350 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

  • Kinoa Unu 650 GR
DÜKKAN KURYESİ

Kinoa Unu 650 GR

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792200558
103.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Geleneksel tarım şartlarında ilaçsız olarak yetişen, lif ve doğal protein kaynağı kinoaları taş değirmenlerde öğüterek elde ettiğimiz tam protein içeren yerli glütensiz kinoa unu.

Net Miktar: 650 gr

Menşei: Türkiye

Besin Değerleri (100 g)

  • Enerji (kcal): 367
  • Karbonhidrat (g): 58
  • Protein (g): 14,5
  • Yağ (g): 5,81
  • Doymuş Yağ (g): 1
  • Potasyum (mg): 888
  • Demir (mg): 4,3

Hatırlatma: Tam protein tanımı, tüm amino asitlerin yeterli miktarlarda bulunduğu besin değerleri için kullanılan bir ifadedir.

Saklanma Koşulu: 18 C sıcaklığı aşmayan, ışık görmeyen ve kuru bir ortamda, cam kavanoz veya bez torba içinde, ağzı tamamen kapalı ve hava almayacak şekilde saklamaya özen gösteriniz. Bununla birlikte zaman zaman belirli aralıklarla havalandırmayı unutmayın.

Yerli Glutensiz Kinoa Unu

Taş değirmenlerde öğüterek elde ettiğimiz glütensiz kinoa unumuz; yetiştirilme sürecinde gübre ve ilaç dahil olmak üzere kesinlikle hiçbir kimyasal madde kullanılmadan yetiştirilir. Özellikle tarım ürünlerinde bulunan ve her zaman bahsettiğimiz pestisit içermemekle birlikte, doğal protein ve lif kaynağıdır. Glüten içermeyen kinoa, genetiği bozulmamış ve besin değerleri korunmuş yerli tohumlardan geleneksel tarım şartlarında ilaçsız olarak yetişir. Ardından taş değirmenlerde öğütülerek en doğal haliyle sizlere ulaşır.

Kinoa unu, pek çok tahıla göre oldukça zengin besin içeriklerine sahiptir. Bu nedenle kendisine biz süper gıda diyoruz. İyi bir lif kaynağı olmakla birlikte düşük glisemik indeksine sahiptir. Bununla birlikte yüksek oranda protein ve farklı esansiyel amino asitler içerir. Tüm amino asitlerin yeterli miktarda bulunduğu kinoa, tam protein içeriğine sahiptir. Bitkilerde dahi bulunmayan bir amino asit olan lizin açısından da oldukça zengindir. Diğer tüm tahıllara göre içeriğinde fazlasıyla demir, lif, magnezyum ve çinko sağlayan çok iyi bir antioksidan kaynağıdır. Aynı zamanda mineral açısından zengin ve tamamen glütensizdir. Glütensiz besin tercih eden ve çölyak rahatsızlığı olan kişiler için uygun bur besin kaynağıdır.

Ürün Önerisi: Yerli Kinoa (Genetiği Bozulmamış Atalık)

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Kinoa Unu Fiyat

OrganikGurmem'de bulunan besin değerleri korunmuş, genetiği bozulmamış yerli tohumların taş değirmenlerde öğütülmesi sonucu elde ettiğimiz kinoa unu fiyat olarak oldukça uygun bir besindir. Tamamen doğal ve sağlıklı olan kinoa unu fiyatı, 650 gr miktar için 34.50 TL olarak belirlenmiştir.

İlgili Ürünler

Mercimek Unu 850 GR
DÜKKAN KURYESİ
Hummus Chıps Dereotlu 85 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Hummus Chıps Chili & Lime 85 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Hummus Chıps Çeşnili 85 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Hummus Chıps Avokado 85 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Organik Karabuğday Tane 500 Gr
DÜKKAN KURYESİ

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Organik Karabuğday Tane 500 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Mercimek Unu 850 GR
DÜKKAN KURYESİ
Hummus Chıps Dereotlu 85 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Hummus Chıps Çeşnili 85 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Hummus Chıps Chili & Lime 85 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Hummus Chıps Avokado 85 Gr
DÜKKAN KURYESİ

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5