250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Büyüyo Probiyotik Yoğurt Mayası 3x0.5 GR

  • Danem
  • Ürün Kodu : 8680480930084
21.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Probiyotik Yoğurt Mayası

Tamamen ülkemize özgü olan probiyotik yoğurt mayası, damak zevkinize uygun yoğurt bakterileri içerir. Büyüyo yoğurt mayası içeriğinin 200 gramında toplamda 20 miltar probiyotik bakteri bulunur. Pek lezzetli olan probiyotik yoğurt mayası, çocuk ve yetişkinlerin severek tüketebileceği şekilde hazırlanmıştır. Doğallığı lezzetinden anlaşıldığı gibi, yüksek duyusal özelliklere de sahiptir. İçeriğinde faydalı pek çok biyoaktif bileşen barındıran ürünümüz, aynı zamanda lezzet bileşenlerini de oluşturabilen bir yoğurt mayasıdır.

Bağışıklık sistemi, kemik sağlığı ve sindirim sistemi açısından probiyotikler çok önem taşımaktadır. Probiyotik yoğurt tüketiminin faydalarını saymakla bitmez. Yaşam için anlamına gelen probiyotikler, yeterli miktarda tüketildiği zaman çok büyük fayda sağlar. Bağırsak sağlığına yararlı olan, bağışıklık sistemini güçlendiren besinler arasında yer alan bu gıda, iyi ve yararlı bakteriler barındırır.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından da önerilen probiyotikler, ilaç olarak değil, doğal yollar ile besinler yardımıyla alınmalıdır. Bunun daha sağlıklı olduğunu belirten Dünya Sağlık Örgütü, probiyotik yoğurt tüketiminin insan sağlığı için çok önemli olduğunu bildirmiştir.

Ne zaman yemeliyiz?

Özellikle eğer kabızlık, ishal, hazımsızlık ve şişkinlik gibi sağlık sorunları yaşıyorsanız kesin olarak tüketilmesi önerilmektedir. İçeriğinde bulunan yararlı bakteriler sayesinde bağırsaklarınızın çalışmasını destekleyin ve sindirim sistemi sorunlarınıza doğal çözümler üretin. Fakat elbette içmek için sağlık sorunu aramamıza gerek yok.

Olumlu etkiler görmek adına 2 hafta düzenli bir şekilde tüketilmesi önerilen bu gıda ile evde kendi yoğurdunuzu yaparak harika bir lezze elde edebilirsiniz. İçeriğin devamında videolu bir şekilde anlatımını izleyebilirsiniz.

Evde Probiyotik Yoğurt Mayası ile Yoğurt Yapımı

Aşağıdaki videoyu izleyerek evde probiyotik yoğurt mayası ile yoğurt yapımının nasıl gerçekleştiğini öğrenebilirsiniz. Tamamen doğal olan bu ürünümüz, herhangi bir katkı maddesi içermemekle birlikte 3 defa da 2 kilogramlık yoğurt yapabilme imkanı sunar.

Öncelikle kuru yoğurt mayasını 25 ml ılık sütün üzerine ekleyerek hafif bir şekilde karıştırın. Yalnız 45 derece kuralına uymayı unutmayın. Karıştırma sonrasında 6 saat kadar bekleyin. Ardından çevresini sarın ve sıcak bir ortamda muhafaza edin. Aynı sıcaklığı korumaya dikkat edin.

6 saat sonunda mayanız süt kıvamında görünecektir, merak etmeyin bu çok normal bir durum. Yoğurt yapacağınız 2 kg kadar sütü, 10-15 dakika kaynatın ve suyunu uzaklaştırın. Aktifleştirilmiş yoğurt mayanızı ise 45 derecedeki ılık süte ilave edin ve bir kaşık yardımı ile karıştırmaya başlayın. Şimdi ise 6 saat aynı sıcaklıkta koruyun ve etrafını sararak sıcak bir ortamda tutarak bekletin.

Mayalama süremiz tamamlandıktan sonra, buzdolabında 1 gün kadar bekletiniz. Artık afiyetle tüketebilirsiniz!

Büyüyo Yoğurt Mayası

İnsan sağlığı açısından hem faydalı hem de bir o kadar lezzetli olan büyüyo yoğurt mayası, içeriğine canlı ve aktif kültürlerin dışarıdan eklenmesi ile oluşur. Özellikle sindirim sistemi sorunlarının giderilmesinde büyük etkisi olan büyüyo yoğurt mayası; hazımsızlık, şişkinlik, gaz, ishal ve kabızlık gibi sağlık sorunlarının da çözümünde oldukça etkilidir. Bu sağlık sorunlarına karşı içeriğinde yararlı bakteriler içeren probiyotik yoğurt mayaları ile yapılan yoğurtların düzenli tüketiminde büyük fayda var. Ayrıca bağışıklık sisteminin güçlü olması adına çok önemli olan bu gıda, hastalıklara karşı koruyucu bir etki sağlar.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Probiyotik Yoğurt Mayası Faydaları

  • Eklenen yararlı bakteriler sayesinde, sindirimle alakalı bağırsak mikroflorasını iyileştirmeye yarar.
  • Bağırsak mikroflorasına olumlu etkide bulunan bu gıda, Laktoz intolerasına karşı görülen problemlerin yatıştırılmasına büyük katkı sağlar.
  • Probiyotikler, sindirim esnasında besinlerin emilimini büyük ölçüde destekler. Haliyle kan şekerinin düzelmesine büyük katkı sağlar. Yapılan çalışmalara göre probiyotik yoğurt tüketiminin Tip2 diyabet gelişme riskini büyük ölçüde azalttığı görülmüştür.
  • Yapılan bilimsel araştırma sonuçlarına göre probiyotik bakteriler, kolorektal kansere karşı koruyucu bir etki sağlar.
  • Kemik sağlığı açısından oldukça önemli olan probiyotikler, osteoporoz riskinin azalmasında oldukça etkilidir. Bunu sağlayan şey ise kalsiyum mineralinden kaynaklıdır.
  • Tennessee Üniversitesi'nde yapılan araştırmalara göre, probiyotik yoğurtlar vücuttaki yağ kaybını destekler. 12 hafta boyunca düzenli bir şekilde tüketen bireylerin yağ kaybında ciddi oranda 2 kat fazlalık görülmüştür.
  • Bağırsaklarda bulunan mukozal sisteme olumlu etkide bulunan bu gıda, bağışıklık sisteminin gelişmesine önemli katkı sağlar. Sindirim sistemiyle alakalı hastalıklara sebep olan zararlı bakterilerin azaltılmasına da katkı sağlamaktadır.
  • Yapılan araştırmalara göre düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman kötü kolesterol seviyesinin %2 oranında azaldığı görülmüştür.

Probiyotik Yoğurt Mayası Zararlı mı?

Probiyotik yoğurt mayası zararlı mı, elbette değil. Öncelikle zararlı olmadığını, dahası faydalı olduğunu belirtmek gerekir. Vücuttaki virüs, zararlı mikroorganizme ve patojenlerle savaşan bakteriler içeren probiyotikler, oldukça faydalıdır. Dost mikroorganizmaların bulunduğu bu gıdanın sağlıklı olduğunu uzmanlar ve araştırma yapan üniversiteler bile vurgulamıştır. Özellikle ülkemizde ve dünyada nam salmış Dr. Mehmet Öz, bu konuyla ilgili araştırmalar yapmıştır. Yaptığı araştırmalara göre vücut direncinin artırılmasına katkı sağladığını görerek, enfeksiyonlara bağlı halsizlik sorunlarının da çözüldüğünü belirtmiştir. Bağırsaklarda sindirime yardımcı olan bu gıda, zararlı mikroorganizma virüs ve mayalarla savaşarak yararlı bir etki ortaya koyar.

Bu gıdadaki bakteriler, sağlığı olumlu yönden etkilediği için kendisine dost bakteri adı verilmiştir. Bağışıklık sisteminin koruyucusu olarak kahraman görevi gören bu gıda, sindirim sisteminde çok aktif bir rol oynar. Mikroplara karşı savaşan birer asker olan probiyotik bakteriler, mikropların emilime esnasında kana karışmasını engellemeye yarar. Onlara yaşama şansı veremeyen bu kahraman, ölmelerini ve bu sayede vücuttan dışarı atılmalarını sağlamaktadır. Bu da probiyotik yoğurt mayası zararlı mı sorusunun cevabını net bir şekilde veriyor aslında.

Probiyotik Yoğurt Mayası Yorumları

Yararlı bakteriler açısından oldukça önemli bir gıda olan probiyotik yoğurt mayası yorumları oldukça önemli notlar içeriyor. Kullananlar ve yorum yapanlar genellikle faydalarından bahsederek, sindirim sistemine olan katkılarından ötürü de çok önemli olduğunu belirmiştir. OrganikGurmem'den satın alma işlemini gerçekleştiren üyelerimizin probiyotik yoğurt mayası yorumları için "Yorumlar" sekmesine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

İlgili Ürünler

Bu Kategorinin En Çok Satanları

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır