250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Doğal Köy Kazı 3-3.5 Kg

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 2701007
329.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Yerli ve geleneksel hayvancılık faaliyetleri sayesinde köy ortamında doğal olarak yetiştirilen serbest gezen kanatlı hayvanlardan elde edilen, doğal köy kazı katkısız ve koruyucu madde olmadan paketlenmektedir.

 

Kaz Eti

Türkiye'de dünyanın dört bir tarafından tercih edilen bir şekilde kaz yetiştiriciliği yapılmakta ve bu bağlamda da doğal köy kazı sayesinde kaz eti üretimi gerçekleştirilmektedir. Özellikle Ardahan ve Kars gibi çok soğuk bir iklime sahip olan yüksek bölgelerde yapılan bu yetiştiricilik sayesinde elde edilen kaz eti, sonbahar mevsiminde en yağlı döneminde olmaktadır. Bu mevsimde bereketli ve organik şekilde elde edilen kaz eti, hiçbir katkı ve koruyucu madde kullanılmadan paketler halinde sizlere sunulmaktadır.

Kaz eti, özellikle Doğu Anadolu Bölgesi'nde geleneksel bir yapıya sahip olarak köy kazı sayesinde elde edilen, pişirilen, normal kanatlı hayvan etleri veya kırmızı ete göre farklı bir lezzeti bulunan kanatlı hayvan etidir. Bilhassa içeriğinde yüksek protein değerleri bulunan bu et çeşidi, diyet beslenme ve sağlıklı beslenme açısından keyifli şekilde tüketilebilir. Bu noktada da öncelikle doğru pişirme tekniği kullanılarak lezzetli bir et yemeği elde edilebilir.

Ürün Önerisi:  Organik Tavuk Taşlık

 

Doğal Köy Kazı

 

Doğal Köy Kazı

Sofrada gerçekten doyurucu ve lezzetli bir şekilde bulunabilecek kaz eti tüketmek için ana yemek olarak bu doğal köy kazı sayesinde elde edilen etin doğru şekilde pişirilmesi gerekir. Lezzeti gerçekten yerinde bir et ürünü olsa da genellikle doğru müdahale edilmediğinde ortaya bir koku çıkabilir. Bu koku ile karşılaşılmaması açısından etin pişirilmesinden önce iyice tuzlamak önemlidir. Sonrasında pişireceğiniz zaman ise doğru bir yöntem kullanılırsa, bu koku ortadan kalkacaktır.

Özellikle B ve E vitamini zenginliğine sahip olan kaz eti, yararlı bir et ürünü olarak hem çocuklar hem yetişkinler tarafından keyifle tüketilebilir. Pişirme açısından doğal köy kazı kesildikten sonra iyice temizlenmeli, tüylerinden arındırıldıktan sonra ütme yani tütsüleme işlemi yapılarak ve kuyruk kısmındaki yağ kesesi kesip atılarak bol su ile yıkanmalıdır. Sonrasında iyice kurutulan et, fırında, tencerede, düdüklü tencerede veya mangalda pişirilebilir. 

Kaz eti nedeniyle ortaya çıkabilecek kokunun engellenmesi için temizleme sonrasında iyice tuzlanarak yaklaşık 1 saat oda sıcaklığında bekletilip, sonrasında fırın veya ocakta pişirilirse, yağlı ve lezzetli bir et ürünü kokusuz şekilde tüketilebilir. Yavaş ve dinlenmiş bir ateşte etin yumuşaması için yaklaşık 2-3 saat aralığında pişirme yapılması da mümkündür. Ekin yağlı ve lezzetli olması açısından bilhassa sonbahar ve kış mevsiminde doğal köy kazı tüketilmesi tercih edilir.

 

Kaz Eti Fiyatları

Organik Gurmem olarak size sunduğumuz kaz eti ortalama olarak tek bir doğal köy kazı sayesinde 3-3,5 kilo aralığında bir ağırlığa sahiptir. Bu bağlamda da ortalama ağırlığı göz önünde bulundurularak, bu kanatlı hayvan eti için fiyat belirlemeleri gayet uygun rakamlar ile sağlanmaktadır.

 

Kaz Eti Sipariş

Geleneksel ve organik bir hayvan eti olduğu için doğal köy kazı tüketiminde kanatlı hayvanın taze bir şekilde kesilmiş ve bekletilmemiş olması önemlidir. Bu nedenle sistemimiz üzerinde kaz siparişi vermek istediğinizde, bu siparişi önceden bildirmeniz ve buna bağlı olarak sizin için kesim işlemlerinin yapılması ve en hızlı şekilde ürünün size ulaştırılması gerekmektedir.

Doğal ortamlarında beslenerek yetişen diğer Kümes Hayvanlarımızı görmek için kategorimizi inceleyebilirsiniz. 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Bu Kategorinin En Çok Satanları

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır