kurutulmuş domatesler, güneşte kurutmayı da içeren eski geleneğe göre işlenmiştir.

Ürün Önerisi: Kuru Kabak

Yemek pişirme sanatına yepyeni bir boyut sunan, tuzlu ve çok lezzetli, kurutulmuş domatesler son noktadır. Birçok güncel lezzetli tarifte yer alan dünya çapındaki yaratıcı şefler, Eski Dünya'nın canlı bir ürünü olan güneşte kurutulmuş domateslerin olağanüstü mutfak gücünü keşfediyor. Olgunluğun zirvesinde toplanan asmada olgunlaşmış domatesler, sıcak güneşte yedi ila on gün boyunca yavaşça kurutulur ve akşam esintileriyle soğutulur. Kısmi yeniden hidrasyon, bu yavaş güneşte kurutma işlemiyle meydana gelir ve tatlı, tam gövdeli kurutulmuş kırmızı domatesler üretir. Nem buharlaştıkça lezzet yoğunlaşır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Kuru Domates Fiyat

Organik Gurmem en organik mahsul edilmiş domatesleri geleneksel ve doğal yöntemlerle kurutma işlemini gerçekleştirerek, sofralarınızda kullanıma hazır bir hale getiriyor. Piyasadaki muadillerine kıyasla oldukça uygun fiyat avantajı sunan Organik Gurmem, online sipariş ve sorunsuz teslimat hizmetlerini de müşterilerine sunuyor.

İlgili Ürünler

Bu Kategorinin En Çok Satanları

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilç seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır