250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Donmuş Yaş Hurma 500 GR

  • OG natural
  • Ürün Kodu :
28.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Arap topraklarında geleneksel olarak uygulanan tarım yöntemleri ile yetiştirilen yaş hurma mevsiminde olgun bir şekilde toplandıktan sonra hiçbir katkı maddesi ya da koruyucu bulunmadan paketlenerek sunulmaktadır.

 

Net Miktar: 500 Gr.

Uyarılar: Serin, rutubetsiz, yabancı koku ve tat içeren maddelerden uzak tutmaya özen gösteriniz.

 

Yaş Hurma

Cennet meyvesi olarak nitelendirilen, İslamiyet’te önemli bir yere sahip olan ve gerçekten de hem sağlıklı hem de çok doyurucu bir yeri bulunan yaş hurma ülkemizde de çok sık tüketilen bir meyvedir. Özellikle Ramazan ayında iftar sofraları içerisinde tüketilen ve umre ya da Hac ziyaretlerinden dönen kişilerin ikramlık olarak ziyaretçilerine sunduğu bir gıda ürünüdür. 

Yaş hurma Medine'den ithal bir şekilde dalından toplandıktan sonra soğuk havada muhafaza edilen ve taze tadını koruyarak lezzetli bir şekilde uzun süre tüketilebilen bir hurma çeşididir. Çok sevilen bir çeşit olması ile birlikte gerçekten tadı çok lezzetli ve hafif bir tatlılık sunan yapısıyla nemli ve soğuk zincir araçlarla ülkemize ulaşan bir meyvedir. Çocuklar, yetişkinler ve hatta çok yaşlı kişiler dahi bu meyveyi sağlıklı ve keyifli bir şekilde tüketebilmektedir.

 

Ürün Önerisi: Safavi Hurması

 

Taze Hurma

Mevsiminde toplandıktan sonra değerli yüksek nişasta, glikoz, vitamin ve mineral içerikleri sayesinde lohusa döneminde kadınlar tarafından da tüketimi tercih edilen yaş hurma ülkemizde taze hurma olarak da adlandırılmaktadır. Yoğun spor çalışmaları yapan, oruç için sahur yapmak isteyen veya uzun süre oruç tuttuktan sonra iftarını açmak isteyen herkes için hızlı bir şekilde tüketilebilecek ve kaybedilen enerjiyi dengeli şekilde tekrar sağlayacak bir yapı sunmaktadır.

Resulullah (S.A.V.) Efendimiz tarafından tüketilmesi önerilen ve çoğu zaman oruç tutmak için 2 ya da 3 adet yedikten sonra niyet ettiği bilinen hurma Arap kültüründe kahve ile birlikte tüketilirken, ülkemizde genellikle soğuk içecekler ile veya farklı gıdalar ile birlikte tüketilmektedir. Örneğin, bazen taze hurma bir hamur işi içerisinde kullanırken bazen farklı kuruyemişler ile birleştirilerek de yenebilmektedir.

Hem Arap kültüründe hem de Türk kültürü olmak üzere tüm Müslüman ülkelerde Ramazan sofralarında iftar açısından vazgeçilmez bir yeri bulunan yaş hurma hem lezzetli hem zengin içerikli hem de şifalı bir yapıya sahiptir. Düşük miktarda tüketildiğinde dahi vücutta dengeleyici bir yapı sağlayan bu meyve, aynı zamanda tokluk oluşturmaktadır. En acil durumlarda şekerli bir gıda tüketmek istediğinizde seçilebilecek yaş hurma hızlı bir şekilde glikoz eksikliğinizi karşılayabilir.

 

Yaş Hurma Fiyatları

Ülkemize ithal olarak getirilen yaş hurma ürünleri, genellikle soğuk zincir lojistik yöntemi ile ulaşmaktadır. Bu hurmalar Medine ve Mekke bölgelerinde dahi tek bir tarlada yetişmediği için birçok farklı tarla değişen kaliteler ile hurma yetiştirmektedir. Bu nedenle hurmanın kalitesine, ne kadar taze olduğuna ve lezzetine bağlı olarak fiyat belirlemeleri yapılır. Organik Gurmem olarak size sunduğumuz taze hurma, donmuş yapısıyla gayet uygun fiyatlı, tamamen organik ve en lezzetli seçeneklerden birisi olarak temin edilebilir.

Diğer hurma çeşitlerimizi incelemek için Hurmalar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Yaş hurma yüksek miktarda nişasta, glikoz, vitamin ve mineral içermesinden dolayı özellikle yeni doğum yapmış bayanların kaybettiği enerjiyi en dengeli ve doğal şekilde elde etmesini sağlar.

Resûlûllah (S.A.V) Efendimiz -"Kadınlarınıza loğusa döne­minde hurma yediriniz. Kim loğusalığında hurma yerse onun çocuğu AKILLI ve AĞIR­BAŞLI olur. Çünkü hurma Hz. Meryem'in loğusalığındaki yiyeceği idi. (Hz. Meryem vali­demize Allah (C.C.) kuru bir hurma ağacından onu vermişti).

Şayet (loğusa için) hurmadan daha iyi bir yiyecek olsa idi Allah (C.C.) Onu Meryem'e ikram ederdi." buyurarak hurmanın önemini belirtmişlerdir.

Yaş hurma yüksek miktarda nişasta, glikoz, vitamin ve mineral içermesinden dolayı özellikle yeni doğum yapmış bayanların kaybettiği enerjiyi en dengeli ve doğal şekilde elde etmesini sağlar.

Rahim adalelerini kuvvetlendirir, doğumun kolay geçmesini sağlar, süt salgısını arttırır.

Doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önler, tansiyonu düşürür.

Doğum sancısını en aza indirir.

Sinir sisteminin sistematik şekilde işlevini temin eder.

Yaş hurma sindirim sistemini özellikle sütle yenirse rahatlatır.

Önemli özelliklerinden biride sabah aç karnına yaş hurma tüketilirse bağırsaktaki asalakları öldürür.

Yorgun ve bitkin düşenlere kana kolay karışabilmesi sebebiyle dinçlik ve enerji verir.

Yaş hurma tüketimi yaşlanmayı geciktirir ve cinsel aktiviteyi arttırır.

İlgili Ürünler

Doğal Hurma Hudri 350 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Doğal Mebrum Hurma Lüx 350 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Doğal Hurma Safavi 350 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Doğal Acve Hurması 200 GR
DÜKKAN KURYESİ
Doğal Sugai Hurma 350 Gr
DÜKKAN KURYESİ

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Doğal Hurma Safavi 350 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Doğal Acve Hurması 200 GR
DÜKKAN KURYESİ
Doğal Mebrum Hurma Lüx 350 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Doğal Hurma Hudri 350 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Doğal Sugai Hurma 350 Gr
DÜKKAN KURYESİ

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır