250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Civan Perçemi Demet

  • OG natural
  • Ürün Kodu: 8682792207281
14.00 TL
13.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Civan Perçemi

Civan Perçemi çeşitli renklere sahip 80, 100 cm boya ulaşabilen, çiçekleri hoş kokulu bir ot. Faydaları Anadolu’ da çok eski zamanlardan beri bilindiği için, kendiliğinden yetiştiği bölgelerde zararlı otlardan kabul edilmediği için yetişmelerine izin verilir.

Özel olarak yetiştiriciliği yapılmadığı halde, kendiliğinden çok geniş alanlarda yetişir. Fitoterapi açısından son derece önemli olan bitki, giderek daha fazla ilgi görüyor ve değer kazanıyor.

En yoğun kullanım şekli, çiçekli olduğu dönemlerde 30 cm kadar altından kesilerek kurutulması sonucu elde edilen kurusundan demlenen çay formundadır. Çay olarak kullanımı yüzyıllardır en yoğun kullanım şekli olmakla beraber, son yıllarda sürekli artan bir ilgi görüyor.

Ürün Önerisi: Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Civan Perçemi Faydaları

Çok geniş bir çerçevede destekleyici tedavi olarak kullanılan civan perçemi, farklı kullanım yöntemlerine sahiptir. Örneğin henüz tazeyken sıkılarak elde edilen suyu, kan dolaşımını dengeleme avantajı oluşturur.

Nefes yolları üzerinde temizleyici etki yapar ve kap atışının düzenlenmesine yardımcı olur. Bu suyun merhem haline dönüştürülmesi ve çıban gibi sağlık sorunlarına doğrudan uygulanılarak kullanılması, çok eski zamanlardan beri uygulanan bir yöntemdir.

Çıbanlar ve sivilceler üzerinde güçlü bir etki gösterir. Son zamanlarda bu bitkiye artan ilgi Civan Perçemi Faydaları Nelerdir? Sorusunun da sıklıkla sorulmasına neden oluyor.

Taze civan perçeminin bir gece boyunca soğuk suda tutulması ve ardından ertesi günü kaynatılarak süzülmesi ile elde edilen suyun, banyolar sırasında durulama suyu olarak kullanılması yüzyıllardır kullanılan diğer bir yöntemdir.

Kurutulmuş civan perçeminden 1 tatlı kaşığı kadar bir bardak suyun içerisine konularak, kaynama noktasına gelinceye kadar ısıtılır.

İlk kabardığında ocaktan alınıp süzülen bu karışım, soğutulduktan sonra yüze ve cilde uygulandığında, sivilceler, deride çöküntü ve arızaların çok hızlı bir şekilde iyileştiği, cildinizin canlandığını göreceksiniz.

Sorusunun asıl yanıtını, kurutulmuş civan perçemi yapraklarından demlenen çayının sağladığı yararlar olarak açıklamak gerekir.

Çayının sürekli olarak tüketilmesi, sindirim sistemi üzerinde çok etkili bir düzenleyici rol oynar. Kanın temizlenmesi ve kansızlık sorunlarına büyük fayda sağlar. yüksek tansiyon sorununa karşı, idrar söktürücü olarak, ishale karşı, baş ve çeşitli vücut ağrılarına karşı, romatizma ağrıları, adet sancıları, yumurtalık iltihabı, kadınlarda sıklıkla görülen kemik erimesi gibi rahatsızlıklara karşı etkili bir destekleyici tedavi uygulanmasına yardımcı olur.

Pek çok sağlık sorununda, uzmanlar tarafından tüketilmesi tavsiye edilen bitkiler arasında yer alıyor.

Bel ve Romatizmal Ağrılara Karşı

1 Litre suyun içerisinde kaynatılan 50 gram civarında civan perçemi, bel ağrıları ve romatizma ağrıları gibi ağrıların giderilmesinde etkili bir yardımcıdır.

Kaynatılan bu su süzüldükten sonra, her gün 2 su bardağı olarak tüketilmesi durumunda, bel ağrılarının azalmasında katkı sağlar.

Hemeroid Ya da Basur Tedavisinde Etkisi

Hemeroid sıkıntılı ve süregelen bir rahatsızlık olarak, çok kişinin yaşam kalitesini düşürüyor. Bu konuya çeşitli çözümler bulmaya çalışan kişiler için, etkili bir çözüm olarak civan perçemi önerilir.

Taze halde toplanmış civan perçeminin sıkılması sonucunda elde edilen suyu doğrudan veya bu sudan elde edilen merhem, hemeroidin üzerine, her gün 2- 3 defa pansuman yapılarak uygulanır. Bu uygulama hemeroid konusunda iyileşme görülünceye kadar ısrarla devam edilir. Hemeroid veya basur için kullanılan en etkili yöntemlerden biridir.

Cilt Güzelliği ve Sağlığı

Cildinizin sağlıklı ve dinç görünmesini istiyorsanız, her gün düzenli olarak bir bardak civan perçemi çayı içmenizi öneriyoruz.

Düzenli olarak tüketildiğinde cildinizde tarifi olanaksız faydaların gerçekleştiğine şahit olacaksınız. Yaşlanmanın etkileri ve cilt sorunlarının çok büyük oranda azaldığını veya yok olduğunu göreceksiniz.

Adet Sancılarına Karşı

Adet düzensizlikleri, kanamanın yoğun olması gibi sorunlar ve adetle ilgili oluşan ağrıların giderilmesinde, yüzlerce yıldır kullanılan bir yöntemdir.

Bir fincan çayının tüketilmesi, hormonal dengenin düzenlenmesinde katkı sağlar. Bu faydası aynı zamanda kadınların menopoz döneminde hormonal sorunlar nedeniyle ortaya çıkan, ateş basmaları, sıkıntı ve terleme gibi sorunlarının da büyük ölçüde iyileşmesini sağlar.

Akciğer Kanserine Karşı Etkili Bir Destekleyici Tedavi Oluşturur

Civan perçemi çayının günde 2-3 fincan şeklinde tüketilmesinin yanında, her gün günün tamamında çiğnenen eğir otu, akciğer kanamaları ve sorunlarının yanında, akciğer kanserinin olumsuz etkilerinin azaltılması ve hatta iyileşmesinde katkı sağlar. Bu şekilde kullanılması, bazı akciğer hastalıkları vakalarında, doktorlar tarafından da önerilen bir destekleyici tedavi türünü oluşturur.

 

İlgili Ürünler

Hatmi Çiçeği 15 GR
DÜKKAN KURYESİ
Gül Yaprağı Kurusu 10 GR
DÜKKAN KURYESİ
Kiraz Sapı 40 GR
DÜKKAN KURYESİ
Deve Dikeni Tohumu 60 GR
DÜKKAN KURYESİ
Tere Tohumu 60 GR
DÜKKAN KURYESİ
Darıfülfül 100 GR
DÜKKAN KURYESİ
Biberiye 45 GR
DÜKKAN KURYESİ
Dereotu Tohumu 40 GR
DÜKKAN KURYESİ
Kereviz Tohumu 110 GR
DÜKKAN KURYESİ
Mısır Püskülü 15 GR
DÜKKAN KURYESİ
Muskat 120 GR
DÜKKAN KURYESİ
Aslan Pençesi 40 GR
DÜKKAN KURYESİ
Anason 90 GR
DÜKKAN KURYESİ
Sarı Hardal 80 GR
DÜKKAN KURYESİ
Pelin Otu 50 GR
%3
DÜKKAN KURYESİ
Organik Keten Tohumu 150 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Lavanta Çiçeği 50 GR
%8
DÜKKAN KURYESİ
Aspir Çiçeği 20 GR
DÜKKAN KURYESİ
Meyan Kökü 40 GR
DÜKKAN KURYESİ
Kabuk Tarçın 55 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Okaliptus Yaprağı 30 GR
DÜKKAN KURYESİ
Tarhun 50 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Kök Zencefil 80 GR
DÜKKAN KURYESİ
Kök Zerdeçal 110 GR
DÜKKAN KURYESİ

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Udi Hindi Tozu 20 GR
DÜKKAN KURYESİ
Udi Hindi Macunu 220 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Ballı Sarımsaklı Karışım 500 ML
%3
DÜKKAN KURYESİ
Günlük Sakızı 60 GR
DÜKKAN KURYESİ
Zeytin Yaprağı 50 GR
DÜKKAN KURYESİ
Karnıyarık Otu Tohumu 60 GR
DÜKKAN KURYESİ
Kına 100 GR
DÜKKAN KURYESİ
Gül Yaprağı Kurusu 10 GR
DÜKKAN KURYESİ

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilç seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır