350 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

  • Kinoa Bulguru 700 gr
DÜKKAN KURYESİ

Kinoa Bulguru 700 gr

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792200541
117.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Tüm amino asitlerin yeterli miktarda bulunduğu besin kaynakları içeren, genetiği korunmuş yerli atalık tohumlardan katkısız bir şekilde elde ettiğimiz yerli glutensiz kinoa bulguru.

Net Miktar: 700 gr

Besin Değerleri (100 g)

  • Enerji (kcal): 120
  • Karbonhidrat (g): 21
  • Protein (g): 4
  • Yağ (g): 2
  • Lif (g): 3
  • Kalsiyum (mg): 17

Kullanım Alanları: Kinoa bulgurumuzu; pilav, çorba ve salatalarınıza ekleyerek yemeklerinizi zenginleştirebilirsiniz.

Yerli Glutensiz Kinoa Bulguru

Genetiği bozulmamış ve besin değerleri korunmamış, ilaçsız ve katkı maddesiz glütensiz kinoa bulgurumuz, tam protein içermektedir. Peki tam protein ne anlama geliyor? Tam protein, tüm amino asitlerin yeterli miktarda bulunduğu besin kaynakları için kullanılan bir tanımdır. Eğer bir gıda 9 tane esansiyel aminoasidin tamamını içeriyor ise, bu gıda tam proteindir. Yani esansiyel aminoasitler, miktarca da uygun anlamı taşır. Örneğin yumurta ve anne sütü tam protein içerir. Bununla birlikte kalitesi en yüksek olan proteinler bulundurmaktadır. Günümüzde genellikle hayvansal gıdalar tam protein olur, bu nedenle çok sık rastlamayız.

Kinoa bulgurumuz; genetiği korunmuş tohumlardan, geleneksel tarım yöntemleri uygulanarak ilaçsız ve katkı maddesiz olarak yetiştirilen, GDO, pestisit ve glüuten içermeyen, zengin bir protein kaynağıdır. Adını belki de yeni duymuş olduğunuz kinoa, pek çok tahıla göre çok daha yüksek zengin besin içeriklerine sahiptir. Biz bu nedenle kendisine süper gıda diyoruz. Düşük glisemik indeksinin yanı sıra aynı zamanda mükemmel bir lif kaynağıdır. İçeriğinde bulunan 9 farklı esansiyel amino asit sayesinde ise tam proteindir. Yüksek miktarda protein içeren glütensiz kinoa bulguru, bitkilerde bulunmayan amino asitlerden biri olan lizin açısından oldukça zengindir. Aynı zamanda bilinen diğer tahıllara göre içeriğinde yüksek miktarda demir, çinko, lif, magnezyum sunmaktadır. Mineral ve iyi bir antioksidan kaynağı olmakla birlikte glüten de içermez. Tamamen glütensiz olan kinoa bulgurumuz; gluten hassasiyeti olanlar için uygundur. Gönül rahatlığıyla tüketebilirler.

Ürün Önerisi: Glütensiz Kinoa Unu

Adını günümüzde pek çok kimse yeni duyuyor olsa da aslında kinoa en eski tahıllar arasında bulunur. O kadar eski bir tahıldır ki hatta, milattan önce 3000 yılına kadar uzanır geçmişi. Doyurucu, besleyici ve sağlıklı olan bulgurumuz, diyet ve spor yemek listelerinizin vazgeçilmezi olabilir. Gerçek bir lif deposu olmakla birlikte, sindirim problemi yaşayanlar için de oldukça idealdir. İçeriğinde yüksek oranda A vitamini, B vitamini, C vitamini, D vitamini ve K vitamini bulunur. Gerçek bir süper gıda öyle değil mi?

Süper Gıda Kinoa Bulguru

Dediğimiz gibi biz ona süper gıda diyoruz. Bunun nedeni de oldukça açık. Hem tam protein içermesi, hem lizin açısından zengin olması, hem de yüksek oranda lif, çinko, demir ve magnezyum sunması bile yeter. Gerçek bir mineral kaynağı olmasıyla birlikte aynı zamanda glüten içermez. V

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İlgili Ürünler

Yerli Kinoa 700 GR
DÜKKAN KURYESİ

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Yerli Kinoa 700 GR
DÜKKAN KURYESİ

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5