395 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Tarhanası +6 Ay 400 GR
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek İrmiği 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Kaya Tuzu Granül 500 Gr

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792200329
44.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Taş değirmenlerde öğütme işlemi gerçekleştirildikten sonra granül haline getirilen ve hiçbir gerekli mineralini kaybetmeden paketlenmiş granül kaya tuzu yapısal bozukluk ile karşılaşmamıştır. Rafine işleminden geçirilmemiş ve doğal iyot içeriği sayesinde faydalı bir şekilde kullanılabilecek bu tuz, Çankırı bölgesinden temin edildikten sonra paketlenmektedir.

İçindekiler: %100 Kaya tuzu

Net Miktar: 500 Gr.

Menşei: Türkiye

 

Kaya Tuzu

Tuz gündelik beslenmede insan vücudunun en fazla ihtiyaç duyduğu mineral olmakla birlikte içerisinde bulundurduğu sodyum, klor ve iyot gibi elementlerin vücuda mutlaka katılması gerekmektedir. Aslında faydalı ve önemli kullanımı dışında tuz damak tadının en önemli ihtiyacı olmak ile birlikte her gıdanın içerisinde mutlaka yer almalıdır. Ancak bu noktada granül kaya tuzu gibi içeriği ile oynanmamış, rafine edilmemiş ve katkı maddeleri kullanılmamış doğal bir tuz kullanımı seçilmelidir.

Kaya tuzu kaynağından temin edildikten sonra belirli bir miktar öğütülen ve direkt olarak kullanıma sunulan tuz çeşididir. Bu nedenle içeriğindeki hiçbir mineral üzerinde oynama yapılmamış tuz olarak istediğiniz her gıdada belirli bir sınırın üstüne çıkmamak kaydı ile rahatlıkla tüketim gerçekleştirilebilir. Granül yapısıyla özellikle de geleneksel uzun ömürlü gıda üretimlerinde çok sık tercih edilmektedir.

Granül kaya tuzu genellikle su içerisinde belirli bir süre eridikten sonra istenilen gıda üretiminde kullanılabilir. Örneğin, evinizde turşu yapmak istediğinizde kullanacağınız bu tuzu turşu suyuna kattıktan sonra tuz belirli bir süre sonrasında kendi kendine eriyecek ve mineral yapısı ile turşu ürünlerinin içerisine işleyecektir. Sofralık bir kullanım yapısı sağlamasa da aslında isteğe bağlı olarak evlerinizde bulunan sofra değirmenleri veya öğütücü cihazlarda bu tuz rahatlıkla öğütülerek toz haline getirilebilir.

Günümüzde zeytin, turşu, salamura, yaprak veya peynir üretimi gibi birçok farklı noktada doğal mineral yapısıyla hiçbir katkı maddesi bulundurmayan granül kaya tuzu kullanımı çok sık görülmektedir. Çünkü rafine tuzlardaki sonradan eklenmiş yüksek miktarlı iyot yerine bu tuz kendi doğal iyot içeriği sayesinde vücudun kabul edebileceği bir potansiyele sahiptir. Zira doğal tuz olduğu için hem iyot içeriği hem de diğer mineral içerikleriyle nemlenmeden etkilendiğinde taşlaşır. Fakat bu durumda çok daha doğal ve sağlıklı olduğu anlaşılabilir.

Ürün Önerisi: Öğütülmüş Kaya Tuzu

 

Granül Kaya Tuzu

 

Granül Kaya Tuzu

Evinizde hem çocuklarınızın hem yetişkinlerin sağlığını koruyabilmek, en küçük çocukluk çağından itibaren doğal tuz kullanımı ile birlikte vücudu koruma altına alabilmek açısından granül kaya tuzu her yemekte de kullanımı seçilebilecek bir üründür. Öğütme vasıtasıyla salatalarda veya çorbalar gibi birçok farklı yemekte de kullanabileceğiniz bu tuz, aynı zamanda gündelik olarak hazırladığınız tüm sebze yemekleri veya bakliyat yemekleri içerisinde de yer alabilir.

Granül kaya tuzu tanecikli yapısı ile birlikte Çankırı bölgesinde yoğun emekler sonrasında çıkarıldığı için onlarca farklı mineral ile birlikte yemeklik olarak kullanılabilmektedir. Kapaklı bir kap içerisinde çok uzun yıllar boyunca muhafaza edebileceğiniz bu tuz, hiçbir özelliğini kaybetmeden sağlıklı, lezzetli ve sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Sağlıklı tatlandırıcıları ve tuzları incelemek için Tuz ve Tatlandırıcılar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İlgili Ürünler

Öğütülmüş Kaya Şekeri 800 GR
Organik Elma Suyu Konsantresi 675 Gr
2 Adet Organik Elma Suyu Konsantresi 675 GR
Kaya Şekeri 800 GR
Organik Elma Suyu Konsantresi 25 Kg

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Organik Elma Suyu Konsantresi 675 Gr
Öğütülmüş Kaya Şekeri 800 GR
2 Adet Organik Elma Suyu Konsantresi 675 GR
Kaya Şekeri 800 GR
Organik Elma Suyu Konsantresi 25 Kg
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5