250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Doğal Köy Ördeği 2000-2500 GR

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 2701008
22.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Doğal çiftlik ortamında serbest bir şekilde gezen ve organik şeklinde beslenen doğal köy ördeği isteğe bağlı şekilde kesim, kuru yolum ve helal üretim yöntemi ile hiçbir katkı bulunmadan paketlenmektedir.

 

Ördek Eti

Çiftlik hayvanları ve özellikle kümes hayvanları içerisinde hem yetiştiriciliği yapılan hem de yabani bir şekilde önemli bir yere sahip olan ördek, sağlıklı eti açısından da çok lezzetli bir yere sahiptir. Ördek, uçma yeteneğine sahip bir kanatlı hayvan olsa da ehlileştirilmiş yapısı ile bugün çiftliklerde yetiştirilebilmektedir. Bu nedenle dünya genelinde özellikle Uzakdoğu'da tüketilen ve ülkemizde de mutfak kültüründe eski zamanlardan bu yana yeri olan ördek eti, sağlıklı köy ördeği sayesinde elde edilebilir.

İnsan sağlığına büyük katkılar sağlayan ördek eti, mutfak kültürümüz içerisinde özellikle sonbahar mevsiminde tüketilmesi tercih edilen bir et ürünüdür. Günlük protein ihtiyacını karşılamada önemli bir yere sahip olan ve yüksek ve enerji potansiyeli bulunan bu kanatlı hayvan eti, kas ve kemik dokularında önemli bir etki oluşturabilmektedir. Tavuk ve kaz eti gibi beyaz et ürünlerine göre köy ördeği üzerinden elde edilen et, araştırmalara göre daha faydalı görülmüştür. Çünkü bu kanatlı hayvan eti içerisinde uçucu yağlar bulunduğu için vücutta yüksek bir enerji sağlarken piştikten sonra da görüntüsü sığır etine benzer bir yapı sağlamaktadır. Üstelik çok lifli bir yapıya sahip olarak gayet doldurucu ve keyifli bir tüketim sağlar.

Köy ördeği tamamen organik bir şekilde serbest gezebilen, börtü, böcek, ot gibi birçok farklı doğal gıda ile beslenen ve yaşam alanına müdahale edilmeyen yapısıyla gerçekten çok sağlıklı şekilde yetişmektedir. Bu nedenle Organik Gurmem üzerinden ördek eti talep ettiğinizde sizin için köy ördeği kesimi İslami usullere göre el ile yapılır, ıslak yolum vasıtasıyla hassas bir şekilde hazırlanan ördek eti size en hızlı şekilde ulaştırılır. 

Sağlıklı ve temiz bir şekilde elinize ulaşan köy ördeği pişirme açısından da birçok farklı yöntem içerisinde farklı lezzetler ile tercih edilebilir. Genellikle ördek eti pişirme yöntemleri arasında sirke, soğan, sarımsak ve zeytinyağı gibi malzemeler ile marine yapılması ve ardından fırın ya da tencerede pişirilmesi seçilebilir. Bütün halde elde edilen köy ördeği isteğe bağlı olarak parçalandıktan sonra but ve göğüs kısımları ayrı ayrı kullanılabilir ve bu bölümlerdeki lezzetli et sote yöntemi ile pişirilebilir. Klasik kasaplık etlere ve tavuk etlerine göre daha geç pişen bu ette, koku gibi rahatsız bir durum oluşmadan mutlak lezzetli ve sağlıklı bir tüketim elde edilebilir.

Ürün Önerisi: Doğal Köy Hindisi

 

Ördek Eti Fiyatı

Organik Gurmem sayesinde yıl boyunca istediğiniz her zaman talep edebileceğiniz köy ördeği genellikle 2-2,5 kilogram ağırlığında olabilmektedir. Bu aralıklarda özellikle adet üzerinden talep edebileceğiniz ördekler size birkaç gün içerisinde kargo ile ulaştıktan sonra isterseniz buzlukta saklanabilir isterseniz taze taze tüketilebilir. Bu açıdan da temin edilecek ürün çok uygun fiyatlı bir şekilde gerçek bir lezzetin elde edilmesini sağlayacaktır.

Doğal ortamlarında beslenerek yetişen diğer Kümes Hayvanlarımızı görmek için kategorimizi inceleyebilirsiniz. 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Bu Kategorinin En Çok Satanları

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır