250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Erzincan Deri Tulum Peyniri 1 Kg

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 2701033
107.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Üretimi geleneksel yöntemler ile birlikte gerçek deri tulum içerisinde sağlanan deri tulum peyniri yağlı doğal süt ile üretilmek ile birlikte içerisinde hiçbir yabancı katkı maddesi, koruyucu veya zehirli tatlandırıcılar bulunmamaktadır.

 

Deri Tulumu

Taze yağlı doğal sütün tuz ve maya gibi malzemeler ile birleşmesi sonrasında peynire dönüşmesi sırasında bu oluşumun bir tulum içerisinde sağlanması, Anadolu'da belli yörelerde uygulanan bir yöntemdir. Özellikle deri tulumu olarak bilinen bu yöntem ile Türkiye'de Bingöl, Elazığ ve Erzincan yaylalarında peynir üretimi yapılmaktadır. Bu üretimin sonucunda elde edilen peynir de deri tulum peyniri olarak adlandırılır.

Doğu Anadolu'da belirli kentlerde üretimi özel olarak halen değişmeyen geleneksel yöntemler ile yapılan deri tulum peyniri tescillenmiş yapısıyla diğer tulum peynirlere göre çok daha özel bir lezzete sahiptir. Çünkü üretimin gerçekleştirildiği deri tulum gerçek hayvan derisinden elde edildiği için süt ürününü besleyerek, daha olgun ve lezzetli bir hale gelmesini sağlar. Tulum içerisinde olgunlaşan peynir, yağ ve protein oranını kaybetmediği için çok daha lezzetli ve zengin besleyici bir özelliğe sahip olur.

Organik Gurmem olarak size sunduğumuz bu deri tulum peyniri özellikle Erzincan yöresinde üretimi gerçekleştirilen doğal bir ürün yapısına sahiptir. Aslında Erzincan bölgesinde bu peynir çeşidi için 2000 yılında coğrafi tescil işlemi de gerçekleştirilmiştir. Bu süreç sonrasında koruma altına alınan geleneksel üretim yöntemi ve peynir kültürü sayesinde bugün sofralarınıza ulaşan deri tulum peyniri her zaman aynı lezzet ve kalite standardına sahiptir.

Ürün Önerisi: Kars Gravyer Peyniri

 

Deri Tulum Peynir

 

Deri Tulum Peyniri

Tulum peyniri üretimi gerçekleştirilirken tuz oranı ve peynirdeki maya oranı çok hassas bir şekilde belirlenir. Bu nedenle ev yapımı usulüyle doğal ortamda bekletilecek şekilde hazırlanan peynir, uzun bir süre mayalama işleminden geçtikten sonra tulum içerisinde olgunlaşır. Yeterli olgunluğu elde eden peynir tulum içerisinden çıkarıldıktan sonra tüketim sırasında yüksek yağ oranı nedeniyle damakta izini bırakarak hem lezzet hem de kokusu açısından karakteristik bir yere sahiptir.

Deri tulum peyniri kahvaltıda direkt olarak tüketilirken ve istenilen farklı bir tarif içerisinde yer alırken bu karakteristik özelliklerini net bir şekilde gösterir. Örneğin, sabah kahvaltısında masaya eklenen bu peynir kısa sürede kokusunu yaymaya başlarken, tüketildiği ilk andan itibaren damağa değen yağ oranıyla kahvaltıyı daha keyifli ve nitelikli bir hale ulaştırır. Farklı bir örnek olarak bu peynir bir börek içerisinde kullanıldığında, böreğin fırından çıktığı andan itibaren yağ oranı ve kokusu daha lezzetli bir hale kavuştuğunu gösterir.

Kahvaltı sofralarında, Ramazan sofralarında, ikram sofralarında veya atıştırmalık küçük sofralarda bir kase içerisinde zeytinyağı, çörek otu, kekik, farklı otlar, meyveler ve sebzeler ile birleştirilerek tulum peyniri tüketimi sağlanabilir. Bu peynir salatalar, makarna, hamur işleri, pastalar, börekler veya poğaçalar gibi birçok farklı tarif içerisinde Organik Gurmem tarafından size sunulan doğal kalite ile tercih edilebilir.

Doğal ortamlarında beslenen hayvanların sütlerinden elde edilen Peynir Çeşitlerimizi kategori içerisinden inceleyebilirsiniz. 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Divle Obruk Tulum Peyniri 500 GR
DÜKKAN KURYESİ
İzmir Tulum Peyniri 350 GR
DÜKKAN KURYESİ

Bu Kategorinin En Çok Satanları

İzmir Tulum Peyniri 350 GR
DÜKKAN KURYESİ
Divle Obruk Tulum Peyniri 500 GR
DÜKKAN KURYESİ

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır