350 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

  • Koyun Yoğurdu 600 GR
DÜKKAN KURYESİ

Koyun Yoğurdu 600 GR

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792206307
39.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Katkısız, koruyucusuz olarak ev usulü %100 koyun sütünden ürettilen koyun yoğurtlarımızın mayaları da koyun mayasıdır. Sahip olduğu güçlü aromayla koyun yoğurdu, kimileri için vazgeçilmez. Peki, onu inek yoğurdundan ayıran özellikler neler?

Koyun Yoğurdu

Koyun Yoğurdu Besin Değeri olarak, inek yoğurduna büyük oranda benzerlik göstermekte. Bununla birlikte, koyun yoğurdunda kalsiyum ve yağ oranının daha yüksek olduğunu söylemek mümkün. Küçük yağ globülleri içeren koyun yoğurdunun sindirimi diğer yoğurt türlerine kıyasla daha kolaydır. Bu da onu, laktoz intoleransı olanlar için daha uygun bir seçenek haline getiriyor.

İyot Kaynağı

Koyun yoğurdu ideal bir iyot kaynağıdır. Vücutta üretilmeyen iyot maddesinin muhakkak dışarıdan temin edilmesi gerekir. Yeterli iyot, metabolizma fonksiyonlarını düzenler, besinlerin daha iyi ve kolay emilmesini mümkün kılar. Ayrıca tiroid bezinin işleyişine yardımcı olur.

Kalsiyum Deposu

Koyun yoğurdu, kalsiyum açısından son derece zengin. Kalsiyum ise vücut sağlığı için olmazsa olmaz besin öğelerinden biri. Kalsiyumun en bilinen faydası, kemik ve dişleri güçlendirmesi. Hamilelik ve çocukluk çağı, kalsiyumun vücut için önemini arttırıyor. Hamilelikte anne yeterince kalsiyum almazsa, bebeğin vücut gelişimi için gerekli olan kalsiyum, annenin kemik depolarından karşılanır. Bu da annede diş çürümesi, ileri yaşlarda kemik erimesi gibi sorunlara yol açar.

Bebeklik ve çocukluk çağında yetersiz kalsiyum alımı, kemik ve dişlerin sağlıklı şekilde gelişmesini önler.Vücutta yağ yüzdesinin yüksek olması, kalsiyum yüzdesinin düşük olmasıyla yakından ilişkilidir. Yani, yetersiz kalsiyum alımı, vücudun kilo almaya daha müsait olmasına yol açar.

Yüksek Yağ Oranı Dikkatli Olmayı Gerektiriyor

Koyun yoğurdunun, inek sütünden yapılmış yoğurda kıyasla daha fazla yağ içermesi, tüketimde dikkatli olmayı gerektiriyor. İleri yaştaki kimselerin koyun yoğurdu tüketimine sınırlandırma getirmesinde yarar var. Metabolizma hızı düşük yaşlı kişiler ve diyet programı uygulayanlar için inek yoğurdu daha ideal bir seçim olabilir.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5