250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Ham Çam Balı 660 Gr

  • OG natural
  • Ürün Kodu: 8682792202002
102.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Ege Bölgesi'nin çam ormanlarında doğal yaşam alanı içerisinde hiçbir müdahale ile karşılaşmayan arıların beslenmesi sonucunda elde edilen çam balı %100 ham içeriği ile saf, kalıntısız ve ısıl işlem görmemiş şekilde paketlenmektedir.

İçindekiler: Isıl İşlem Görmemiş %100 Çam Balı

Net Miktar: 850 Gr.

Menşei: Türkiye

Besin Değerleri / 100 g

Enerji (kcal): 327

Karbonhidrat (g): 81,73

Protein (g): 0,13

Yağ (g): 0,1

Lif (g): 0,1

Sodyum (mg): 4

 

Çam Balı

Ege Bölgesi orman yüzdesi açısından Türkiye'nin en fazla yeşil alana sahip olan bölgelerinden birisidir. Çünkü bölge genelinde çok eski zamanlardan bu yana yaşayan ve halen giderek büyüyen çam ormanları yer almaktadır. Bu çam ormanları kendi bünyesi içerisinde birçok hayvan türüne ev sahipliği yaparken, örnek olarak hem doğal ortamında yaşayan hem de insan eliyle yetiştirilen arılar da yer almaktadır. Arılar sayesinde de beslenme düzeni ile birlikte bu ormanlardan çam balı elde edilmektedir.

Balın en saf ve en yüksek oranda elde edilen çeşitlerinden biri olan çam balı standart olarak ısıl işlem görmeden %100 ham şekli ile temin edildiğinde, en faydalı kullanım özelliklerinden birini sağlar. Çünkü bu bal istenilen temel sağlıklı karbonhidrat içeriğini, düşük protein, lif ve Sodyum gibi besin içeriklerini bulundurmaktadır. Aslında arılar bal üretimi için yani beslenme için çiçekleri tercih etse de çam ağaçlarında ki salgılar sayesinde de bal ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle çam balı polen balları ile farklı bir yapıya sahiptir ve farklı gıda özellikleri sağlayabilir.

Ürün Önerisi: Karaçalı Balı

 

Çam Balı

 

Doğal Çam Balı

Çam balı bilhassa renk açısından diğer tüm çiçek ballarına göre koyu bir renge, daha sert bir akışkanlığa ve daha farklı bir kokuya sahiptir. Bu özellikleri sayesinde sofralık tüketimde de net bir şekilde farkı anlaşılan bu bal, kahvaltılık olarak çok rahat bir şekilde tüketilebilir. Önemli bir ayrıntı olarak metal kaşık teması gerçekleştirilmemesi gereken balda, genellikle tahta kaşık kullanımı tercih edilirken, kahvaltılarda ekmek üzerine sürülerek, su içerisinde eritilerek, limon veya asidik gıdalarda eritilerek tüketilebilir.

Balın özellikle süt, yoğurt veya süt ürünleri ile birlikte tüketilmesi çok uzun yıllar boyunca tercih edilse de son dönemlerde bu tüketimin yanlış olduğu ifade edilmektedir. Çünkü bal ve pekmez gibi gıdaların özellikle asidik gıdalar ile birlikte tüketilmesi sayesinde daha yüksek fayda edildiği belirtilmektedir. Bu açıdan da limon suyu gibi asidik bir gıda ile daha keyifli ve faydalı şekilde tüketilebilir.

 

Çam Balı Fiyatları

1 yaşını tamamlamış yani 12 ay üzeri bebeklerde ve yetişkinlerde çam balı sahip olduğu faydalı içeriği ve lezzeti sayesinde tereddütsüz bir şekilde tüketilebilir. Bu açıdan da doğal bir şekilde temin edebileceğiniz bu ürün Organik Gurmem sayesinde size tamamen ham özelliği ile sunulurken, fiyat açısından da birçok bal çeşidine göre daha uygun bir rakam ile temin edilebilir. Bu kapsamda gerek kahvaltılık düzenli tüketim için gerek evinizde birçok farklı noktada bal ihtiyacını karşılamak için bu ürünü 365 gün sayfamızda stoklu olarak bulmanız mümkündür.

Birbirinden farklı doğal ballarımızı incelemek Bal Çeşitleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Çam Balının Faydaları Nelerdir?

Çam Balının Saça Faydası: saç diplerini ve zayıf kökleri düzeltici etkiye sahiptir. Çam Balı, saçları besler ve saç köklerinin güçlenmesine katkıda bulunur.

Yorgunluğu Gidermeye Etkisi: Çam balı bir insanın enerjisini yerine getiren bir içeriğe sahiptir ve bu özelliği sayesinde sık tüketen insanlarda yorgunluk belirtileri gözlenmez. Çam balının verdiği enerji yorgunluğun giderilmesine, halsiz hissinin ortadan kalkmasına neden olur.

Yüksek Tansiyon Hastalarına Faydaları: Ülkemizde çok sık karşılaşılan hastalıklardan biri yüksek tansiyondur. Çam balı içeriğindeki özel mineral ve şifası ile yüksek tansiyona sahip olan kişilerin tansiyonunu düşürmesinde ve dengede tutabilmesine oldukça yarar sağlamaktadır.

Sindirim Sistemimize Yardımı: Çam balı normalde asidik bir yapıya sahip olmasına rağmen şeker bakımından früktozun glikoza maddesini içeriğinde barındırmaktadır.

Çam balı yüksek asit barındırsa da en hassas mide için bile sindirimini kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir. Hazımsızlık yapmaz ve mideyi tedavi edici bir yapıya sahiptir.

Yaraları Tedavi Eder: Çam balı havadan nem çekme özelliğine sahiptir. Bu sayede içeriğinde bulunan özler, bir yarayı ve iltihabı çözerek hücrelerin yenilenme aktiviteliğini hızlandırmaktadır. Bu hızlandırma işlemi, hücreleri ve deriyi besleyen özel bir yapıyla olmaktadır.

Çam Balının Diğer Faydaları

Nezle, öksürük ve boğaz yanmalarına iyi gelir.
Göz bozukluğunu düzelterek gözlerin daha iyi görebilmesini sağlar.
Kalp ritmini bozan düzensizliği giderir.
Kansızlığa iyi gelir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
Damar tıkanıklığı sıkıntısı yaşayanlar için tam bir etki gösterir. Damarları açar ve nefes aldırır.
Mide rahatsızlıklarını önler.
Alerjik reaksiyonları önler ve alerji oluşumunun önüne geçer.
İshali düzeltir.
Ağrıları ve sızıların kesilmesini önleyen doğal bir ağrı kesici etkisi vardır.

Çam Balının Harici Kullanımı ve Etkileri

Çam balı ılık bir su ile karıştırılarak içilmesinde ciddi anlamda bir kilo vermede etkiye sahiptir. Özellikle obezite hastalığına yakalanan kişilerin,

Çam Balını içerik tüketmesi, mide sorunlarını çözdüğü gibi, iştahı keserek doyma hissini doğru bir şekilde vermektedir. Bu yüzden çam balı insan için doğal bir şifa olarak her türlü sağlık ihtiyacını tam olarak verebilen bir yapıya sahiptir.

Yaralarda iyileşme sürecini arttıran kolajen liflerinin üretimini arttırmaktadır.

Yara çevresinde kabarık duran ya da şişen kızarıklıkları azaltan antienflamatuar etkiye sahiptir.

Kuru göz Sendromu, gözlerdeki kaşıntıya ve bulanıklığa iyi gelmektedir.

Bu Kategorinin En Çok Satanları

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilç seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır